Jump to content

Darovni Ugovor i ZK izvadak


kaduljadd

Preporučene objave

Stovani!!

Zanima me kolika je okvirna cijena ponistavanja darovnog ugovora...te isto tako kolika je cijena brisanja novogvlasnika iz ZK izvadka 

Također me zanima, dali nakon brisanja novog vlasnika iz zk izvadka vlasnistvo stana 1/1 automatski prelazi na darovatelja...lii svoj zk izvadak trebam nanovo obnoviti?

I koliko se ceka za oba 2 upita?

(NADAM SE DA DO OVOG NIKAD NECE DOC) ali bolje pitat.

HVALAAAA

 

uređeno: od djanib
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Hm. Raskid ugovora o darovanju Vas košta isto onoliko koliko Vas je koštao i sastav ugovora o darovanju, kao i uknjižba. Međutim, ovisi i o tome što ste darovnim ugovorom ugovorili po tom pitanju, je li pitanje o parnici radi raskida darovnog ugovora, i slično.

Teoretski, što se bojite da bi se moglo dogoditi?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 3 godina kasnije...

mislim da mi zena koja mi pomaze u stanu,polako brani privatni zivot, ne dozvoljava mi bilo koju posjetu osim postara, ili recimo lijecnika.

nisam još siguran, ali ako nastavi u dogledno vrijeme cu jednostrano raskinut ugovor.

svjestan sam da ako dođe do toga, predstoji TESKA borba.

 

(malo sam previse iskren.....al eto)

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 5 sati , kaduljadd je napisao:

ali ako nastavi u dogledno vrijeme cu jednostrano raskinut ugovor.

Nažalost, bojim se da ovo neće biti samo tako moguće. Naime, večina ljudi zna za mogućnost darovanja nekretnine ugovorom ali ne zna sve njegove pravne posljedice. Tako u ovom slučaju raskid ugovora nije moguć ako je ugovor ispunjen, a isto se smatra prijenos u zemljišnim knjigama na obdarenika, što je kod vas napravljeno.

Eventualno vam ostaje pobijanje ugovora zbog mane volje kao što su prijetnja, zabluda ili prijevara, te opoziv darovanja zbog osiromašenja darovatelja ili grube nezahvalnosti obdarenika. Darovanje se opoziva pisanom izjavom odareniku ovjerenom kod JB, no kako Zakon o obveznim odnosima propisuje detaljnije razloge i rokove za opoziv, a sasvim je realan spor oko istih, najvjerovatnije ćete to morati rješavati u sudskoj parnici.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija