Jump to content

Registar poreznih obveznika


HrvojeTK

Preporučene objave

Idemo, po redu.

Kad ste registrirali Firmu, kao Sjedište ste naveli, svoju Osobnu Adresu, i to je u redu.

Sad, da razdvojimo, što je - Sjedište Firme. - Firma je Pravna Osoba ( vi se - Fizička osoba), i ta Pravna

Osoba ima svoj O.I.B. - datum Registracije i na kojoj je Adresi Registrirana.

Kad Firma počne obavljati određenu Djelatnost, za istu mora ima ti odgovarajuči Prostor, to se

zove - Poslovna Jedinica, koja,mora imati Voditelja - npr. - Mesnica i voditelj je - KV - Mesar.

Dok god, Firma, ne prijavi Poslovnu jedinicu, ona ima Status - Neaktivne Firme.

Vaš sljedeči potez, je da napravi te Ugovor sa Knjigovodstvom, i sa tim Ugovorom idete uIspostavu Porezne

Uprave, koja je nadležna - Po mjestu Registracije..- n.p.r - Za Opčinu Medveščak Zagreb, ispostava porezne

Uprave u Draškovićevoj - znači - Vaša Opčina ima ispostavu, porezne uprave,i tamo idete sa ugovorom

od knjigovodstvenog Servisa i Prijavljuje te svoju Firmu u Registar Poreznih Obaveznika, tu vam se ponudi

izbor, po predviđenom prometu - dali če te se prijavi ti u sustav -PDV-a ili ne.

Na istommjestu zatraži te i VAT - Broj - To je vezano uz poslovanje ,od kad smo u EU -i.

Znači, to je >put< i odgovor na vaše pitanje, da vaša firma bude upisana u Sustav - Poreznih Obaveznika.

Mogao, sam i skratiti,, ali ,dok pijuckam kavu,, malo sam , bio opširniji.

Ali, to ne znači, da odma plača te >neki< porez, ne, ,tek kad počne te sa poslom, to jest , dok ne 

otvori te poslovnu Jedinicu.

poz.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pogrešno su vas informirali.

Osnovni dokument, uz papire od firme je - Ugovor sa knjigovodstvenim servisom,

ili, ako si sami vodite knjige - onda vam ta djelatnost, mora biti upisana.

Ima,djelatnosti, koje se obavljaju i sa mjesta Sjedišta firme, kojima posl. prostor nije obavezan.

To bi bilo, kad bi Registrirani Ribar - Poslovni prostor, naveo - Jadransko More.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 godina kasnije...

Kad Firmu, prijavite Poreznom Uredu, koji pokriva Sjedište Firme, - dobit će te - Euro Broj - to je neka nova stavka, ali, nisam siguran, dali vam to treba, ako ne mislite početi odmah raditi - nazovite ispostavu porezne uprave, kojoj po Sjedištu, pripada vaša Firma, i pitaj te - ja sam išao, u Poreznu, po taj Broj,  jer su mi ga tražili u Knjigovodstvenom Servisu, sa kojim sam sklopio Ugovor, o vođenju Poslovnih Knjiga.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija