Jump to content

Postupak ovrhe na nekretnini


Diana1966

Preporučene objave

Prije 57 minuta, Diana1966 je napisao:

Zanima me kako ide postupak ovrhe nad nekretninom, kada banka otkaze ugovor. Ide li odmah ovrha ili postoje još kakve mogućnosti. 

Ne mora ići odmah ovršni postupak, to odlučuje banka odnosno kada oni dostave ovršni prijedlog tada se pokreće postupak.

I ne mora nužno ići na ovrhu na nekretninama, postoje i drugi predmeti ovrhe, ovisi što izaberu i kakvi su uvjeti s kojima idu u postupak. Npr. koliko je dugovanje koje imate prema njima, jeste li trenutno zaposleni, imate li već blokiran račun ili plaću, imate li nekretninu u svome vlasništvu, je li Vam to jedina nekretnina za stanovanje itd.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uvijek daju kratki rok, a potom opunomoćuju odvjetnike koji im dalje provode postupak. Nema pravila koliko traje period od davanja punomoći odvjetniku pa do pokretanja ovršnog postupka, svakako ne dugo, cca mjesec-dva.

Uvijek postoji mogućnost nagodbe, i tokom cijelog postupka se potiču stranke na dogovor. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Upravo sad, Diana1966 je napisao:

Znaci li to da kad je postupak pokrenut nije još to konačno. Moze se još uvijek postići neki dogovor prije oduzimanja nekretnine. Mene je strah da ce mi oni za kratko vrijeme oduzeti nekretninu. 

Da, jer postupak traje, ne ide to tako brzo. Koliki Vam je dug? Zašto mislite da će ići baš na nekretninu? Je li nekretnina baš Vaše vlasništvo 1/1?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Što se tiće glavnice ovrhovoditelj ispunjava uvjet da pokrene ovrhu na nekretnini, tj. njegovo potraživanje je veće od 20.000,00 kuna. Olakotna okolnost Vam je, da ukoliko dođe do pokretanja ovršnog postupka da se na Vas primjenjuju zadnje izmjene i dopune Ovršnog zakona, a one su puno blaže za ovršenike nego prijašnje i to pogotovo u pogledu ovrhe na nekretnini.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ne trebate zahvaljivati :-)

Kako je glavnica tražbine kod Vas veća od 20.000,00 kuna, sud još uvijek može odbiti prijedlog za ovrhu na nekretnini ako ocijeni da bi prodaja ove Vaše nekretnine narušila pravičnu ravnotežu između Vaših interesa i interesa ovrhovoditelja. A pri ocjeni, je li narušena ova pravična ravnoteža sud gleda:

1. je li vrijednost tražbine koja se namiruje nesrazmjerno manja od vrijednosti nekretnine na kojoj se predlaže provesti ovrhu (npr. dugujete 5.000.00 eura, a nekretnina vrijedi 100.000,00 eura);

2. je li ovrhovoditelj dokazao da bi ovrha na drugim predmetima bila bezuspješna (da ste blokirani, nezaposleni, da nemate motorno vozilo…) i

3. služi li Vam ova nekretnina za stanovanje i zadovoljavanje osnovnih životnih potreba, odnosno imate li drugih nekretnina.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Još jedanput hvala, malo ste me umirili. Ja sam mislila da ce me vec za mjesec dana izbaciti. Nekretnina vrijedi bar 150000 e, a tu živimo dvije obitelji i do sada smo 10 g. otplaćivali uredno premda je kredit bio u svicarcima. Ja sam na neprekidnom bolovanju id 2015 g i to je poremetilo sve. Ali posto je to stambeni kredit jako sam u strahu da cemo ostati na ulici. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 3 minuta, Diana1966 je napisao:

Još jedanput hvala, malo ste me umirili. Ja sam mislila da ce me vec za mjesec dana izbaciti. Nekretnina vrijedi bar 150000 e, a tu živimo dvije obitelji i do sada smo 10 g. otplaćivali uredno premda je kredit bio u svicarcima. Ja sam na neprekidnom bolovanju id 2015 g i to je poremetilo sve. Ali posto je to stambeni kredit jako sam u strahu da cemo ostati na ulici. 

Ovrha na nekretnini je sve, ali nije brzi postupak. Po ovim novim izmjenama koje sam Vam navela, znatno se smanjio broj ovrha na nekretninama. U pravilu, zapnu na tome, da dugovi ili nisu veći od 20.000,00 kn ili da predmetna nekretnina služi za stanovanje i zadovoljavanje osnovnih životnih potreba, odnosno da nemate drugih nekretnina u svom vlasništvu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 11 mjeseci kasnije...
Prije 57 minuta, Mirka123 je napisao:

Imam malo sličan slučaj, zabilježba postoji na nekretnini, 50 000 kn.Pravomoćna od fizičkih osoba,zbog dugovanja. Sama glavnica je puno manja.Sada nam odvjetnik prijeti prodajom nekretnine, koja je jedini dom nas tri generacije.

Nakon zabilježbe ovrhe na nekretnini, iduće radnje su utvrđivanje vrijednosti, prodaja nekretnine putem dražbe i nakon toga namirenje vjerovnika.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija