Jump to content

Ugriz Psa !


Kompa

Preporučene objave

Na ulici prilikom šetnje majku mi je ugrizao pas za nogu. Odvezao sam je na hitnu gdje su joj pregledali i sanirali ranu ( cca oko 1 cm ), plus što joj je tom prilikom poderao hlače. Nakon hitne otišli smo na policiju i prijavili isti ugriz psa jer je majka znala čiji je to pas. Policajci su bili vrlo ažurni , uzeli su izjavu majke i odmah napravili terensku provijerku na adresi vlasnika psa. Nakon toga , policija nas je kontaktirala i ustupila podatke ( ime i prezime ) vlasnika psa za možebitnu privatnu tužbu , kao i osobe koja je neposredno bila kriva za bijeg psa iz dvorišta a kojoj su pisali prijavu jer im je vlasnik psa trenutno nedostupan ( na moru je ). Isti ljudi , u razgovoru s policajcem su policajcu potvrdili da su to njihovi psi i da su pobjegli iz dvorišta. Uglavnom potvrdili su priču moje majke, nisu negirali ništa.

Sutra, a po preporuci doktora sa hitne majka ide do svog doktora opće prakse po injekciju tetanusa ,a trebali bi kontaktirati i epidemiologa ( dobili smo broj epidemiologa na hitnoj ali mreža je javila da je broj isključen, najvjerojatnije jer je nedjelja, pa ću ga pokušati nazvati sutra ).

E sada ? Što sada ? Da li da ići u privatnu tužbu ili ne ? Ima li tko kakav savjet ? 

uređeno: od Kompa
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 9 sati , Kompa je napisao:

 

E sada ? Što sada ? Da li da ići u privatnu tužbu ili ne ? Ima li tko kakav savjet ? 

Možda da se prvo pokušate dogovoriti sa vlasnikom psa, da plati neku odštetu? Vlasnik nije ništa negirao ni zavlačio, a mora biti svjestan da je njegov pas prouzročio i materijalnu štetu za liječenje/tretman i traumu napadnutoj osobi. Pogotovo ako je majka osoba slabijeg zdravlja sa koničnim bolestima. 

Ja bih svakako dao vlasniku priliku, te ako počne izvrdavati upozorio ga na mogućnost pokretanja kaznenog postupka kako je opisao G-man. Ovu prekršajnu koju spominje Drot će ionako 'fasovati'.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 2 sati , drot13 je napisao:

Vjerojatnije će ići na prekršaj (čl. 30. ZPPJRM), a možda i na obavijest komunalcima/veterinarskoj inspekciji da oni podnesu prijavu.

 

U kojem gradu živite i o kojoj vrsti psa je riječ?

Pas je po mojim saznanjima neki mješanac , nekakvog ovčara i još nečega, srednje veličine ali izuzetno nesocijaliziran  općenito na sve i svašta i onako što bi se reklo baš je divlji jer ga znam dok bi prolazio pješke pored tog dvorišta taj pas bi uvijek skočio na ogradu dvorišta i lajao kao lud, bez obzira tko prošao, dijete, žena, ja..... 

Grad je Velika Gorica.

Je majka mi je kronični bolesnik na srce. Prošle godine je imala operaciju tako da pije šaku tableta za srce.

A što se tiče vlasnika psa, nekako mi je glupo ići kod njega i tražiti ispriku jer bi mi logičnije bilo s obzirom da on zna o kome je riječ, ondkosno koga je njegov pas ugrizao jer je baš tuda prošao kada je pas ugrizao majku, ona mu je rekla da ju je ugrizao, a on je samo projurio dalje za njim bez da joj se ispričao . 

Hoću reći, logičnije bi bilo da on dođe do nas ako se želi ispričati, što čisto sumnjam da će učiniti poznavajući kakvi su.

 

 

uređeno: od Kompa
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 5 sati , Kompa je napisao:

Je majka mi je kronični bolesnik na srce. Prošle godine je imala operaciju tako da pije šaku tableta za srce.

Treba vidjeti par dana, i sa epidemiologom i za antitetanus... kakve će majka imati moguće poslijedice . bolje i pričekati još tjedan, pa onda sve 'zbrojiti'.

 

 

Citiraj

A što se tiče vlasnika psa, nekako mi je glupo ići kod njega i tražiti ispriku jer bi mi logičnije bilo s obzirom da on zna o kome je riječ, ondkosno koga je njegov pas ugrizao jer je baš tuda prošao kada je pas ugrizao majku, ona mu je rekla da ju je ugrizao, a on je samo projurio dalje za njim bez da joj se ispričao . 

Pa rekao si da je vlasnik psa na moru? 

Ako su incidentu bili prisustvovali drugi članovi obitelji vlasnika, možda oni očekuju da on to rješava kad se vrati. 

U svakom slučaju, ako oni ne odreagiraju, pozvati ih na razgovor o odšteti. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija