Jump to content

iseljenje trenutnog posjednika


mare987

Preporučene objave

Postovani, molim savjet..

 

U 6 mj 2012 potpisan je sporazum o namjeri prodaje nekretnine. Tamo pise da smo kupcima dali kljuc,oni nama kaparu i da do 31.12.2012 moraju isplatiti kucu. Oni su donijeli svoje stvari, nesto i adaptirali,ali navedenu isplatu nikad nisu napravili. U 2013 traze prolongiranje za placanje i posto je kuca pod hipotekom,slazu se da ce ju kupiti na mozebitnoj javnoj drazbi, a ostatak novaca uplatiti nama. Drazbe nece biti, ovrha je odgodjena, ali oni do dana danasnjeg ne zele izaci iz kuce,ali ju ne zele ni platiti, niti placaju rezije,tako da sve ovrhe dolaze na nas. Napominjem da je vlasnicki list i sva brojila na nas, te da u toj kuci nitko nije prijavljen da zivi. Kako da dodjemo nazad u posjed kuce??? Mozemo li promijeniti brave dok nikoga nema? (a 70% vremena nema nikoga) Cak bi se i prijavili da zivimo tamo. Jedan odvjetnik kaze da smijemo,drugi da nesmijemo.

Unaprijed hvala!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ne smijete to raditi samoinicijativno, jer ste ljudima predali nekretninu u posjed i trenutno ih štiti posjedovna zaštita. Ako ih izbacite ili promijenite brave, tada će oni u posjedovnoj parnici ekspresno biti vraćeni.

 

Ispravan put (ali nažalost i dugotrajniji put), je da sudskim putem tražite iseljenje navedenih osoba.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Znaci,samo sudskim putem? Nema veze sto nisu ispostovali sporazum i sto tamo jasno pise da ako ne ispostuju da moraju vratiti kljuc i nekretninu u posjed? Koliko traje posjedovna parnica? Jer ova za iseljenje traje jaaako dugo.. smatram da smo im dali i previse vremena i nekako mi se neda cekati jos par godina a da oni uzivaju u nekretnini..jer to je kuca za odmor, nije da su oni tamo stalno,ili da zive tamo.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Mi nemamo kljuc kuce (imali smo onaj isti koji smo i njima dali ali oni su naravno promijenili brave). Oni su tamo mozda sve skupa 3mj godisnje (s tim da ne znam dali ju iznajmljuju na crno nekome na tjedan-dva, to je kuca na moru, znaci pretpostavimo da ju koriste u sezoni,oni kazu da nisu ni toliko tamo,pitala dok smo si jos bili "dobri")

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Drugim riječima, morali biste provaliti u kuću i stoga sam mišljenja da trebate svakako ići sudskim putem.

 

Razumijem vašu stranu priče, ali moram vam ukazati na sve aspekte priče, koja bi vas u slučaju provale mogla vrlo skupo stajati. A možda i ne, ako ovi odluče da neće tražiti posjedovnu zaštitu. Rizik.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ma da,razumijem. Zvuci abnormalno glupo,ali je tako. A oni ce traziti posjedovnu zastitu sigurno. Pitanje je samo, ako to ne ucine u roku 30 dana,dali smo mi onda u mirnom posjedu? (svakakve kombinacije mi se vrte po glavi)

Jer evo,imam situaciju u firmi,auto stoji popravljen vec vise od godine dana,nitko ne dolazi po njega.Ja tu ne mogu nista,a covjek si moze doci po auto kad hoce.. A ja to isto ne mogu napraviti sa vlastitom kucom..

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 4 tjedna kasnije...

Upravo smo saznali da oni tu istu kucu ilegalno iznajmljuju za odmor! Sto uciniti?! Sad se trenutno u kuci nalaze neki Poljaci. To smo slucajno saznali..

 

od bivšeg vlasnika tražite ugovor o najmu.

ako u ugovoru nije upisan podnajam tada najmoprimac nezakonito koristi nekretninu.

pošaljite mu pismeni otkaz najma (preporučeno i sa povratnicom. što čuvate sa kopijom otkaza ugovora o najmu).

 

kao vlasnik kuće imate pravo vršiti kontrolu kako se kuća koristi.

trenutne korisnike prijavite turističkoj inspekciji a i najmoprimca(možda bi i prijava poreznoj bila korisna).

uselite se u svoj objekat (predhodno u policiji prijavite prebivalište) pa neka stanar koji ne koristi nekretninu dokazuje smetanje posjeda.

 

najmoprimac koji ne koristi nekretninu nije posjednik.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

najmoprimac koji ne koristi nekretninu nije posjednik.
čl.10 st.3.ZV

Kad netko stvar posjeduje kao plodouživatelj, založni vjerovnik, zakupoprimac,najmoprimac, čuvar, posudovnik ili u kojem drugom sličnom odnosu u kojemu je prema drugome ovlašten ili obvezan kroz neko vrijeme posjedovati je, onda je posjednik te stvari i taj drugi (posredni posjednik). Stoji li posredni posjednik prema nekomu trećemu u takvu odnosu, i taj je posredni posjednik.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Postovani, molim savjet..

 

U 6 mj 2012 potpisan je sporazum o namjeri prodaje nekretnine. Tamo pise da smo kupcima dali kljuc,oni nama kaparu i da do 31.12.2012 moraju isplatiti kucu.

Unaprijed hvala!

 

dali u tom sporazumu postoji ugovoreno da kaparu zadržava prodavatelj ako kupac odustane od kupovine?. kupac nije na vrijeme isplatio ugovorenu cijenu. očito je odustao od kupovone.

 

Ažurirano

 

čl.10 st.3.ZV

Kad netko stvar posjeduje kao plodouživatelj, založni vjerovnik, zakupoprimac,najmoprimac, čuvar, posudovnik ili u kojem drugom sličnom odnosu u kojemu je prema drugome ovlašten ili obvezan kroz neko vrijeme posjedovati je, onda je posjednik te stvari i taj drugi (posredni posjednik). Stoji li posredni posjednik prema nekomu trećemu u takvu odnosu, i taj je posredni posjednik.

 

kopac ne živi u kući a nije vlasnik niti je isplatio ugovorenu cijenu.

kuću nezakonito koriste neke druge osobe.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Znaci, bez suda opet ne mozemo nista?! On iznajmljuje na crno tudju nekretninu, zaradjuje, a ako ga tko uhvati, sve se pise na nas i kazna ce doci na nas? A mi u vlastitu kucu ne mozemo?!

 

on nije vlasnik kuće pa nemože biti upisan kao korisnik komunalnih usluga.

vi imate interes tražiti što žurnije sklapanje kupoprodajnog ugovora i isplatu ugovorene cijene, uvečano za zakonske kamate.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

U ugovoru stoji da gubi kaparu ako ne ispostuje ugovor,al stoji i da nam mora vratiti kljuc i posjed pa nista od toga. Stvar je u tome sto se poslije trazilo prolongiranje placanja, ali ne pise do kad, a sad je to vec otislo u nedogled..

A kako on dokazuje da je u posjedu? Jer nigdje ne pise da je on tamo i da koristi kucu.. Mi kucu ne zelimo vise prodati, nego njega iseliti van i koristiti ju dalje.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

A kako on dokazuje da je u posjedu? Jer nigdje ne pise da je on tamo i da koristi kucu.. Mi kucu ne zelimo vise prodati, nego njega iseliti van i koristiti ju dalje.

 

zar ste potopisali suglasnost za prolongiranje plaćanja ??????

 

http://www.zakon.hr/z/75/Zakon-o-obveznim-odnosima

obrati pozornost na čl 360.,čl.361. i dalje.

 

očito je kupcu bilo u interesu da dobije ključ da bi mogao iznajmljuvati kuću.novcem dobivenim od najma bi isplatio ugovorenu cijenu. koliko bi to trajalo?

ugovorena cijena nije u roku isplaćena i ugovor se raskida. kupac nezakoniti koristi tvoju nekretninu i zarađuje na najmu.

sudskim putem traži iseljenje traži naknadu štete zbog izgubljene zarade (uvečano za zakonske kamate).

prikupi dokaze da kuću iznajmljuje.

 

ko je kupca uveo u posjed? di mu je predan ključ od kuće?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

zar ste potopisali suglasnost za prolongiranje plaćanja ??????

Nisam ja,svekrva je... Al opet, i to se da pobiti jer je ona vlasnik samo jednog dijela kuce, a svekar drugog dijela,a on nije potpisao.

 

Kljuc mu je predan na benzinskoj u Karlovcu, sam se uveo u posjed... (ima na pismeno)

 

Jasno mi je da se mora sudskim putem (ili na silu pa kud puklo,a s obzirom da su mi zivci lagano u minusu bit ce ovo drugo) ali da ljudi mogu biti toliko bezobrazni... znaju da kucu nisu isplatili, iznajmljuju ju i jos se bahate i prijete...a mi moramo cekati par godina da sud zavrsi. Imam bolesno dijete od 9 mj kojem more treba i ja pored svoje kuce od 150m2 placam apartmane...ma fuj fuj fuj...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

 

Kljuc mu je predan na benzinskoj u Karlovcu, sam se uveo u posjed... (ima na pismeno)

 

 

on nezakonito koristi kuću (iznajmljuje ). nije uvedenu u posjed što znači da je provalio (mogao je i kopirati ključ).

možda nebi bilo naodmet podnijeti prijavu za provalu (pa neka se turisti pravdaju).

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ma kakva provala, nije covjek provalio, ima na pismeno da smo mu dobrovoljno dali kljuc. Mene samo smeta (uz ono sto je ocito,a to je da ne zeli van iz kuce koju nije platio) to sto on koji nije vlasnik istu iznajmjuje, a kad dodje do problema sve ce sjesti nama na racun..a ja mu tocno mogu staviti soli na rep i sudit se narednih xy godina..

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija