Jump to content
DingoZG

Adaptacija krovista (kuce) povrat poreza

Preporučene objave

Postovanje

Silom prilika krenuo sam u hitnu adaptaciju krovista jer je mi je kod kupnje kuce promaklo "par sitnica".
U nemogucnosti da platim uslugu "kljuc u ruke" krenuo sam samostalno u cijelu aktivnost sto je uobicajeni posao od tjedan dana pretvorilo u posao od mjesec dana zbog mojih obaveza.

Sve racune za materijal uredno spremam i da se aktivira porez na nekretnine svojom adaptacijom podigao sam klasu stanja nekretnine sto bi znacilo vece izdvajanje u korist lokalne uprave.

Ono sto ne mogu naci i nije mi jasno je mogu li ostvariti kakav porezni odbitak na obavljenu adaptaciju krovista?

Unaprijed hvala na odgovorima.

Podijeli ovu objavu

Podijeli na drugim stranicama
, DingoZG je napisao:

Ono sto ne mogu naci i nije mi jasno je mogu li ostvariti kakav porezni odbitak na obavljenu adaptaciju krovista?

Unaprijed hvala na odgovorima.

ne. taj zakon je ukinut (porezna olakšica zbog ulaganja u nekretninu u  kojoj živiš)

Podijeli ovu objavu

Podijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

If you have an account Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

• Similar Content

• objavio Totalna Parezija
      Dobio sam privremeno porezno rješenje u kojem piše da će se povrat više plaćenog poreza na dohodak i prireza porezu na dohodak izvršiti na račun XXXX - budući da se radi o nezaštićenom računu, mogu li od porezne uprave tražiti da povrat isplati na drugi račun, tj. na zaštićeni račun?
    • objavio Mladen88
      Hi, Nesto sam radio za jednu inozemnu firmu i oni su mi platili oko 1000$ paypalom i ja sam taj novac povuko na devizni racun. Zanima me kako da platim porez na to s obzirom da od te sume nije sve zarada nego sam imo troskova za oko 300$. ?  S obzirom da nisam nigdje zaposlen vec vise od godinu dana dali bi ja taj iznos koji cu platit kao porez mogo dobiti natrag u obliku povrata poreza i sl. ? Kojim obrazcem u poreznoj se to placa ?
      Hvala
    • objavio ditelinas4lista
      Pozdrav svima.Trebam pravni savjet.Situacija je takva da sam zensko i udajem se brzo. Zivim sama s tatom i on ima prizemnicu, buduceg muza sutuacija jr jako teska ,a mi oboje radimo,njegovi zive svi zajedno (8članova) .Tata zeli darovat kucu meni,prepisat je na mene, da pravim kat i da ostanemo s njim i to nam odgovara, ja bih digla kredit jer sam bolje kreditno sposobna od njega,on je tek poceo radit ja vec imam za auto i brzo istjece.E sad pitanje je: dali ako nedaj boze dode danas sutra za 20 5o god do nekih problema,kazem samo se informiram da ja znam kako stvari stoje, nemojte me krivo shvatiti,ne mislim se razvodit al zelim znati okolnosti, ako bi doslo do toga dali on moze pravno odnijeti pola te kuce ili nesto,a ja sam vlasnik ,ili da je i tata nebitno,ako smo sagradili u braku taj kat.
      ima li veze ako je prepisana na mene prije braka ili poslije braka.

• objavio excrucio
      Bok,
      koliko sam upoznat, ako sam podstanar to mogu prijaviti kao poreznu olakšicu. Trebam ugovor o najmu, logično.
      Naime, ja imam ugovor, ali nemam boravište (točnije, nisam imao).
      Razlog je taj što sam 1.10.2017. uselio u stan i 1.12.2017. izašao iz istog i otišao u drugi te sam na drugoj adresi tada prijavio boravište.
      Boravište nisam prijavljivao između 1.10.2017. i 1.12.2017. (prebivalište mi je u drugoj županiji, boravište nisam imao nigdje prijavljeno).
      Razlog neprijavljivanja je taj da prvih 3 mjeseca nisam obavezan prijaviti boravište (Zakon o prebivalištu članak 2. paragraf 4), a nisam se mislio zadržati u tom prvom stanu.
      Samo me buni drugi dio paragrafa 4 članka 2 Zakona o prebivalištu gdje piše "...ili je uvjetovano ostvarivanjem samo pojedinih prava i obveza vezanih za životne interese (zaposlenje, ...)...".
      Naime, ja sam se zaposlio 1.10.2017. zbog čega sam se i morao seliti i iznajmiti stan (iako sam ciljano dao otkaz nakon 2 i pol mjeseca i zaposlio se drugdje).
      Mogu li ja napravi prijavu poreza za 2017. gdje ću uključiti podstanarstvo te da mi isto priznaju kao olakšicu iako nisam nikada imao prijavljeno boravište na adresi predmetnog stana?

Pozdrav
    • objavio i2nd
      Imam jedan tricky upit.
      Jedan stan želim podijeliti na 2 zasebna stana. Plan je takav da se ne diraju nosive konstrukcije.
      Dobio sam info da mi svejedno treba građevinska dozvola. To je zaista tako?
      Ili je to možda zato što se po planu zatvaraju 2 trenutno postojeća prozora?

Zahvaljujem
  • Online korisnici

• Napravi novi...