Jump to content

Nasljeđena imovina i bračna stečevina


mimosa

Preporučene objave

Zanima me sljedeće,ako ja nakon svoje smrti svu svoju pokretnu i nepokretnu imovinu ostavim kćeri ,zapravo ona bi to dobila bez da ja ista pišem jer je jedini nasljednik imam samo nju ,dal' to zauvijek ostaje samo njeno ,npr na to nema pravo njen eventualni zaručnik sa kojim živi ili budući suprug ,jer čula sam da nakon 10 g on ima pravo potrazivanja pola od toga ? Po meni bi to bilo samo njeno ,jedino je pitanje kad bi se eventualno.radilo o novcu kako bi dokazala da je to naslijedila a ne zajednički stekla

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 13 sati , mimosa je napisao:

dal' to zauvijek ostaje samo njeno ,npr na to nema pravo njen eventualni zaručnik sa kojim živi ili budući suprug ,jer čula sam da nakon 10 g on ima pravo potrazivanja pola od toga

Imovina stečena nasljeđivanjem neče činiti bračnu stečevinu,odnosno u konkretnom slučaju to ostaje imovina vaše kčerke.

U vezi ovih 10 godina ste pogrešno čuli.

prije 13 sati , mimosa je napisao:

kad bi se eventualno.radilo o novcu kako bi dokazala da je to naslijedila a ne zajednički stekl

Navodi se u rješenju o nasljeđivanju da određena novčana sredstva čine ostavinu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija