Jump to content

naknadno pronađena imovina


hasko

Preporučene objave

Otac je umro prije 21 godinu, nije živio s obitelji nego u Njemačkoj no uoči smrti me je nazvao i između ostalog rekao kako ima štednu knjižicu u PBZ na koju je dobivao mirovinu iz RH, a punomoć je imala njegova tetka. Mislio sam da on želi taj novac i otišao kod njegovih tetki , rekao im to i neka mu pošalju novac na što su mi odgovorile kako one nemaju pojma o tome. Otac je nakon toga preminuo, ja sam pokrenuo ostavinski postupak i naveo tu ušteđevinu koja mi je rečena. Na ostavinskoj u sudu je sudac rekao kako nisu pronašli ništa i tako je ostavinska završila s tim da smo se svi nasljednici odrekli nasljedstva (iako nismo imali pojma ni o eventualnom novcu, nekretninama kao i dugovima). Danas dobivam, na njegovo ime, od PBZ-a obavijest o "Oporezivanju kamate na štedne uloge po viđenju (štedne knjižice)" u kojem traže ažuriranje podataka i neka ponese štednu knjižicu. Dakle, ipak knjižica postoji. I šta bih sada trebao uraditi ? Pustiti sve ili otići i nekako završiti tu priču zauvijek. Ipak je tu prošlo puno godina.

 

uređeno: od hasko
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija