Jump to content

Oporuka, ročište, moguće rješenje?


Varija

Preporučene objave

Ima više nasljednika, dali su nasljedničke izjave. Do sada nisam dala nasljedničku izjavu. Sud nalaže da se nedvojbeno očitujem da li priznajem oporuku majke pravovaljanom. Ako u danom roku ne dostavim jasno očitovanje, smatrati će da oporuku osporavam te će me uputiti da oporuku pokušam osporiti u parničnom postupku. Poziva me (sud) da obavezno prisustvujem ročištu jer će nakon rasprave biti donesena odluka o daljnjem postupanju (izrada rješenja ili upućivanje na parnicu).

Mogu li poslati Podnesak sudu, a ne otići osobno, u kojem ću objasniti da se ne mogu očitovati o oporuci, jer još nije utvrđena ostavinska masa? Naime, sud je zatražio od 7 banaka izvještaj o stanju na računima. Dobila sam od suda samo dopis jedne banke, a dopise ostalih banaka sud je prepričao, bez da mi ih je poslao.

Molim za savjet:

1. ne vidim razlog za slanje u parnicu, može li sud donijeti rješenje u ovom trenutku

2. ne želim se očitovati o oporuci dok ne vidim izvještaje o stanju računa preostalih banaka

3. ne vidim potrebu da se pojavim na sudu, te da li mogu odgovoriti podneskom

4. idem li u dobrom pravcu?

 

uređeno: od Varija
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 2 sati , Varija je napisao:

objasniti da se ne mogu očitovati o oporuci, jer još nije utvrđena ostavinska masa?

 

prije 2 sati , Varija je napisao:

. ne želim se očitovati o oporuci dok ne vidim izvještaje o stanju računa preostalih banaka

 

prije 2 sati , Varija je napisao:

. Dobila sam od suda samo dopis jedne banke, a dopise ostalih banaka sud je prepričao

prije 2 sati , Varija je napisao:

ne vidim potrebu da se pojavim na sudu

Pojavite se pred sudom i utvrdite što čini ostavinu,obzirom da sud nije dužan slati vam bankovne izvode na kućnu adresu i dopisivanjem sa strankama utvrđivati sastav ostavine.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija