Jump to content

Potvrda o uredno ispunjenim obvezama


mirabelo123

Preporučene objave

Pozdrav,

nedavno sam ispunio obaveze iz jednog ugovora, te je druga strana ispunila svoje obveze prema meni na temelju jednog drugog ugovora (dva su ugovora u igri). Konkretno, ja sam isplatio određenu sumu novca, a druga strana je prepisala nekretninu na mene. Nismo rješavali direktno preko kupoprodajnog ugovora zato jer je bilo nekih dodatnih faktora koji su onemogućavali takav direktan pristup. Volio bih sa drugom stranom potpisati nekakvu potvrdu da smo jedan i drugi izvršili sve obaveze i da nemamo više nikakvih otvorenih obaveza jedan prema drugome.

 Nadam se da ćete mi moći odgovoriti na moja pitanja:

  • Da li postoji nekakva špranca za takve dokumente?
  • Koji datum staviti na dokument? Nekretnina je prepisana jednog datuma, novac isplaćen drugog datuma, a potvrda se potpisuje tek sada?
  • Da li da opisujem jednu po jednu obavezu ili je dovoljno navesti da su izvršene sve obveze iz Ugovora tih i tih od dana tog i tog? Npr:
    • Stranka A je dana xx.xx.20xx izvršila sve obveze iz Ugovora o opciji potpisanog dana zz.zz.20zz.
    • Stranka B je dana gg.gg.20gg izvršila sve obveze i isplatila 9999€ u skladu sa Ugovorom tim i tim potpisanog dana yy.yy.20yy.
  • Jel možemo sve to riješiti jednim dokumentom?

Nadam se da nisam previše zakomplicirao, stojim na raspolaganju za sva pojašnjenja.

Hvala.

lp,

mirabelo

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

, mirabelo123 je napisao:

Nadam se da nisam previše zakomplicirao,

i bez izjave vrlo lako dokazati da su ispunjene ugovorom preuzete obveze

 

, mirabelo123 je napisao:

Konkretno, ja sam isplatio određenu sumu novca, a druga strana je prepisala nekretninu na mene

__________________________________

, mirabelo123 je napisao:

Da li postoji nekakva špranca za takve dokumente?

izjava kao i svaka druga

 

, mirabelo123 je napisao:

Koji datum staviti na dokument?

datum sastavljanja izjave

 

, mirabelo123 je napisao:

Da li da opisujem jednu po jednu obavezu ili je dovoljno navesti da su izvršene sve obveze iz Ugovora

po želji,no druga opcija jednostavnija

 

, mirabelo123 je napisao:

Jel možemo sve to riješiti jednim dokumentom?

kad ste se već odlučili za izjavu,onda nek svaki od vas onom drugom dadne ovjerenu izjavu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 mjesec kasnije...

Ako se radi o kupoprodajnom ugovoru u kojem je kupac nakon sklapanja ugovora platio određene troškove komunalija i telefona  za objekat kojeg je kupio, a u ugovoru stoji da se isti mogu odbiti od kupoprodajne cijene.

Sada nakon nekoliko godina kupac treba da isplati posljednji iznos kupoprodajne cijene zajedeno sa zateznim kamatama. 

Pitanje glasi, mogu li se pomenuti  troškovi odbiti  od kupoprodajne cijene  uključujući i  zatezne kamate na te troškove, sobzirom da prodavatelj iste troškove do  sada nije priznavao?

 


 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovani, da li u kupoprodajnom ugovoru stoji stavka da se navedeni troškovi kupca "mogu odbiti" ili da se "odbijaju" od kupoprodajne cijene?

Ako stoji da se mogu, mišljenja sam da je vrlo teško ostvarivo ako prodavatelj, kako navodite, iste troškove do sada nije priznavao, no možda griješim, pa zamoljavam da me se ispravi ako griješim..

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Stoji ovako "troškovi se imaju umanjiti od kupoprodajne cijene"

 

Pitanje glasi:  da li kupac te  troškove zajedno sa pripadajućom zateznom kamatom na te troškove prvo  odbija od ostatka kupoprodajne cijene,  da bi se dobio stvarni iznos  ostatka kupoprodajne cijena i na taj  iznos odredila  zatezna  kamata  koja se treba prodavatelju isplatiti? 

uređeno: od dari10
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • Spitfire je promijenio naziv u Potvrda o uredno ispunjenim obvezama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija