Jump to content

Raditi za udrugu? :(


Internos

Preporučene objave

Negdje od jeseni 2004. godine preuzeo sam odrzavanje web stranica jedne udruge gradana. Dogovor je bio da mi udruga placa za to neku (tro)mjesecnu naknadu od recimo 100 kuna. To su mi i placali (sad redovito ili sa zaostacima nije mi bilo bitno). Placali su mi putem ugovora o djelu ili kasnije putem ugovora o autorskom djelu (radi manjih davanja). U ozujku ove godine otvorio sam obrt i ponudio im odrzavanje sada kao obrtnik. Dogovorili smo cijenu i polugodisnje placanje (koje im ispada manje jer plate manji iznos nego bi platili da me placaju kao fizicku osobu sa poreznim davanjima preko ugovora). Stigao je i rujan i ja sam im poslao redovni racun. Receno je platit cemo! Pa je to isto ponovljeno za dva tjedna (rekli su ponovno posalji racun). Sada posto je vec proslo vise od mjesec dana ja sam im suspendirao stranicu (na stranici pise "Stranica je suspendirana! Obratite se na mail taj i taj"). O tome sam im poslao i obavijest. Odmah stize odgovor u kojem izmedu ostalog stoji:

 

"Dobro, kakve su to gluposti? Ti meni pišeš poštovani i suspendiraš stranicu društva kojeg si i sam član. Pa imaš telefon i e-mail pa se javi ako kaj trebaš. Dođi na sastanak ako hoćeš surađivati ozbiljno. Zbilja nema smisla da glumiš bedaka ili to možda doista i jesi…Kaj se mene tiče možeš ići i ti i tvoja stranica gdje ti drago."

 

Na to ja odgovorim smireno da ja samo trazim da se pridrzavamo dogovorenog. Stigne mi danas i drugi mail u kojem pise:

 

"Čuj, ko se mača laća od mača i pogine! ... U međuvremenu sam odnio sve račune knjigovotkinji sa zadatkom da napravi isplatu prije izborne skupštine, koja je početkom prosinca. Tamo je i tvoj račun. Ali, sada ću baš stopirati isplatu tako dugo dok ti suspendiraš stranicu. Ako je ne vratiš isplata nikad neće ni biti. Da smo češće u kontaktu, ovakve stvari mogle bi se rješavati mirnije."

 

Evo sto da sada radim???

 

Nije mi vise niti za tih 960 kuna nego mi je stvar principa i potcjenjivanja! Najradije bih zaboravio na taj novac, ali necu im dati da koriste moj rad (moj dizajn). Moje web stranice su autorsko djelo i mislim im poslati obavijest da cu stranice u sljedecih 30 dana skinuti sa servera i zadrzati dizajn.

 

Lijepi pozdrav i hvala na komentarima i savjetima!

 

Miljenko

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Danas sam im ponovno osposobio stranicu i poslao mail s naslovom "Opomena o dugovanju" u kojem je stajalo:

 

Poštovani,

 

dana 20. rujna 2006. godine izdat vam je račun za realizirane usluge održavanja internet stranica xxxx na adresi www.xxx.hr.

Obavještavam Vas da stranice nakon 30. studenog 2006. godine više neće biti dostupne za čitanje i da će se ukloniti o trošku naručitelja.

 

Ukoliko se već podmirili račun, molim zanemarite ovu opomenu.

 

I nekih sat kasnije sam dobio mail od predsjednika udruge u kojem stoji samo:

 

"Ne nasmijavaj me molim te…"
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija