Jump to content

Tužba protiv roma.


anonimno

Preporučene objave

Poštovani,

Moj prijatelj i ja bili smo žrtve nasilja, moje ozljede su okarakterizirane kao "teška tijelesna ozljeda" a od prijatelja "lakše". Bili smo na policiji, dali smo iskaz, nedugo zatim su ih ulovili. Točno znamo tko su. Bili smo na sudu, ali oni se nisu pojavili. Ima li smisla sada podizati građansku parnicu protiv njih, ja bih, zato što sam proživio toliko godina boli i neugode zbog njihovih dijela (prošle su već skoro 2. god)ali određene osobe mi govore da ću si samo nabiti trošak a ništa neću dobiti. Neki od njih su i maloljetni. Da li ,ako i podignemo parnicu, moramo išta platiti i kako to u biti ide.

 

Može li se kako sav financijski teret prebaciti na njih. Što ako oni nemaju od kuda platiti. Tko plaća?

 

Što mi savjetujete?

 

Poštovanje i pozdrav.

 

ante

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Što ako oni nemaju od kuda platiti. Tko plaća?

 

tu ti je glavna "kvaka" - ako oni nemaju od kuda platiti, ne placa nitko.

 

prema tome, prije bilo kakve parnice iskalkuliraj isplati li se ulagati novac, zivce i vrijeme da bi ishodovao komad papira kojim se utvrdjuje tvoje potrazivanje, ali koje ne mozes realizirati vec samo uokviriti i okaciti na zid...

 

inace, ti si tto pa se pocinitelji gone po sl. duznosti. tijekom tog postupka - kaznenog - mozes postaviti imovinskopravni zahtjev, a hoce li ti isti biti dosudjen ili ce te se uputiti na parnicu ovisi o podosta stvari

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija