Jump to content

prodao motor, došla kazna za neproduljenje registracije


marek1234

Preporučene objave

Pozdrav,

 

Prošle godine u 9 mj sam prodao motor, s obzirom da je registracija istekla 15.5.2017 sa 01.06. sam dobio kaznu 700 kn. Trenutno nemogu doci do tipa kojem sam prodao. Šta se događa ako ne platim? Ako taj motor nije prepisan i ako ja platim kaznu jel ga gospodin moze prepisati kao da se nista nije dogodilo?

 

Hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Nisam 100% siguran u sve ovo ali:

 

Novi vlasnik je imao 15 dana od kupnje (datuma na kupoprodajnom ugovoru) da prepiše ili odjavi vozilo, a ako to nije do tada napravio vi ste mogli otići na policiju i sami to napraviti (to vam puno ne pomaže sad, ali opet, odite na policiju i vidite šta se može oko toga, vjerojatno će te morati platiti kaznu).

 

Kupac je mogao do sada ovjeriti kupoprodajni ugovor i platiti porez na stjecanje motornog vozila. Ako je to napravio onda bi bilo za pretpostaviti da bi otišao na policiju i u stanicu za tehnički, prepisao to na sebe i završio cijelu priču, ali ovdje mi se ne čini da je to slučaj.

Tako da bih rekao da je proces negdje zapeo prije nego što je novi vlasnik u cijelosti prepisao vozilo na sebe, tako da ste tehnički, u nekoj evidenciji, još uvijek vi vlasnik vozila (kojemu je došla kazna) te ste time trenutno u Registru neplaćenih kazni što bi značilo da novi vlasnik još uvijek može obaviti ovjeru kupoprodajnog i platiti porez, ali neće moći prepisati niti registrirati vozilo na svoje ime.

 

Ako platite kaznu gospodin ce moci prepisati i registrirati motor na svoje ime, a ako je ne platite vjerojatno ide po standardnom postupku, upozorenje pa ovrha.

 

Sada nisam siguran da li što vrijedi da ste vi prodali registriran motor drugoj osobi u dobroj namjeri da će on savjesno obaviti papirologiju do kraja, pa da uvidom u kupoprodajni ugovor ispadne on odgovoran (ipak ste i vi imali mogućnost nakon 15 dana odjaviti vozilo) i to i mene zanima sada.

 

To sam iskopao dok sam istraživao sličnu temu i tuđa iskustva za sebe na internetu, tako da se nadam da će i netko upućeniji u sve ovo odgovoriti na temu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

 

Prošle godine u 9 mj sam prodao motor, s obzirom da je registracija istekla 15.5.2017 sa 01.06. sam dobio kaznu 700 kn. Trenutno nemogu doci do tipa kojem sam prodao. Šta se događa ako ne platim?

 

Ako je ugovor o kupoprodaji ovjeren od strane JB, onda na policiju donijeti/pokazati taj ugovor kao potvrdu da ti više nisi vlasnik vozila.

 

 

Ako taj motor nije prepisan i ako ja platim kaznu jel ga gospodin moze prepisati kao da se nista nije dogodilo?

 

Ako imaš ugovor , on je bio dužan u kratkom zakonskom roku vozilo evidentirati na sebe. Ako to nije učinio, njemu ide kazna. Ti si ovjerom potpisa na ugovoru i predajom vozila u posjed novom vlasniku prestao biti vlasnik vozila i nisi ovlašten bilo što dalje činiti u pogledu vozila.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ugovor imam, znaci samo trebam do policije i pokazati im ugovor. Hvala

 

Ažurirano

 

Imam, hvala

 

Ažurirano

 

Hvala, otici cu na policiju sa ugovorom

 

Nisam 100% siguran u sve ovo ali:

 

Novi vlasnik je imao 15 dana od kupnje (datuma na kupoprodajnom ugovoru) da prepiše ili odjavi vozilo, a ako to nije do tada napravio vi ste mogli otići na policiju i sami to napraviti (to vam puno ne pomaže sad, ali opet, odite na policiju i vidite šta se može oko toga, vjerojatno će te morati platiti kaznu).

 

Kupac je mogao do sada ovjeriti kupoprodajni ugovor i platiti porez na stjecanje motornog vozila. Ako je to napravio onda bi bilo za pretpostaviti da bi otišao na policiju i u stanicu za tehnički, prepisao to na sebe i završio cijelu priču, ali ovdje mi se ne čini da je to slučaj.

Tako da bih rekao da je proces negdje zapeo prije nego što je novi vlasnik u cijelosti prepisao vozilo na sebe, tako da ste tehnički, u nekoj evidenciji, još uvijek vi vlasnik vozila (kojemu je došla kazna) te ste time trenutno u Registru neplaćenih kazni što bi značilo da novi vlasnik još uvijek može obaviti ovjeru kupoprodajnog i platiti porez, ali neće moći prepisati niti registrirati vozilo na svoje ime.

 

Ako platite kaznu gospodin ce moci prepisati i registrirati motor na svoje ime, a ako je ne platite vjerojatno ide po standardnom postupku, upozorenje pa ovrha.

 

Sada nisam siguran da li što vrijedi da ste vi prodali registriran motor drugoj osobi u dobroj namjeri da će on savjesno obaviti papirologiju do kraja, pa da uvidom u kupoprodajni ugovor ispadne on odgovoran (ipak ste i vi imali mogućnost nakon 15 dana odjaviti vozilo) i to i mene zanima sada.

 

To sam iskopao dok sam istraživao sličnu temu i tuđa iskustva za sebe na internetu, tako da se nadam da će i netko upućeniji u sve ovo odgovoriti na temu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ugovor imam, znaci samo trebam do policije i pokazati im ugovor. Hvala

 

Policija ti neće to uvažiti.

 

Ono što trebaš je uložiti pisani prigovor na policijsko rješenje o istoj prijavi ( kao prilog tom prigovoru OBAVEZNO , stavi fotokopiju kupoprodajnog ugovora vezano za to vozilo ) , poslati to preporučeno s povratnicom na policiju od koje si dobio kaznu i onda sve to ide na sud.

 

Od suda ćeš dobiti poziv. Odeš na sud sa original kupoprodajnim ugovorom, objasniš sudu da si motor prodao i priložiš im na uvid isti ugovor. I to je to ! Sud će odbaciti policijsku prijavu.

 

Imao sam isti slučaj osobno, nedavno pa znam kako ide.

 

Samo pazi na zakonske rokove o podnošenju prigovora !!!!

Ako prođu zakonski rokovi koji su ti izrečeni u uputama o pravnom lijeku....onda piši kući propalo, odnosno ništa od prigovora...morat ćeš u tom slučaju platiti kaznu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Onda moram sacekati nalog
Točno, jer u obavijesti i nema pravnog lijeka.

 

A inače su veoma brzi što me čudi jer da si zadnji dan išao produžit tehnički i to još u nekom drugom mjestu papiri bi putovali ohoho vremena.

 

U prigovoru jednostavno napišeš da nisi počinio prekršaj jer si motor prodao a novi vlasnik sukladno čl.250 st.1 toč.3ZSPC-a nije vozilo odjavio ni registrirao na svoje ime u zakonskom roku i priložiš kopiju ovjerenog kupoprodajnog ugovora.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija