Jump to content

Preporučene objave

Brat moje bake (mame moje mame) nema žene niti djece (a neće vjerovatno više niti imati). Moja baka je njemu sestra po majci. Osim moje bake ima još jednog brata po ocu te još dvojicu pokojne braće po majci (koji imaju živuću djecu). Moja baka je dosta starija od njega (22 godine). Moja je majka njemu nećakinja, ali je također starija od njega (4 godine starija). S bratom nema nikakvih kontakata, već samo s mojom bakom i mojom majkom (koja je njemu nećakinja).

 

Budući da radi opasan i složen posao želio bi osigurati da u slučaju njegove smrti moja baka i/ili moja majka nasljede njegovu kuću i zemlju. Ima li smisla ugovor o dosmrtnom ili doživotnom uzdržavanju budući da su obje starije od njega? Je li oporuka u ovom slučaju lakša i bolja opcija? Kako je u tom slučaju najbolje sastaviti oporuku?

 

Zahvaljujem se na odgovorima!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Zahvaljujem se na odgovoru!

 

dovoljna je oporuka,posebno kad se uzme u obzir da je niko neće moći pobijati radi povrede prava na nužni dio.

 

Dakle braća i sestre nemaju pravo potraživanja nužnog dijela?

 

Što se događa u slučaju da jedan nasljednik iz oporuke umre prije ostavitelja? Izuzima li se taj dio iz oporuke ili se nasljedstvo dijeli na nasljeditelje umrlog nasljednika?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija