Jump to content

Kazna za parking


javorko1

Preporučene objave

Malo diskusije mada mi se cini da je tema vec bila,pa ako sam prekšio pravilo molim da moj post premjestiti unutar tema,smatram da mup krsi zakon naplatom kazni za parking na parkingu trgovackog centra u prilog teze idu slijedece pravne stvari 1)parking trg.centa je javna površina ,koja nije u vlasnistvu ni grada ni sela ni drzave,vec privatne tvrtke-privatno vlasnistvo 2)mup je jedini za pisane kazni za prekrsaje nadlezan na povrsinama koji pripadaju gradu ili drzavi 3)postavljeni znakovi postavljaju po zakonu o cestama,na javnim površinama lokalna samouprava ,tj firme zaduzene za održavanje cesta 4)elaborat o prometnoj signalizaciji moze naruciti tko god hoce 5)vi možete prometni znak koji ste kupili na svome parkingu ali on nema nikakav znacaj u odnosu prema onome tko sankcionira kazne,ako ne razumijete,ja imam birtiju i kupio sam uz birtiju parking-plac i pretvorio u parking otisao u firmu koja prodaje znakove i postavio ga na parking..zabrana parkiranja samo za goste restorana,netko je parkirao tko nije gost zvao sam sam mup i mup je napisao kaznu nezakonito?Potpuno!!

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Može li mup napraviti zapisnik o prometnoj nezgodi kad se sudare dva vozila na privatnoj povrsini npr u mome dvoristu?Ne mogu,privatna tuzba jedan prema drugome,ne mogu utvrditi tko je kriv?Sudski vjestak..

mOŽES PARKIRATI i nitko ti auto ne smije taknuti..jedino tuzbom opet privatnom za ometanje posjeda..vlasnik trazi svoje pravo protiv tebe..

Smijem li parkirazi na tvoje parkino mjesto i ti zoves pauka i hocce li doci?Nece a mup nece!!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 16 sati , drot13 je napisao:

Imaš presude Visokog prekršajnog suda, donesene u postupcima za nepropisno parkiranje vozila na mjestima invalida na parkiralištima trgovačkih centara, u kojima stoji da ih policija može sankcionirati. Pravomoćno odlučeno, ali na žalost, nemam link...

Postujem odluku jer samo netko beskrajno bezobrazan može parkirati na mjesto invalida..ali ne radi se o tome..opet se vracamo na prvi dio radi o vlasnistvu  ..to je bit teme

 

prije 12 sati , sivko je napisao:

Tvoje dvorište po zakonu ne potpada pod cestu po ZSPC-u.

Ne potpada ni parking trgovackog centra, mjesaj pojmove parking i cesta nije jedan te isti pojam..to su osnove zakona o sigurnosti cest.prometa

Kada investiror napravi trgovacki prvo sto mora napraviti je kupit zemljiste od nekoga,tada to zemljiste prelazi u njegovo vlasnistvo,a kad je nesto privatno vlasnistvo automatski ne pripada ni drzava a ni gradu..tada u nekim slucajevima ni drzava ni grada nema ingerenciju,ne govorimo o pljacki ili nekim tezim kaznenim djelima..Kad se izgradi centar tada zakoni nalazu da dio kupljenog zemljista mora bit i parking,da bi parking dobio uporabnu dozvolu on mora imati prometnio elaborat,elaborat se naruci kod firmi koje rade prometne projekte,mup niti ih odobrava niti u njime ni ja jedan nacin ne sudjeluju,sto je i logicno,jer mup nije projektanski ured,cijeli elaborat plati vlasnik i kad prode inspekcijski prgled parking može u upotrebu.Najvaznija j da je parking i dalje u vlasnistvu investitora tj privatno je zemljiste bez obzira koja je mu je namjena.Jasno da nabrojano vecina ne razumije a prvo ih ne razumije mup niti vecina ljudi.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 50 minuta, drot13 je napisao:

Vlasništvo tu nitko ne dovodi u pitanje.

Npr. i lokalna birtija je privatno vlasništvo, pa u njoj možeš počiniti prekršaj protiv javnog reda i mira (fiktivno javno mjesto).

da li znas cinjenicu da pauk ne smije odvazati vozila koja nisu javne povrsine?a zasto jer su nadlezni jedino i isljucivo za mjesta koja su u njihovoj nadleznosti..mup ima samo pod odredenim uvjetima ovlasti i kako za koja djela..primjer ,ako imas privatno dvoriste ja cu ti parkirati auto u njega,pozovi mup i reci mu da mi naplati kaznu,ili zagrebparking..bit ces odbijeg,a parking je identican tvome dvoristu s jedonom jedinom razlikom veci je..za primjer birtije uzmi parking ispred osim toga  i birtija je privatna ..tu bi se dalo polemizirati..

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 6 minuta, javorko1 je napisao:

da li znas cinjenicu da pauk ne smije odvazati vozila koja nisu javne povrsine?a zasto jer su nadlezni jedino i isljucivo za mjesta koja su u njihovoj nadleznosti..mup ima samo pod odredenim uvjetima ovlasti i kako za koja djela..primjer ,ako imas privatno dvoriste ja cu ti parkirati auto u njega,pozovi mup i reci mu da mi naplati kaznu,ili zagrebparking..bit ces odbijeg

Pauk će premjestiti vozilo iz privatnog dvorišta na javnu površinu ako vlasnik privatnog parkinga to plati, a onda on može tužiti vlasnika vozila radi naknade tog troška. Da, policija ne može naplatiti kaznu, ali u slučaju trgovačkih centara može. Presude Visokog prekršajnog suda ne znače ništa?

 

Prije 6 minuta, javorko1 je napisao:

osim toga  i birtija je privatna ..tu bi se dalo polemizirati..

O čemu bi se dalo polemizirati? O tome možeš li kazniti nekog u birtiji za narušavanje javnog reda i mira?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 2 sati , javorko1 je napisao:

Ne potpada ni parking trgovackog centra, mjesaj pojmove parking i cesta nije jedan te isti pojam..to su osnove zakona o sigurnosti cest.prometa

Hajde onda da odmješamo.

1) »cesta« je svaka javna cesta, ulice u naselju i nerazvrstane ceste na kojima se obavlja promet,

9) »nerazvrstana cesta« je površina koja se koristi za promet po bilo kojoj osnovi i koja je dostupna većem broju raznih korisnika (seoski, poljski i šumski putovi, putovi na nasipima za obranu od poplava, pristupne ceste i prostori parkirališta, benzinskih crpki i sl.),

zadovoljan s osnovama ZSPC-a?

uređeno: od sivko
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 1 minutu, sivko je napisao:

Hajde onda da odmješamo.

1) »cesta« je svaka javna cesta, ulice u naselju i nerazvrstane ceste na kojima se obavlja promet,

9) »nerazvrstana cesta« je površina koja se koristi za promet po bilo kojoj osnovi i koja je dostupna većem broju raznih korisnika (seoski, poljski i šumski putovi, putovi na nasipima za obranu od poplava, pristupne ceste i prostori parkirališta, benzinskih crpki i sl.),

zadovoljan s osnovama ZSPC-a?

Sivko po toj definiciji nije znaci uopce potreban ni katarski plan ni GUP?Parking može bit i privatan da li to pise o ZSPC?Tumacenje zakona na osnovu ono sto pise i na nacin koji pise ukinuo bi sve sudove i pravnu znanosta kao takvu,te bi kazne iskljucivo odredivali policajci,da li je to tako zaista?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 1 sat, drot13 je napisao:

Pauk će premjestiti vozilo iz privatnog dvorišta na javnu površinu ako vlasnik privatnog parkinga to plati, a onda on može tužiti vlasnika vozila radi naknade tog troška. Da, policija ne može naplatiti kaznu, ali u slučaju trgovačkih centara može. Presude Visokog prekršajnog suda ne znače ništa?

 

O čemu bi se dalo polemizirati? O tome možeš li kazniti nekog u birtiji za narušavanje javnog reda i mira?

gospon drot pauk nece ni izaci jer ce te prvo pitati gdje se vozio nalazi ja ne pricam napamet vec znam iz prakse..tako i policija kad nazoves i kazes mu npr da iz vozila tog i tog dolazi u 1 sat ujutro tresti  muzika,slijedi pitanje gdje se vozilo nalazi!!E sad zasto to pitanje,slijedi i pod pitanje od dezurnog u mupu da li je vozilo s dvorisne strane?Znas li zasto postavlja to pitanje,jer ako vozilo stoji u dvoristvu mup nece izaci na intervenciju jer nije na javnoj povrsini!!Slijedi pravni lijek a on glasi podnesite privanu tuzbu za ometanje javnog reda i mira..Ponavljam ti ovo ne izmisljam ovo su primjeri iz prakse..

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 15 minuta, javorko1 je napisao:

 sve sudove i pravnu znanosta kao takvu,te bi kazne iskljucivo odredivali policajci

Pa napisao sam ti da se radi o presudama Visokog prekršajnog suda. Što s tim?

 

Prije 9 minuta, javorko1 je napisao:

..Ponavljam ti ovo ne izmisljam ovo su primjeri iz prakse..

Pa i ja ti govorim iz prakse.

Po tebi, koje su ti opcije ako ja parkiram auto u tvoje dvorište?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 14 minuta, javorko1 je napisao:

Sivko po toj definiciji nije znaci uopce potreban ni katarski plan ni GUP?Parking može bit i privatan da li to pise o ZSPC?Tumacenje zakona na osnovu ono sto pise i na nacin koji pise ukinuo bi sve sudove i pravnu znanosta kao takvu,te bi kazne iskljucivo odredivali policajci,da li je to tako zaista?

ZSPC ne razlikuje privato i društveno/narodno.

Tumačit zakon možeš samo na način kako piše a da li dobro piše je sasvim nešto drugo.

Gledajući po tvojem katarstarski plan i GUP, recimo na benzinskoj (privatno) mogu radit što želim i nitko mi ništa ne može (osim ako benzinska ima zaštitara)?

http://www.glas-slavonije.hr/206866/3/S-parkiralista-trgovackih-centara-dignuta-123-auta

Prije 8 minuta, javorko1 je napisao:

Znas li zasto postavlja to pitanje,jer ako vozilo stoji u dvoristvu mup nece izaci na intervenciju jer nije na javnoj povrsini!!Slijedi pravni lijek a on glasi podnesite privanu tuzbu za ometanje javnog reda i mira..Ponavljam ti ovo ne izmisljam ovo su primjeri iz prakse..

Netočno jer bez obzira postoji prekršaj iz JRiM-a pošto je i dvorište javno mjesto jednako kao i galama iz privatnog stana.

To što se neće zahebavat je druga stvar.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Podrzavam presudu ali ta presuda vise je moralnog karaktera nego pravnog ali o tom potom..

Ovako parkiras auto u moje dvoriste,ja mogu dvije stvari 

1)pozvati privatnu vucnu sluzbu platiti ju sam i auto staviti na javnu povrsinu,u slucaju da auto ostetim mogao bih zaraditi privatnu tuzbu za ostecivanje tude imovine 

2)opcija da vlasniku dvorista podnese privatnu tuzbu za ometanje posjeda,i tu opet postoji caka i to vrlo neugodna po podnosioca prijave a to je da se to vise puta desilo

 

 

prije 11 sati , sivko je napisao:

ZSPC ne razlikuje privato i društveno/narodno.

Tumačit zakon možeš samo na način kako piše a da li dobro piše je sasvim nešto drugo.

Gledajući po tvojem katarstarski plan i GUP, recimo na benzinskoj (privatno) mogu radit što želim i nitko mi ništa ne može (osim ako benzinska ima zaštitara)?

http://www.glas-slavonije.hr/206866/3/S-parkiralista-trgovackih-centara-dignuta-123-auta

Netočno jer bez obzira postoji prekršaj iz JRiM-a pošto je i dvorište javno mjesto jednako kao i galama iz privatnog stana.

To što se neće zahebavat je druga stvar.

Sivko sto radis na bezniskoj mjesamo pojmove i to je uzrok sudski presuda i ne poznavanje niti razumijevanje zakona od strane onih koji ih provode..ovaj link koji navodis cisti dokaz protuzakonitog postupanja..nije dvoriste javno mjesto Sivko..da li je dvoriste tvoje zgrade bas sve javno mjesto?Pogledaj i odgvori mi ako ne znas uputit cu te

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 3 minuta, javorko1 je napisao:

Sivko sto radis na bezniskoj mjesamo pojmove i to je uzrok sudski presuda i ne poznavanje niti razumijevanje zakona od strane onih koji ih provode..ovaj link koji navodis cisti dokaz protuzakonitog postupanja..nije dvoriste javno mjesto Sivko..da li je dvoriste tvoje zgrade bas sve javno mjesto?Pogledaj i odgvori mi ako ne znas uputit cu te

Ne miješam ništa samo idem za time da je za tebe privatno privatno i da policija nema što tamo tražit.privatni parking privatna benzinska.

Eto ja ću ti odgovorit da me ne upućuješ

"U pravnoj teoriji i sudskoj praksi je zauzet stav da je javno mjesto ono mjesto gdje
je pristup moguü neograniþenom i neodreÿenom broju osoba (javno mjesto u užem smislu
– realno javno mjesto), ali i ono mjesto koje nije dostupno neograniþenom i neodreÿenom
broju osoba, ali je radnja djela ili su posljedice djela dostupne javnosti (javno mjesto u širem
smislu – fiktivno javno mjesto)."

"Prema P. Tomaševiću "nedvojbeno je da su to ulice, trgovi, ugostiteljske radnje, željeznice, autobusi, brodovi, avioni, parkovi,čekaonice i dr." Javnim mjestom mogu se smatrati i druga mjesta, ali je pri tome uvijek bitno da su ta mjesta "izložena pogledu javnosti"

". Javnim mjestima treba smatrati također i ugostiteljske radnje, trgovine i poslovnice poduzeća određene za primanje stranaka u vezi s poslovanjem poduzeća; zatim uredske prostorije državnih tijela namijenjene za uredovanje sa strankama, zajedno s pristupima do tih prostorija (stubišta, þekaonice, hodnici). (…)
Polja, livade, vrtovi i dvorišta privatnih kuća, otvoreni vidiku, također ulaze u pojam javnog
mjesta. (…)"

Ako si zadovoljan ok ako nisi nisam ti ja kriv.

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Evo malo iz prakse..

Zgrada nema vlastiti parking.

Ali ima jedan uvučeni dio gdje je postavljen znak "samo za dostavu i stanare zgrade adresa ta i ta.

Naravno,svi ignoriraju, parkiraju jer je besplatno i hodaju po gradu.

Stanari zgrade imaju iskaznice u vozilu da imaju pravo tu parkirati.

Policija ne želi doći pisati kazne jer kažu da nemaju ovlasti.

Ali će uredno doći kad ja zatvorim takvog padobranca da ne može izaći van i napisati mi kaznu jer 

sam parkirao tako da ometam drugoga da izađe sa parkinga.

Zemljište je općinsko/gradsko.

Eto.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ne znam kako to ide sa postavljanjem znakona od strane pojedinaca ali pošto ga nema kod vozila vjerovatno ne žele imat posla da utvrđuju tko je stanar a tko nije jer brat bratu ono što piše u prometnoj ne mora bit relevantno.Posudim od nekog auto pa parkiram ispred stana.A i pitanje je što je točno taj uvučeni dio.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uvučeni dio-ajmo reći 50 m slijepe ulice dovoljno široke da se sa jedne strane parkira bočno a sa druge u koso i da po sredini još ima mjesta za prolaz jednog reda auotimobila.

Upravo tako, niti svi stanari imaju istaknute kartice da su stanari, niti policija može znati čiji automobil je od stanara a čiji nije.

Ali, ako se netko nabije ispred mene, ja ga vidim, uljudno upozorim a on me ignorira i ode, mislim da bi u takvom slučaju policija trebala reagirati ako ih ja pričekam i pokažem koje vozilo i objasnim što je bilo. Jer jasno mi je da ovako nasumično ne mogu znati tko ima a tko nema pravo biti na tom parkiralištu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

 

prije 11 sati , javorko1 je napisao:

Podrzavam presudu ali ta presuda vise je moralnog karaktera nego pravnog ali o tom potom..

..ovaj link koji navodis cisti dokaz protuzakonitog postupanja..

Opet, postoje pravomoćne presude Visokog prekršajnog suda. To nije protuzakonito.

Imaš pravo na mišljenje, ali ono tu nije ključno.

 

prije 11 sati , javorko1 je napisao:

Ovako parkiras auto u moje dvoriste,ja mogu dvije stvari 

1)pozvati privatnu vucnu sluzbu platiti ju sam i auto staviti na javnu povrsinu,u slucaju da auto ostetim mogao bih zaraditi privatnu tuzbu za ostecivanje tude imovine 

2)opcija da vlasniku dvorista podnese privatnu tuzbu za ometanje posjeda,i tu opet postoji caka i to vrlo neugodna po podnosioca prijave a to je da se to vise puta desilo

Ispričavam se za jedan od prethodnih upisa, kad sam prije napisao "pauk", mislio sam "vučna službe". Doduše, jesam pojasnio da se ne radi o prekršaju nego o privatnom zahtjevu, ali odabrao sam krivi pojam.

A što se tiče tvog dvorišta, iako nije javno mjesto, i u njemu možeš počiniti prekršaj protiv javnog reda i mira (npr. buka...).

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

, drot13 je napisao:

 

 

 

A što se tiče tvog dvorišta, iako nije javno mjesto, i u njemu možeš počiniti prekršaj protiv javnog reda i mira (npr. buka...).

Sto se tice dvorista jasno je sve tu a sve je to primjenjivo i na birtiju..pitao si sta u birtiji netko pusta recimo glazbu ti kao policijac trebao bio znati sto..možes s vrata pozvati vlasnika i reci mu da utisa ili sta vec,razlika izmedu birtije i stana je taj sto se muzika cuje na javnu povrsinu,ako naides na buku ulazit u birtiju je isto ko sto ulazis nekome u stanu a to ti je zabranjeno u nekim slucajevima..za to imam i dokaz iz prakse da mup nije ulazio u restoran zbog glasne muzike nego je pozvao van voditelja i rekao mu..i to se tako radi..drugo je sto vi udete na pice 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Zanima me teoretska situacija - recimo da sam bogat i da imam vecu kucu, i ispred kuce parking za mene i goste. I nemam nikakvu rampu niti ogradu niti ju zelim niti planiram ugraditi jer se ne volim zatvarati. I recimo da oznacim jedno mjesto za invalide. I recimo da sam u centru Zagreba i ljudi skuze da se tamo mogu besplatno parkirati. E sad, to je neupitno moje privatno dvoriste, i dostupno s javne ceste. E sad pitanja:

1. - bi li pauk digao aute? Ocito je da bi na moj zahtjev ali tu bi se uvalio u probleme

2. - zanimljivije - netko se parkira na invalidsko mjesto a nije invalid. Bi li policija ili prometni redar pisao kaznu, makar je to u mom privatnom dvoristu?

3. - jos zanimljivije - bi li policija ili prometni redar pisali kaznu meni, ako se parkiram na invalidskom mjestu kojeg sam sam oznacio takvim, u mom dvoristu?

uređeno: od penava
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ok, govorim cisto teoretski i zanimacije za pravo - ako praksa VPS-a pokazuje da se ipak kaznjavaju prekrsaji pocinjeni na parkiralistu trgovackog centra pod obrazlozenjem da je parking dostupan javnosti, koja je onda razlika izmedju mog teoretskog dvorista koje nije ogradjeno i parkiralista trgovackog centra (ako je zemljiste vlasnistvo trgovackog centra). Pravno gledano.

Neka mi oproste pravnici ali malo mi presude vuku na obicajno pravo i presedane, sto nije u skladu s pravnim normama kontinentalnog prava koje se primjenjuje u Hrvatskoj. Ili se varam.

(ne provociram, zanimljiva mi je ova tema)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 godina kasnije...

Pozdrav..što napraviti u sljedećem slučaju?

Ispred zgrade je parking, dakle javna površina, bez ikakvih znakova da je za stanare i slično.

U podnožju je restoran i gazda je uzeo u podnajam livadu koja je u vlasništvu ( dva vlasnika) firme i Grada i napravio parking za goste , sa tablom i natpisom da je za goste i slikom pauka u slučaju da parka netko tko nije gost.

E sad, ima dana kad je parking od zgrade  krcat ,što sa autima stanara ,što sa gostima + što je pun i parking restorana.

Dogodi se da dođeš sa posla i nemaš gdje parkirat jer su gosti uzurpirali i stanarska mjesta, a gazda se busa da je parking njegov i očito nema pomoći..ili možda ima?

 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ima pomoci. Ali morali bi oznaciti dio ceste (ili gdje se vec parking nalazi) da je parking rezerviran za stanare zgrade i da ce ostala vozila biti uklonjena o trosku vlasnika, a potom ukoliko se parkira neko od vozila koje ne pripada stanarima (napravite listu s registarskim oznakama vozila stanara) i nedvojbeno se utvrdi da je doticni gost lokala, mozete zvati pauka. Svaki put kada uocite "gosta" zovite komunalne redare, a onda temeljem odredjenog broja prijava mozete tuziti restoran obzirom da isti ima parkiraliste za goste.
Malo vam je situacija "zguzvana" jer iz opisa nije razvidna slikovita situacija s parking prostorima.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 8 mjeseci kasnije...
, sivko je napisao:

 

 

, sivko je napisao:

ZSPC ne razlikuje privato i društveno/narodno.

Tumačit zakon možeš samo na način kako piše a da li dobro piše je sasvim nešto drugo.

Gledajući po tvojem katarstarski plan i GUP, recimo na benzinskoj (privatno) mogu radit što želim i nitko mi ništa ne može (osim ako benzinska ima zaštitara)?

http://www.glas-slavonije.hr/206866/3/S-parkiralista-trgovackih-centara-dignuta-123-auta

Netočno jer bez obzira postoji prekršaj iz JRiM-a pošto je i dvorište javno mjesto jednako kao i galama iz privatnog stana.

To što se neće zahebavat je druga stvar

Danas parkirao na parking za invalide parking Pevec u Kutini policija došla daj dokumente nisam htio potpisati bahat policijski službenik bio, vidimo se na sudu, bili bez kapa maska nema rotacije sva cetri,kakva Ce bit kazna a njega cu oprati na sudu

uređeno: od Spitfire
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 5 mjeseci kasnije...
, MsBourne je napisao:

Ima pomoci. Ali morali bi oznaciti dio ceste (ili gdje se vec parking nalazi) da je parking rezerviran za stanare zgrade i da ce ostala vozila biti uklonjena o trosku vlasnika, a potom ukoliko se parkira neko od vozila koje ne pripada stanarima (napravite listu s registarskim oznakama vozila stanara) i nedvojbeno se utvrdi da je doticni gost lokala, mozete zvati pauka. Svaki put kada uocite "gosta" zovite komunalne redare, a onda temeljem odredjenog broja prijava mozete tuziti restoran obzirom da isti ima parkiraliste za goste.
Malo vam je situacija "zguzvana" jer iz opisa nije razvidna slikovita situacija s parking prostorima.

Može pomoć? Imamo situaciju gdje je ispred privatne zgrade, na privatnom zemljištu iscrtan parking. Ne postoje "čuvari parkinga" i/ili rampe nego samo oznaka "R" na svakom parkirnom mjestu koje je numerirano.

Postoji prometni znak o zabrani zaustavljanja i parkiranja uz dodatak "Osim stanara XY ADRESE" i još dodatna ploča sa slikom vučne službe.

Da li će se ZG Parking odazvati na poziv ukoliko želimo maknuti padobrance koji su se parkirali na privatnom parkingu/zemljištu?

Hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici

    No members to show



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija