Jump to content

Pravo na novcanu naknadu


Messi22

Preporučene objave

Poštovani,radio sam godinu i pol na određeno i istekom ugovora otisao.Ubrzo se ponovo zaposlio u novoj firmi i dobio ugovor na određeno na mj.dana,ali posto se nisam snasao u tom poslu htio bih sporazumno otkazati ugovor prije 30.Zanima me dal cu imati pravo na novcanu naknadu s burze ako to napravim,hvala!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovani,radio sam godinu i pol na određeno i istekom ugovora otisao.Ubrzo se ponovo zaposlio u novoj firmi i dobio ugovor na određeno na mj.dana,ali posto se nisam snasao u tom poslu htio bih sporazumno otkazati ugovor prije 30.Zanima me dal cu imati pravo na novcanu naknadu s burze ako to napravim,hvala!

ako sporazumno otkažeš nemaš uopče pravo da si radio i 5 godina....

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

...htio bih sporazumno otkazati ugovor...

 

Ovo je u biti apsurd, jer ili ćete sporazumom sa poslodavcem okončati radni odnos ili ćete ga otkazati (i to ako je ugovorom predviđena mogućnost redovnog otkaza obzirom se radi o ugovoru na određeno).

 

Sporazumnog otkaza nema.

 

No, bilo jedno bilo drugo - pravo na NN gubite takvim okončanjem radnog odnosa. Možda da pričekate istek vremena pa ne dođe do produženja.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštom preporučeno s povratnicom šaljete dopis sljedećeg sadržaja -

 

"Temeljem odredbe čl. XY (onog koji spominje mogućnost redovnog otkaza ugovora o radu na određeno) Ugovora o radu sklopljenog dana XY.XY.2016. te odredbe čl. 118. Zakona o radu (Narodne novine br. 93/14, u daljnjem tekstu : ZR) sa danom XY.XY.2016. podnosim redovni otkaz ugovora o radu, sklopljenog dana XY.XY.2016.

 

Temeljem odredbe čl. 115. st. 4. ZR-a, ova odluka ne sadrži obrazloženje otkaznog razloga."

 

Glede otkaznog roka, samoinicijativno ga se u ovom slučaju ne možete odreći (mogli biste da vam poslodavac dade otkaz), jer se u ovom slučaju njime štiti poslodavac, pa biste tu trebali dobiti poslodavca da se odrekne traženja da se odradi otkazni rok.

 

Zato je sporazuman način prestanka radnog odnosa najbolji, obzirom na detalje.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

da budemo jasni...ako daš otkaz sam ili sporazumno ili dobiješ otkaz zbog nerada....nemaš pravo na novčanu....

drugo,što se tiče otkaznog roka....ako daš otkaz ,nemoraš raditi otkazni rok,ako posloadavac ne traži...ili ako nije predviđen ugovorom...jednostavno "neispunjavaš" obaveze i dobit češ otkaz bez odrađivanja otkaznog roka :)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

....ako daš otkaz ,nemoraš raditi otkazni rok,ako posloadavac ne traži...ili ako nije predviđen ugovorom...

 

Ali jeste predviđen zakonom.

 

...jednostavno "neispunjavaš" obaveze i dobit češ otkaz bez odrađivanja otkaznog roka :)

 

U tom slučaju treba upozoriti kako se opet gubi pravo na naknadu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija