Jump to content

nasljeđivanje i ovrha nakon 10 godina


Luky Lolek Meštrov

Preporučene objave

Poštovani, nadam se da sam stavila temu u dobar podforum, malo se gubim oko ove teme :zbunj:

Dakle, situacija je ovakva, majka je danas dobila od odvjetničkog društva dopis u kojem oni pozivaju da se plati dugovanje za račun HRT-a na ime neplaćene rtv pristojbe od veljače i ožujka 2006. godine. Dopis je naslovljen na baku koja je umrla 2008 godine. Pitala sam majku i koliko je njoj poznato račun je plaćen, eventualno sa zakašnjenjem (baka je tada vodila brigu o tome), ali je sigurno plaćen. Iz tog dopisa se vidi da je pokrenut ovršni postupak 2007. godine. Mi nikada nikakvo riješenje o ovrsi nismo dobili na kućnu adresu.

Znam da je nasljednik dužan podmiriti dugovanja ostavitelja do visine nasljeđene imovine. Moje pitanje glasi odnosi li se to i na ovo? Može li tako ovrha stići desetljeće nakon smrti ostaviteljice, a da mi toga nismo ni svjesni? Što da radim? To je 10 godina kamata i troška odvjetničkog društva sa kamatama? da li je došlo do zastare potraživanja?:tilt:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovani, nadam se da sam stavila temu u dobar podforum, malo se gubim oko ove teme :zbunj:

Dakle, situacija je ovakva, majka je danas dobila od odvjetničkog društva dopis u kojem oni pozivaju da se plati dugovanje za račun HRT-a na ime neplaćene rtv pristojbe od veljače i ožujka 2006. godine. Dopis je naslovljen na baku koja je umrla 2008 godine. Pitala sam majku i koliko je njoj poznato račun je plaćen, eventualno sa zakašnjenjem (baka je tada vodila brigu o tome), ali je sigurno plaćen. Iz tog dopisa se vidi da je pokrenut ovršni postupak 2007. godine. Mi nikada nikakvo riješenje o ovrsi nismo dobili na kućnu adresu.

Znam da je nasljednik dužan podmiriti dugovanja ostavitelja do visine nasljeđene imovine. Moje pitanje glasi odnosi li se to i na ovo? Može li tako ovrha stići desetljeće nakon smrti ostaviteljice, a da mi toga nismo ni svjesni? Što da radim? To je 10 godina kamata i troška odvjetničkog društva sa kamatama? da li je došlo do zastare potraživanja?:tilt:

 

Poštovani!

1.Ako je račun plačen, postoji dokaz uplate ( uplatnica ) pretpostavljam.

2.Zašto niste odjavili TV nakon bakine smrti 2008. god. Priložili smrtni list, br. pretplatnika i stvar riješena.

3.Imao sam sličnu situaciju. Naime, tast i punica živjeli su do 2011.na drugom kućnom broju u susjednom selu. Uzeli smo ih 2011.na dosmrtno uzdržavanje, Nažalost umrli su oboje nakon 2 i 3 god.

Nakon smrti punice, obzirom da je na nju glasila TV pristojba, nadležnim tjelima HRT-a poslao sam smrtni list,br.TV prijemnika, pretplatničkog br. i nekoliko rečenica i to je to.

Stoga sam istog mišljenja kao i poštovani Matrix.

Pročitajte si RELATIVNA I APSOLUTNA zastara.

Što se tiče Rješenja o ovršnom postupku...... osoba koja je uputila prema Vama dopis.... pretpostavljam OD "Hanžeković i Partneri" isti bi kod sebe trebali imati i Rješenje o ovrsi temeljem vjerodostojne isprave.

Ubuduće ako bilo što dobijete na bakino ime i prezime, nemojte potpisivati. Pošiljku vratite uz napomenu poštaru da je dotična osoba umrla.

4. Neka tuže baku.

5. Supruga je dobila naknadno ove god. od suda Rješenje u vlasništvu 302 čhv. livade koja se nalazi u privatnom vlasništvu pod vodom,ribnjaku od 1956. god.

Što da Vam kažem o tome. Nismo znali za to niti će mo što poduzimati. Nakandno pronađena imovina koja ne vrijedi 500kn.

 

Ja osobno na Vašem mjesti ne bi ništa poduzimao i čaćkao po predmetu.

LP.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

. Iz tog dopisa se vidi da je pokrenut ovršni postupak 2007. godine. Mi nikada nikakvo riješenje o ovrsi nismo dobili na kućnu adresu

 

dali se iz dopisa vidi da je donešeno rješenje o ovrsi prije bakine smrti?

od odvjetničkog ureda pismeno(preporučeno i sa povratnicim tražiti i rješenje o ovrsi.

ali samo tražiti rješenje o ovrsi ili ne poduzimati ništa i čekati rješenje o ovrsi koje vratite (ako glasi na baku ) s tim da poštar upiše da je osoba umrla.

kad rješenje stigne a da glasi na nasljednicu obvezno u zakonskom roku podnijeti prigovor. osporavati dug zbog zastare. na zastaru sud ne pazi po službenoj dužnosti. stranka se mora pozvati na zastaru.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija