Jump to content
amoretto

Tuđe vozilo unutar nekretnine

Preporučene objave

Pozdrav!

Najmoprimac je unajmio garažu, a nakon par mjeseci plaćanja prestao je plaćati garažu, ne javlja se na telefon i vlasnik/najmodavac s njim ne može stupiti u kontakt. Vlasnik je prepilio lokot i u svojoj garaži našao tuđe zaključano vozilo (bez tablica, izvana se ne vidi broj šasije), koje je vjerojatno najmoprimac ostavio. Vozilo je iz ranih 90ih, ni po čemu posebno, po slobodnoj procjeni za otpad. Za sad se ne zna što je u prtljažniku. Što vlasnik garaže može ili treba učiniti da se riješi vozila iz svoje garaže? Koja su mu prava i obveze? Otpad za odvoz vjerojatno traži dokaz o vlasništvu. S obzirom da nema ključa vozilo je teško i odtegliti pa i izgurati iz objekta.

Podijeli ovu objavu

Podijeli na drugim stranicama

Postoji usmeni dogovor o korištenju garaže "mjesec za mjesec". Dakle na početku mjeseca korisnik plati i koristi taj mjesec. Nema pismenog ugovora. Ispričavam se za kasni odgovor.

Podijeli ovu objavu

Podijeli na drugim stranicama

Registrirajte se kako bi mogli sudjelovati u raspravi

Da bi postavili pitanje ili objavili komentar trebate biti naš korisnik.

Izradite korisnički račun

Izradite korisnički račun na našoj stranici. Lako je!

Registrirajte se

Prijavite se

Već imate korisnički račun? Prijavite se ovdje.

Prijavite se sad

• Similar Content

• objavio speksson
      Poštovani,
      imam garažu u sklopu zgrade, prostor je etažiran (kao garaža). Zanima me da li je moguće obavljati frizersku djelatnost u tom prostoru? Ne bih radio prenamjenu u poslovni prostor (koliko shvaćam, to je ili nemoguća misija ili skup sport)..
      Čitam da MTU više nije potreban za frizerski salon.. da li to znači da mogu na osnovu ugovora o zakupu jednostavno promijeniti sjedište frizerskog salona?
      Unaprijed hvala
    • objavio ivo454
      Pozdrav, molio bih pojašnjenje o mogućnosti povrata ustupljene nekretnine u ostavinskom postupku kod JB. Ja sam u ostavinskom postupku, svoj dio nekretnine ustupio bratu, zbog određenih razloga koje bi mi stvorilo posjedovanje nekretnine. Koji bi bio najednostavniji način da taj dio 1/3 vratim u svoj posjed. Napominjem da se u rješenju JB, spominjem samo  kao nasljednik, ali se ne navodi da svoj dio ustupam, nego je jedan brat dobio 1/3 a drugi 2/3 dijela.
    • objavio Lucija123
      Pozdrav, auto koji je kupljen u Njemačkoj (tata tamo živi te je on normalno uvezen i plaćen) je zatim registriran u stanici za tehnički u Hrvatskoj, te su nam uzeli originalnu njemačku prometnu(Teil1 i Teil2). Problem je nastao kad nismo odmah odjavili auto u Njemačkoj preko njih. Otišli smo odjaviti u Njemačku te su nam rekli da njima treba originalna njemačka prometna. Na tehničkom u Hr su nam rekli da je oni nemogu nikako izdati. Što učiniti? Spomenuli su nam i potvrdu o preregistraciju vozila, hoce li on poslužiti i moramo li ga prevesti na njemački? 
      Hvala puno na odgovoru! 
    • objavio ivan_009
      Sreduju se neke obiteljska nasljeda, pa me zanima kakvo je stanje s porezima s strane hrvatskog zakona.
      Osoba, hrvatski drzavljanin, ima nekretninu u srbiji, te onda tu nekretninu proda (npr. 50K eura).
      Posto ne zivi u srbiji nego hrvatskoj logicno je da te novce zeli dovesti u hrvatsku i tu potrositi.
      Zanima me kako hrvatska gleda na toj novac, da li tretiraju kao da je osoba prodala nekretninu u hrvatskoj (sto znaci da ne placa nikakv porez) ili tretiraju drukcije?
    • objavio petra89
      Nalazim se u situaciji u kojoj ne znam koja su moja, a koja susjedova prava. Naime, susjed i ja smo trenutno u fazi gradnje kuća. On od početka ima 2 projekta što smo shvatili nedavno. Jedan koji je predao da bi dobio građevinsku i koja nam je kao susjedima dana na uvid u gradskom uredu za graditeljstvo, a drugi realan koji pokazuje stanje koje će u konačnici i biti, koji naravno nije pokazivao nikome. Planira, kada izgradi kuću, dograditi garažu 6x4m bez otvora prema našoj čestici čiji krov bi imao pad prema nama i koju bi smjestio na 1m od međe jer očito to planira provesti kao jednostavnu građevinu. Urbanističkim planom određeno je da udaljenost od međe mora biti minimalno 3m što smo mi i učinili. Zanima me ima li na to pravo jer taj plan ima od početka pošto je ostavio i izlaz iz kuće točno na mjesto gdje će doći garaža kako bi povezao garažu s kućom. Nalazim razne odgovore u Zakonu, GUP-u i po internetskim portalima, pa ne znam više što je istina.
      Unaprijed zahvaljujem na pomoći
      Unaprijed zahvaljujem na pomoć
  • Online korisnici