Jump to content
Picaso

Ozljeda na radu

Preporučene objave

Pozdrav,trebao bih informaciju!Supruga mi je imala lom ruke na radnom mjestu(pomoćni radnik je u mesopreradi) i doktorica joj je rekla da ispuni formular za ozljedu na radu a njezin poslodavac(privatna firma) je rekao da nema potrebe da ispunjava da će joj dati 100% bolovanje!Mene zanima ima li kakvo pravo po zakonu na odštetu na radu jer radi sa strojevima i mislim da bi trebala biti osigurana?

Podijeli ovu objavu

Podijeli na drugim stranicama

Poslodavac izbjegava nadzor zaštite na radu i formular bi trebalo ispuniti, a što se tiče odštete, ona ovisi o tome jesu li radnici na koji način osigurani, kako je do ozljede došlo (nedostatnom opremom, nepravilnim korištenjem opreme...) i dr.

Podijeli ovu objavu

Naime, osim na 100% bolovanje, radnica bi mogla imati pravo i na naknadu štete zbog ozljede na radu, s obzirom da za istu poslodavac odgovara po principu objektivne odgovornosti, a isto tako, ako je do ozljede došlo zato što poslodavac nije slijedio odgovarajuće propise o zaštiti na radu, poslodavac bi mogao i prekršajno odgovarati, što mu je vjerojatno cilj izbjeći.

Podijeli ovu objavu

Prije 12 minuta, Picaso je napisao:

Hvala na informaciji

i uz to da imate pravo korisiti što je gore navedeno ,usput rečeno vodite računa i o tome da bi moglo doći do problema sa poslodavcem nakon što se inzistira na nećemu što zaslužujete....što se nažalost dešava...na ništa vas ne nagovaram,već samo da dobro procijenite situaciju...

Podijeli ovu objavu

Registrirajte se kako bi mogli sudjelovati u raspravi

Da bi postavili pitanje ili objavili komentar trebate biti naš korisnik.

Izradite korisnički račun

Izradite svoj korisnički račun na ovoj stranici. Lako je, potpuno besplatno i trajno!

Registrirajte se

Prijavite se

Već imate korisnički račun? Prijavite se ovdje.

Prijavite se sad