Jump to content

osvecivanje bivseg


Alexsandra0880

Preporučene objave

Trebam savjet. Razvod braka je ucinjen na proljece ove godine. Medutim tek sad saznajem da me bivsi suprug jos uvjek ponizava na nacin da moje intimne slike ( koje sam napravila jos u braku u pokusaju da mu ugodim) i intimna videa ( za koje nisam znala da postoje) pokazuje svojim muskim prijateljima. Sto mogu napraviti, kako da se zastitim. Stid me je o tome uopće pricat, tako da sud tjekom razvoda nije imao te informacije.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Najbolji način jeste da vam odvjetnik u vaše ime pošalje dopis u kojem dotičnog gospodina upozorava da ima odmah prestati s navedenim ponašanjem ili u protivnom slijedi kazneni postupak radi kaznenog djela uvrede te postupak naknade neimovinske štete zbog povrede prava osobnosti.

 

Nažalost, u ovakvim situacijama kazneni postupak prepušten je privatnom progonu, jer priznajete da ste snimke sama učinila, a bila bi sasvim drugačija priča da ih je on učinio, a da vi za to niste znali. Osobno, smatram da bi nam u Kaznenom zakonu dobro došlo jedno zasebno kazneno djelo koje bi se bavilo baš ovakvim situacijama, a da se goni barem po prijedlogu ovlaštene osobe, jer realno malo ljudi se odluči na privatni progon, a ovo nije bezazlena situacija, pogotovo u manjim sredinama obzirom na stigmu koja dolazi po inerciji.

 

Naknada štete s druge strane je čista da čišća ne može biti, jasno pod uvjetom da dokažete svoje tvrdnje o njegovoj distribuciji snimaka.

 

EDIT : Sad vidim da za video snimke niste znala, pa recite kada ste točno saznala (vremenski) za te video uratke?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

da me bivsi suprug jos uvjek ponizava na nacin da moje intimne slike ( koje sam napravila jos u braku u pokusaju da mu ugodim) i intimna videa ( za koje nisam znala da postoje) pokazuje svojim muskim prijateljima. Sto mogu napraviti, kako da se zastitim. Stid me je o tome uopće pricat...

 

Kao što je savjetovao štovani G-man, upozorenje pred tužbu koje bi poslao odvjetbik vjerojatno bi bilo dovoljno. Ljudi nisu ni svjesni da je takvo potupanje kazneno djelo.

 

Ipak, u vašem slučaju dvojim bi li sama tužba ako do toga dođe imala uspjeha. To bi zapravo umnogome ovisilo o tome bi li on priznao djelo. A ako bi angažirao odvjetnika...

Naime, on nije neki stalker koji je to snimio potajno, nego ste bili u braku. Vi jednostavno ne možete dokazati da niste znala za videa, a snimke i kažete da ste sama napravila. Što se tiče 'distribucije', on bi lako mogao ustvrditi da te snimke kolaju Internetom, i da on ne zna tko ih je tamo stavio...

 

 

Osim upozoravajućeg dopisa odvjetnika, možda postoji i drugi način da to spriječite.

Razumijem vaš sram i neugodu, ali pokušajte to prevladti. 21. stoljeće, right...?

On te slike pokazuje jer mu podižu njegov slabašni ego, da pokaže kakav je 'frajer' , 'muškarčina' - kad je 'imao takvog komada' (jer, vjerojatno ste zgodna ženska kada ste i sama slikala te intimne slike).

A pokazuje ih i zato jer znade koliko vas to emocionalno pogađa.

Stoga, možda je jednako dobar i drugačiji pristup - da pokažete da vas to ne pogađa toliko, da prokomentirate da vaš bivši žali za onim što je izgubio, a izgubio je zato jer 'nije mogao održavati' (aluzija da 'nije bio dobar ljubavnik'), ... da je bijednik što pokazuje te intimne sike, ali ipak nije tako strašno što vas reklamira jer ima se što reklamirati a tako ćete možda naći nekog pravog muškarca...

 

Nemojte ni zamjeriti na ovom 'bezobraznom' savjetu, ali nekad vam je takav pristup mnogo korisniji nego vući se po sudu sa neizvjesnim rezultatom.

 

 

ps

Meni se čini da bi se tu ipak prije radilo o djelu teško sramoćenje.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ipak, u vašem slučaju dvojim bi li sama tužba ako do toga dođe imala uspjeha. To bi zapravo umnogome ovisilo o tome bi li on priznao djelo. A ako bi angažirao odvjetnika...

Naime, on nije neki stalker koji je to snimio potajno, nego ste bili u braku. Vi jednostavno ne možete dokazati da niste znala za videa, a snimke i kažete da ste sama napravila. Što se tiče 'distribucije', on bi lako mogao ustvrditi da te snimke kolaju Internetom, i da on ne zna tko ih je tamo stavio...

 

Problem dokazivanja je moguć, slažem se, ali o pristanku na snimanje moglo bi se zaključiti i iz sadržaja sam snimke, a ako bi sa njim na tu temu popričala i policija, smatram da bi se čovjek "sredio" vrlo brzo, pa to treba posmatrati malo i sa psihološke strane.

 

To što je netko u braku ili vezi ne znači automatizmom da ne može počiniti navedeno djelo.

 

Meni se čini da bi se tu ipak prije radilo o djelu teško sramoćenje.

 

Moguće je i to djelo.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Hvala puno na savjetu i odgovoru.

Najvjerojatnije cu odustat od bilo kakve tuzbe iz razloga sto nisam financijski potkovana za podizanje takvih tuzbi pogotovo jer neznam kakva bi bila presuda. Citam na netu slucaj iz Splita u kojoj bivši muž omalovažava svoju bivšu suprugu i to jos priznaje, opet presuda za novcanu kaznu koju ne mora platit ako djelo vise ne pocini.

Odgovor od Felixx s obzirom na situaciju mi se čini pametnijim, 21st.i " besplatna reklama",itd., iako zaista nisam sve skupa gledala na takav način.

Hvala jos jednom na oba odgovora, puno ste mi pomogli.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Indiferentnost je najbolji lijek u ovakvim slučajevima, ali obzirom na narav distribuiranih sadržaja, malo tko uspije ostati ravnodušan. Pogotovo kod manjih sredina.

 

Što se same tužbe tiče, aludirao sam na "prijetnju" tužbom i kaznenim postupkom, što u većini slučajeva ostvaruje željeni cilj. No, ravnodušnost jeste svakako najbolji izbor.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija