Jump to content

Povratak sa posla i sudar


iscjelitelj13

Preporučene objave

Prilikom povratka sa posla, uobičajenom rutom, moj suprug je doživio sudar. Živimo u selu te se on kretao glavnom cestom, stao na križanju i propustio dva automobila koja su dolazila iz suprotnog smjera. Tada je polako krenuo, a u tom momentu je dojurio velikom brzinom također iz suprotnog smjera, još jedan automobil pa je došlo do sudara. Suprug je bio možda manje od pola metra u suprotnom traku. Nije bilo moguće izbjeći sudar jer je brzina drugog vozača (očito sa vrlo malo vozačkog iskustva jer je riječ o 20 godišnjaku) procijenjena najmanje na 130 km/sat (ograničenje na tome mjestu je 50), a moj suprug je skoro stajao na mjestu. Niti jedan vozač nije imao alkohola u krvi. Mladić iz drugog automobila nije ozlijeđen, a moj suprug ima lom 4 rebra i drugog vratnog kralješka. Policijski zapisnik nismo vidjeli. Tragovi kočenje do mjesta sudara su oko 15 metara, naš automobil odbačen je nakon rotacije oko 7 metara kada se popeo na malu uzvisinu uz cestu i ponovo vratio natrag.

Zanima me može li moj suprug biti proglašen jedinim krivcem za ovu nesreću i ako ne, kakva su mu moguća prava koja možemo ostvariti?

Hvala na odgovoru.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 3 tjedna kasnije...

Za izazivanje prometne kriv je vaš suprug (oduzimanje prednosti što je dovelo do teže prometne nesreće sa lakšim odnosno težim ozljedama).

Ovaj drugi (neću napisati uvredu jer ću dobiti karton) će dobiti kaznu za prekoračenje brzine.

Osiguranje vašeg supruga je ovom balavcu platiti popravak, a popravak za vaš auto on sam.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Zapisnik sa uviđaja još nismo dobili. Malo smo se raspitivali. Svjedoci kažu da je moj muž stajao na crti i da bi do sudara vjerojatno došlo i da je bio malo dalje. Čekamo reakciju policije. Moga supruga nitko nije ispitao, premda je cijelo vrijeme bio pri svijesti. Ne sjeća se jedino samog trenutka udara niti tko mu je pomogao da izađe iz automobila (kasnije smo saznali). Policija ga je samo alkotestirala i o tome postoji zapisnik (0.00). Na upit iz HZZO-a, dali su nam potvrdu da će policija protiv moga muža podignuti optužni prijedlog, ali nema nikakvog objašnjenja.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Zapisnik sa uviđaja još nismo dobili. Malo smo se raspitivali. Svjedoci kažu da je moj muž stajao na crti i da bi do sudara vjerojatno došlo i da je bio malo dalje. Čekamo reakciju policije. Moga supruga nitko nije ispitao, premda je cijelo vrijeme bio pri svijesti. Ne sjeća se jedino samog trenutka udara niti tko mu je pomogao da izađe iz automobila (kasnije smo saznali). Policija ga je samo alkotestirala i o tome postoji zapisnik (0.00). Na upit iz HZZO-a, dali su nam potvrdu da će policija protiv moga muža podignuti optužni prijedlog, ali nema nikakvog objašnjenja.

 

Nažalost, najvjerojatnini scenarij, no ništa ne treba prejudicirati dok se ne vidi policijski zapisnik, kako Vam i prethodnici sugeriraju, a što se tiče položaja vozila u trenutku sudara, tj. da suprug nije bio preko linije, to će pokazati policijski fotoelaborat, koji je mjerodavan, gdje se vozilo nalazilo u trenutku sudara, ne svjedoci...

Nažalost, sve se svodi na krvnju Vašeg supruga, ali, ponavljam, ništa ne treba prejudicirati do uvida u policijski zapisnik i fotoelaborat....

Sretno Vama i brzi oporavak suprugu...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pozdrav svima! Dakle, po tragovima kočenja, rasipu krhotina, tragu smicanja i oštećenjima na muževom automobilu će se jasno vidjeti mjesto naleta i koliko je "duboko" prošao zaustavnu crtu. Naletne brzine će se bolje izračunati iz ulaznih i izlaznih kutova i masa, te udaljenostima odbačaja nakon sudara. Ovdje će biti vrlo važna i preglednost, tj. na kojoj udaljenosti je vaš muž mogao vidjeti suprotno vozilo. Ovo o ulasku u suprotni prometni tok i izazivanje nesreće je točno, no sudac će uzeti u obzir vještačenje i doprinose svih strana pa se nadajte najboljem.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija