Jump to content

Pravo na zadržavanje vozila (neisplata kasko osiguranja)


lum50

Preporučene objave

Pozdrav svima,

 

Situacija je sljedeća;

 

Uzrokovao sam prometnu nezgodu, ja sam bio kriv i druga strana je pristala da ispunimo europsko izvješće.

 

Kako moje vozilo nije izgledalo uopće jako oštećeno pristao sam naravno na europsko i ispunio izvješče.

 

U osiguranju smo riješili papire za popravak drugog vozila i nakon toga sam prijavio svoju štetu po aktivnoj kasko polici.

 

Procijenjitelj je sve slikai dokumentirao i nakon otvaranja haube već se vidjelo da se radi o većoj šteti i opet me nije ni pitao za polijski zapisnik i alkotest te me pustio da odem u servis.

 

Vozilo sam odvezao u servis i pokrenuo popravak. U međuvremenu je osiguranje tražilo moje učešće za dva djela (bila su prije oštećena) te time potvrdili da znaju da je auto na popravku i da su upoznati s tim.

 

Učešće sam platio servisu uredno.

 

Na dan kad je auto završen osiguranje je odlučilo da trebam alkotest i da neće isplatiti štetu.

 

Pisao sam prigovor(te priložio sliku da vide kako je izgledalo vozilo) te sam danas dobio obavijest da je i prigovor odbijen.

 

Vozilo se trenutno nalazi u servisu koji ga ne želi isporučiti dok netko ne podmiri račun (ja ili osiguranje)

 

Iznos računa je preko 4000 €.

 

Zanima me dali servis uopće ima osnovu da zadrži moje vozilo?

 

Hvala!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Slažem se da sam trebao pozvati policiju, ali po mojoj procijeni šteta je bila mala i za to nikada nisu tražili alkotestiranje do sada.. (nije mi prva šteta)

 

Servis je auto popravljao po kasku, njihovom izvidu štete i račun glasi na osiguranje.

 

Po meni bi morali isporučiti vozilo pa onda ako imaju osnove (a imaju) tražiti naplatu svog računa..

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

po vasoj procjeni steta je bila mala a servis salje racun od 4000 e!?!?!?

 

nazalost takav je zakon da imaju pravo zadrzati vozilo dok se popravak istoga ne plati.

 

ako su te prijasnje stete nastale kada vozilo nije bilo u prometu moguce da zato nisu trazili alkotest!

 

jedino sto vam ostaje jest platiti racun, i tuzbom od osiguranja potrazivati navedeni iznos.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

po vasoj procjeni steta je bila mala a servis salje racun od 4000 e!?!?!?

 

nazalost takav je zakon da imaju pravo zadrzati vozilo dok se popravak istoga ne plati.

 

ako su te prijasnje stete nastale kada vozilo nije bilo u prometu moguce da zato nisu trazili alkotest!

 

jedino sto vam ostaje jest platiti racun, i tuzbom od osiguranja potrazivati navedeni iznos.

 

Šteta je zaista izgledala zanemariva, do reicmo 5000 kn, ali na kraju su gotovo išli svi dijelovi novi, popucale su kopče i sl na svakoj plastici i automatski ide komplet novi dio. Dosta stvari ispod haube se pomaknulo za 5-10 cm i "zdropilo" pa je i to islo novo.

 

Pokazao sam fotografiju vozila dosta ljudi i svi su se slozili da neizgleda kao velika steta.

 

Prijašnje štete su isto bile u voznji ali ej bio manji iznos i nisu trazili alkotestiranje.

 

Ja nisam limar ni procijenitelj da na licu mjesta utvrdim visinu štete i to me je na kraju koštalo.

 

Znam da je tuzba jedina preostala ali me strah toga jer znam da ce se razvuci na nekoiliko godina vjerojatno..

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Na dan kad je auto završen osiguranje je odlučilo da trebam alkotest i da neće isplatiti štetu.

Vidi opće i posebne (ako postoje) uvjete jasko osiguranja i onda pronađi presudu

 

"- Ništava je odredba Pravila za kasko osiguranje, koja pravila su sastavni dio ugovora o kasko osiguranju motornih vozila, a koja predviđa gubitak prava na naknadu štete osiguranika po polici za kasko osiguranje motornih vozila, ako osiguranik – vozač teretnog automobila nakon nastupanja osiguranog slučaja nije sam osigurao kontrolu svoje alkoholiziranosti. - Županijski sud u Varaždinu, br. Gž 156/2006, od 13. veljače 2006."

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija