Jump to content

Darovni ugovor


tina1984

Preporučene objave

Poštovani

zanima me da li je moguće darovati nekretninu članu rodbine ako je već bila darovana od strane roditelja djetetu? Da li se opet može raditi darovni ugovor kod javnog bilježnika i da li se plaća porez na to? Znam da kad se prenosilo na dijete ,dijete je bilo oslobođeno plaćanja poreza na nekretninu.

I da li ima kakve veze ako je darovatelj pod ovrhom (ne radi se o hipoteci nego općenito ovrha )?

i da li osoba kojoj se daruje mora biti punoljetna? 

hvala vam na svakoj pomoci

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 8 sati , tina1984 je napisao:

da li je moguće darovati nekretninu članu rodbine ako je već bila darovana od strane roditelja djetet

Ovo je malo nejasno, tko je sad vlasnik nekretnine obzirom da navodite već izvršeno darovanje prema djetetu

 

prije 8 sati , tina1984 je napisao:

da li osoba kojoj se daruje mora biti punoljetna

Ne

 

prije 8 sati , tina1984 je napisao:

da li se plaća porez na to

 

prije 8 sati , tina1984 je napisao:

darovati nekretninu članu rodbine

Pod članom rodbine, u kojem su odnosu darovatelj i obdarenik

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 13 sati , Matrix je napisao:

Ovo je malo nejasno, tko je sad vlasnik nekretnine obzirom da navodite već izvršeno darovanje prema djetetu

 

Ne

 

 

Pod članom rodbine, u kojem su odnosu darovatelj i obdarenik

Ja sam vlasnik,nekretnina je bila darovana meni od strane roditelja a ja bi darovala dalje s obzirom na trenutačne probleme sa ovrhom.

Darovala bi je suprugu s obzirom da je nekretnina darovana meni prije braka . placa porez na to ili je oslobođeno placanje poreza samo ako se radi o djeci i bratu/sestri? 

hvala :)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 10 minuta, Ruby_Danderfluff je napisao:

Nemojte je darovati suprugu, zbog eventualnih problema oko bračne stečevine kasnije, ako biste se razveli. Darujte je radije djeci, tada niti ne plaćate porez (između brata i sestre se plaća).

Htjela sam je darovati sinu ali problem je što je još mali (3 godine) pa neznam da li se uopće može tako darovati nekretnina?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Upravo sad, Ruby_Danderfluff je napisao:

Može, samo će u sklapanju ugovora umjesto sina potpisati njegov zakonski zastupnik, otac ili Vi.

Ja bi nekretninu darovala da nije u mom vlasništvu radi ovrhe, nije hipoteka na kuću ali da nebi banka sjela na kuću radi naplate ovrhe za ne namjenski kredit. Da li je onda u tom slučaju sigurna ako glasi na dijete iako je maloljetno? hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Nije sigurna, jer banka može u roku od 3 godine to otkriti i tužbom tražiti da se opozove darovanje (moguće je i da ne bi otkrila, ali ja ne bih bila sigurna u to). Problem nastaje i ako biste Vi htjeli otuđiti nekretninu djetetu dok je još uvijek maloljetno, jer tada suglasnost na to mora donijeti sud u izvanparničnom postupku.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 2 minuta, Ruby_Danderfluff je napisao:

Nije sigurna, jer banka može u roku od 3 godine to otkriti i tužbom tražiti da se opozove darovanje (moguće je i da ne bi otkrila, ali ja ne bih bila sigurna u to). Problem nastaje i ako biste Vi htjeli otuđiti nekretninu djetetu dok je još uvijek maloljetno, jer tada suglasnost na to mora donijeti sud u izvanparničnom postupku.

Ja je nebi uzimala natrag ostala bi nekretnina u vlasništvu sina . 

Znaci u svakom slučaju kome got darovala banka može sudski tražiti poništavanje darivanja? hvala Vam na odg

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija