Jump to content

Formalnosti u vezi ugovora o DU


ma1007

Preporučene objave

Poštovani,doma sam sastavio sa svojim roditeljima ugovor o dosmrtnom uzdržavanju, koji mislimo ovjeriti na sudu, e sada ne znam koji da datum stavim na dan sastavljanja ugovora, da li to polje ostavim prazno pa se naknadno upiše prilikom ovjere na sudu ili mogu upisati datum bez obzira kada mi dobijemo termin na sudu, prvi put radimo nešto sl., pa ne bi volio nešto zeznuti...., hvala,lp

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 5 sati , ma1007 je napisao:

e sada ne znam koji da datum stavim na dan sastavljanja ugovora, da li to polje ostavim prazno pa se naknadno upiše prilikom ovjere na sudu ili mogu upisati datum bez obzira kada mi dobijemo termin na sudu,

Nikakva greška da se stavi datum sastavljanja ugovora,ovo iz razloga odredaba članka 247. ZOO prema kojim je ugovor  sklopljen kad su se ugovorne strane suglasile o bitnim sastojcima ugovora,a prema članku 292.istog zakona kad je za sklapanje ugovora potrebno sastaviti ispravu, ugovor je sklopljen kad ispravu potpišu ugovorne strane,no druga je stvar javnobilježničke ovjere potpisa koju između ostalog određuje čl.580 ZOO 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija