Jump to content

Spor oko novca


zherc

Preporučene objave

Poštovani;

Obraćam vam se u ime svoje kolegice, naime njezin otac imao je ušteđevinu od 300.000,00 (tristo tisuća Kn) za koje u obitelji nitko nije znao. Međutim otac je progovorio i kada je to saznala njegova supruga kolegičina pomajka odlučila je pokrenuti sudski postupak za diobu novaca. Da pojasnim gospođa ima iz prvog braka sina,a gospodin kći(moju kolegicu) a zajedno imaju sina.Otac i (njihov zajednički) sin podigli su150.000,00kn gotovine. Parničnom presudom sud je presudio u korist gospođe i dodijelio 128.000.00 kn koje su bile na računu nešto novaca je nedostajalo sud je donio zakonsku odredbu da se ocu sjedne na mirovinu od koje mu danas uzimaju 900,00 kn mjesečno do iznosa 18.000,00 kn.Gospođa također ima mirovinu.Gospođa je napustila supruga i odselila kod svojeg sina iz prvog braka, a gospodin je završio u dom za starije i nemočne zbog ne sloge u obitelji,te je svoj novac povjerio na čuvanje svojoj kćeri sa dogovorom zajedničkog im sina (gospođe i oca). Napravljen je zajednička izjava na(običnom) papir s potpisima oca,sina i kćeri po kojem se novci daju kćeri, uz obavezu da će iz tog novca kći doplačivati razliku za dom i ostale potrebe. A poslije njegove smrti ako išta ostane da se podjeli između brata i nje.Napominjem da zajednička izjava nije uvjerena kod javnog bilježnika i da je taj papir rađen u jednom primjerku koji je završio kod kćeri zajedno sa novcima.Otac je usmeno zamolio svoju kćer da ni pod koju cijenu(novac)ne daje nikome pa ni njemu samom da je to za njegov pokop(gospodin je dosta labilna osoba a i pomalo se gubi).Međutim otac je završio u bolnici i nakon bolničkog liječenja zajednički sin uz očev zahtjev prekinuli su dom i sin je uzeo oca natrag kuči sa izlikom da če se on brinuti za njega.Napominjem da ta kuća stoji na oca kao i sva polja ,livade,gradilišta, šume i gorice s kleti da ništa još nije pravno riješeno.U međuvremenu se vratila i dotična gospođa, na jednom je počeo pritisak gospođe sina i oca na kćer da se vrati novac koji joj je dodijeljen za očevo skrbništvo.Na pominjem da Kći nije dobila ništa od oca i da naj vjerovtnije ni neće.U kući sad žive gospođa ,gospodin,sin zajednički i njegova 18 godina mlađa partnerica koja ne radi nigdje. Napominjem da nikada nije bilo sloge između ukućana i da je u nekoliko navrata itervenirala policija. U međuvremenu je stigla opomena pred tužbu gdje njezin otac traži da mu se vrati iznos od 148.000,00kn umanjen za nadoplatu za dom.U opomeni pred tužbu se navodi daje prestala obveza nadoplačivati dom te da se ocu vrati u roku 3 dana 148.000,00 kn te da se plate troškovi opomene 500,00 kn + pdv 25%

A sada pitanja;

 

Dali je kći dužna vratiti novac s obzirom da papir na kojem je napravljena izjava nije ovjeren kod javnog bilježnika i da je završio s novcem kod kćeri kao jedini primjerak i da je otac izričito tražio ma išta da se desi ne da novac.

 

Dali se mora bojati sudskog procesa jer opomena pred tužbu je došla jednog od odvjetnika koji zna da je novac postojao i dali mora platiti troškove opomene.

 

Kako je moguće da je prijašnji spor između supružnika sud presudio u korist gospođe a nije se napravila rastava braka i da se dotična vrat bez prebijene pare je je novac završio kod njezinoga sina iz prvog braka.

 

U kuči nikad nije bilo sloge i sin opet šalje oca u dom iz kojeg ga je izvadi prije 15 dana tko sad treba doplačivati za oca.

 

Dali je bolje da dođe do sudskog spora i da se konačno podjeli imovina novac i skrbi o ocu.Dali negirati da je novac kod kćeri.

Oprostite na podužoj poruci , molim brzi odgovor Hvala!!!

Sa poštovanjem;

zherc

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

novac je dan na čuvanje uz dogovor da se doplaćuje dom za oca i ostale potrebe,s obzirom da je u sporu sa suprugom izgubio 128.000,00 kn i ovrhu na mirovinu od 900.00 kn Međutim sin je gospodina uzeo kući kao da će on brinuti o njemu i traže novac natrag.

Napominjem da je sve postignuto dogovorom između oca ,sina i kćeri. Ako mora vratiti novac dali mora vratiti sav novac koji je ostao ili s obzirom da kćer nije ništa dobila od oca može zadržati novac.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

znači neka vrati novac i kad ga pomajka i sin potroše tko će dalje brinuti o ocu.Napominjem da je pomajka već potrošila 128.0000.00 kn i vratila se po ostatak i da nikada nije bilo sloge u obitelji , a koliko imamo saznanja od susjeda i ovih dana je bila policija u kući.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

da se negira da je novac kod kćer pošto su brat i otac digli novce iz banke jer je brat bio oponumočen ili da se ide u pregovore tko će brinuti o ocu i vrati novac,naime kćer se boji kada potroše novac da se opet mora brinuti za oca pošto je kćer podstanar, za dom mora doplačivati. Napominjem da je kćer smjestila oca u dok gdje se čeka od 3 do 5 godina u roku 3 mjeseca a iz kojeg ga je brat izvadio.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

mislim da niste pročitali cijeli moj članak gdje otac zahtjeva od kćer da ni po koju cijenu ne vrača novac jer je to njegovo doživotno osiguranje, kad je već ostao bez po zamašne svote novca i terećenja na mirovinu od svoje supruge,kako onda ne pregovarati sa trećom stranom

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...
sve je naplavljeno bez znanja kćeri,

Članak 30.ZV

""Pravo vlasništva je stvarno pravo na određenoj stvari koje ovlašćuje svoga nositelja da

s tom stvari i koristima od nje čini što ga je volja te da svakoga drugoga od toga isključi,

ako to nije protivno tuđim pravima ni zakonskim ograničenjima.""

Izvršeno raspolaganje imovinom od strane oca nije protivno pravima njegove kćeri.

navodno da se već sada kaje zbog toga i želi to pobiti. što činiti dalje

ako ima osnova za pobijanje ugovora,tužba,no ako će tužbeni zahtjev temeljiti na "kajanju",bolje se ne upuštati u parnicu.
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Novo; otac je svu imovinu prepisao na sina uz prisustvo advokata i javnog bilježnika, istina ne znamo sve pojedinosti ali sve je naplavljeno bez znanja kćeri,navodno da se već sada kaje zbog toga i želi to pobiti. što činiti dalje

 

kako je prepisana imovina. darovni ugovor ili ugovor o dosmrtnom uzdržavanju?

ako je darovni ugovor kćerka kao nužni nasljednik ima pravo tražit nužni dio (iz darovane nekretnine) ako nije ništa nasljedila(zbog povrede nužnog djela).

ako je ugovor o dosmrtnom uzdržavanju ? mož se slikirat.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 3 tjedna kasnije...

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija