Jump to content

Posebne sklonosti: homoseksualac


anonimno

Preporučene objave

Ako je netko kriminalac odnosno provalnik, razbojnik itd. onda se svakako vodi u pol. evidencijama i može mu se unijeti u dosije i ta sklonost odnosno pored KD-a koje je činio i da je homić.

 

A ako netko nije kriminalac i nema KD-a onda se u pol. dosijeu ne vodi evidencija da je homić.

 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

To što jedan od moderatora kaže i ovdje napiše da je njegov osobni stav- upravo to i je. To zasigurno nije stav Legalisa, a ruku na srce, s takvim stavom se i većina nas na ovoj stranici ne slaže. No, stav je njegov, a kao odgovorna osoba mogu ga samo zamoliti da ga u ovom svojstvu javno ne iznosi. Što misli i govori privatno, ili anonimno, njegova je osobna stvar, i mi to ne možemo ni želimo mijenjati.

 

Legalis potiče i promiče raznolikost ideja i svjetonazora te ovakve izjave svakako ne idu u prilog tome.

 

Teme na ovom portalu se brišu jedino ako su u suprotnosti s pravilima. Ako netko briše vaše objave, a mislite da nisu bile u suprotnosti s pravilima, molim da mi to javite na webmaster@legalis.hr

 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Problem je u tome što meni ne treba netko davati nikakve savjete tko misli da sam ja bolestan i samim tim misli da nisam podoban da budem živ a kamoli da nešto upitam.

 

Toliko o osobnim stavovima. Ako si moralna i normalna osoba onda ćeš mu oduzeti ovlasti pa nek svoje osobno mišljenje dijeli na iskonu gdje ima još moderatorskih pacijenata.

 

Hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Inače ti se ne bih nikad obratio nego si sramota ne samo za svijet nego i šire. Što se tiče ovih laži koje si iznio kako za nekoga tko počini kazneno djelo treba unijeti da je homoseksualac si u krivu što dokazuje još jednom da je za tebe forum na www.disneyland.com, a ne da dijeliš pravne savjete jer bi zbog tebe netko mogao gadno platit.

 

Svaka normalna osoba bi trebala znati da počinjenje kaznenih dijela nema veze sa spolnom orijentacijom, točnije pljačka npr banke sigurno ne ovisi o tome jesi li ga ti ####o ili si ga ####la noć prije.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Zex je napisao:

To što jedan od moderatora kaže i ovdje napiše da je njegov osobni stav- upravo to i je. To zasigurno nije stav Legalisa,

 

ako je netko moderator i nešto napiše, što god to bilo, njegovo ili izmišljeno ili preneseno, svejedno..on je moderator tog i tog portala i ima da promiće i drži se ideje portala, ne svoje ideje. (moje mišljenje, moj stav!)

 

vidim da kod vas nema pravila, pa zalud sve.

 

pozdrav i od mene !

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Svatko od nas je samo čovjek od krvi i od mesa i po tome smo svi jednaki, priznali mi to ili ne.

 

Svi mi imamo svoja uvjerenja, svoje stavove, svoju boju kose, očiju, visinu, težinu, tonalitet govora, dijalekte, jezike ...

 

Svi mi možemo ponekad pogriješiti. Griješim i ja što se ovdje uplićem svojim komentarom, griješim i u svakodnevnom životu, griješim ponekad što se uopće javljam da sam živ ...

 

Isprika. Svatko tko pogriješi može se i dostojanstveno ispričati, zamoliti za oprost. Griješiti je ljudski, ali je i ljudski ispričati se, zatražiti oprost.

 

Da li je Mrljavac, kao moderator pogriješio ? Pa vjerojatno negdje jest kada ga toliko napadate.

 

Da li je Mrljavac pomogao nekom ? Ako pogledamo sve postove, vidjet ćemo da jest.

 

Čovjek radi, čovjek griješi. Zar ga sada samo zbog nekog izljeva vlastitog negativnog stava prema nekome treba objesiti (izbaciti sa funkcije moderatora) ?

 

Vi nikada niste pogriješili ? Ne ?

 

A zašto se onda ti, koji napadaju, predstavljaju i dalje sa Anonimno kada mogu uzeti bilo koji nick koji ionako sam po sebi ništa ne znači niti jednom drugom prosječnom korisniku ?

 

Ali barem bi znali sa kime razgovaramo.

 

Ako se javi jedan Anonimno, pa drugi Anonimno, pa treći Anonimno ... pa na kraju ne znaš koji Anonimno što govori ...

 

Ili su ti Anonimno jedino spremni za linč pod kukuljicama tako da ih se ne vidi ?

 

Ja pišem ovo pod svojim nickom, ako netko želi znati moje podatke, svi podaci, od prezimena, imena, broja telefona, adrese ... su poznati uredništvu.

 

Ja se ne sakrivam iza "Anonimno".

 

Nemojte ni Vi.

 

Ako želite nekog napadati i kritizirati, OK. To je Vaše pravo i nitko Vam ga ne može uzeti.

 

Međutim, budite barem onda toliko pošteni prvo prema samom sebi a onda i prema drugima, pa sa na neki način identificirajte i prestanite kao kukavice gurati glavu ispod kukuljice vičući "dolje s njim !".

 

Kao drugo, budite onda barem toliko pošteni prema sebi ali i prema svima drugima i priznajte da ne može pogriješiti jedino onaj tko ništa ne radi !

 

Ako netko nešto radi, prije ili kasnije će pogriješiti. Nema nepogrešivih.

 

I to je ljudski.

 

Da li ćemo onda zato sve linčovati jer su pogriješili ? Sumnjam. To nikada nismo radili niti radimo.

 

Pa zašto se onda okomiti na nekog takvom žestinom ?

 

Da li se ja slažem s Mrljavcem ?

 

Ne, jer nije smio to tako reći.

 

Poštujem tuđe stavove i tuđa uvjerenja.

 

Poštujem slobodu ali u toj slobodi budimo svi licem-u-lice kritičari, nemojmo se sakrivati iza kukuljica !

 

Mrljavca ni ne branim ni ne kritiziram, kao ni Vas sve druge. On ima pravo na svoj stav kao i Vi.

 

Samo se ne slažem s činjenicom da se nekoga linčuje zbog toga jer je negdje pogriješio (ako jest).

 

...kao ni sa činjenicom da ga zbog greške linčuju - nepoznati. I k tom se još potpisuju (sa čime ? sa Anonimno ? To nije potpis !) !

 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

gaiusl - ne drobi toliko..

sve što si htio reći, stalo bi u dvije-tri rečenice..

 

nitko nije spominjao LINČ i kukuljice, osim tebe i to u nekoliko navrata..

ovo nije pogreška tipa - trebalo je prebaciti nešto u stvarno pravo, a prebačeno je u nasljedno.

ovdje je riječ o iznošenju stavova, za ovaj portal ne prihvatljivim, i to od strane moderatora koji upravo takve napise od strane drugih, treba korigirati, "moderirati" u skladu sa idejom portala.

anonimno će se pisati sve dok se ta mogućnost ne ukine i dok ju portal prihvaća.

 

i ovo je moj stav, ja nisam beskičmenjak i reći ću što mislim, za razliku tebe koji je napisao esej a ništa nije rekao.

 

kako bi jedan od korisnika rekao - želim ti dobro zdravlje i kraće rečenice!

 

 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

... bili biste idealan sugovornik.

 

Priznajem da se sve moglo staviti u jednu rečenicu. Jednostavno, kako mislim, tako pišem pa onda ispadne esej.

 

U svakom slučaju, hvala na lijepim željama, i ako nisu bile "lijepe" nego uistinu lijepe, tada ih na jednak način vraćam uz zahvalu, na jednak način želim i Vama dobro zdravlje, sreću, ... a možda i koji "nick" pa da možemo češće konkretno popričati ... bilo bi mi uistinu drago !

 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Buduci da mi je ocigledno zucna rasprava, koja je u medjuvremenu editirana, promakla i da ne znam sto se ovdje dogadjalo, preskocit cu komentar.

 

Moram samo reci da Legalis sigurno nije homofoban portal, niti je bio, niti ce biti.

 

Zamoliti cu sve da se nadalje suzdrze od komentara bilo kakvih seksualnih sklonosti, kao i da se ustegnu od vrijedjanja ostalih korisnika (to je svakako razlog za brisanje obajve) i nastave eventualno raspavu o pitanju koje pokrenulo ovu temu.

 

Za one koji su krace posjetitelji portala, ali i one koji se ne sjecaju, vrlo slicna tema bila je pokrenuta na legalisu jos prosle godine.

 

Raspravu koja se tada vodila mozete pogledati ovdje .

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ane je napisao:

Zamoliti cu sve da se nadalje suzdrze od komentara bilo kakvih seksualnih sklonosti, kao i da se ustegnu od vrijedjanja ostalih korisnika (to je svakako razlog za brisanje obajve)

 

seksualne sklonosti je prvi počeo uvredljivo komentirati upravo moderator.

tko briše onda uvredljive moderatorske objave?

 

zašto se pravite blesavi da ne znate o čemu je riječ i što su ostali htjeli reći?

bolje da se niste niti oglasili kad ništa ne znate a nećete ni reagirati

 

koji admini :-o

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

GaiusI je napisao:

... bili biste idealan sugovornik.

 

moguće, ali kvaka je u tome što i ja biram sugovornike.

i bježim glavom bez obzira od onih koji pričaju i pričaju, a ništa ne kažu. to je u pravilu "pakovanje u celofan" i

čisti gubitak vremena.

 

nick mi je inaće - anoniman. do daljnjega.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

... jer ste ovaj put u pravu. Ponekad znam uistinu biti preopširan, a ni sam ponekad ne volim čitati eseje.

 

Sad sam postao znatiželjan : zašto se bojite uzeti "nick" ? Ionako nitko ne može znati Vaš identitet ! U čemu je kvaka ?

 

Kod mene to funkcionira ovako : kada mi osoba sa određenim "nickom" daje na bilo koji način do znanja da ne želi bilo kakav moj komentar, ok, pamtim i ne guram se tamo gdje me ne žele.

 

Tako dugo dok ste Anonimno, opet ću prije ili kasnije napisati esej ... čemu, ako bježite od takvih (kao što sam ja)... samo uzmite "nick" i GaiusI vam više nije nigdje na portalu na Vašem putu (postovima, kako god hoćete) ako tako želite.

 

Ovako, pričam sa nekim Anonimno, a čak ne mogu biti ni siguran (bez hacklanja) s kim pričam. Onda pogrešne poruke idu pogrešnom Anonimno i evo "kuhinje" !

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

seksualne sklonosti je prvi počeo uvredljivo komentirati upravo moderator.

jeste li ga prijavili urednistvu? ili sefu zexu?

 

zašto se pravite blesavi da ne znate o čemu je riječ i što su ostali htjeli reći?

unatoc vasoj krivoj predodzbi, ne kampiramo na sajtu citav dan. i ne znam sto vam je moderator napisao osim sto se ocito radi o pitanju homoseksualnosti.

 

bolje da se niste niti oglasili kad ništa ne znate a nećete ni reagirati

 

to ste 100% u pravu. kad se slonovi tuku, obicno nahebe trava. osobito kad je pola slonova bahato, a druga polovica arogantna.

 

inace, u pravilima ovog foruma stoji i sljedece:

 

Sva mišljenja objavljena na Legalis forumima, uključujući i mišljenja njegovih administratora, urednika i moderatora, predstavljaju isključivo privatna mišljenja tih osoba, a nipošto stavove organizacije Legalis ili stavove Legalis – hrvatskog pravnog portala. Službene stavove Legalis portala i pravne organizacije Legalis možete pronaći u sekciji Vijesti, podsekciji Legalis.

 

kao i ovo:

 

1. Legalis pozdravlja i podržava svaku pristojnu komunikaciju između svih zainteresiranih za rasprave o pravnim temama. Nisu dozvoljeni nikakvi oblici komunikacije koji iskaču iz okvira pristojne komunikacije, a naročito pozivanje na diskriminaciju i nesnošljivost bilo koje vrste. Pod pristojnom i smislenom komunikacijom podrazumijevamo sve oblike argumentirane rasprave i iznošenja stavova koje ne uključuju korištenje prostota i uvreda, kako prema drugim diskutantima, tako i prema pojedinim ustanovama, organizacijama, pojedincima te drugima. Sve objave koje iskaču iz ovih okvira bit će djelomično ili potpuno izbrisane, dok će teme čija diskusija skrene iz okvira smislene i pristojne komunikacije biti zaključane ili obrisane.

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

GaiusI je napisao:

Sad sam postao znatiželjan : zašto se bojite uzeti "nick" ? Ionako nitko ne može znati Vaš identitet ! U čemu je kvaka ?

 

Kod mene to funkcionira ovako : kada mi osoba sa određenim "nickom" daje na bilo koji način do znanja da ne želi bilo kakav moj komentar, ok, pamtim i ne guram se tamo gdje me ne žele.

 

Tako dugo dok ste Anonimno, opet ću prije ili kasnije napisati esej ... čemu, ako bježite od takvih (kao što sam ja)... samo uzmite "nick" i GaiusI vam više nije nigdje na portalu na Vašem putu (postovima, kako god hoćete) ako tako želite.

 

Ovako, pričam sa nekim Anonimno, a čak ne mogu biti ni siguran (bez hacklanja) s kim pričam. Onda pogrešne poruke idu pogrešnom Anonimno i evo "kuhinje" !

 

Draga gospodo, uključujući i gđu/gđicu Ane. Grozna osoba pod nickom Mrljavac je odgovorio na post sa "pederčina" "vulgaris pederčine" i nešto tipa moje mišljenje je da su to bolesne osobe. Kasnije je sa svojim ovlastima izbrisao post i prepravio ga da izgleda bar malo pristojnije a ujedno i pobrisao postove koji su ga kritizirali.

A tebi dragi gosp GaiusI predlažem da se ostaviš traženja podataka, jer da neka osoba koja je homoseksualac ostavi podatke jednoj osobi kao što je Mrljavac bilo bi bolje da se okači na prvo drvo. Stoga se šteti pravilima ovog foruma jer pacijenti poput te grozne osobe Mrljavca mogu (s obzirom da znaju podatke) činiti svakakve nebuloze (ne želim ni misliti kakve) osobama poput osobe koja je inicijalno uputila pitanje na forumu. Meni osobno i ne pada na pamet dati ime ili prezime ili bilo što. Nick koristim samo da ne ponavljam non stop tko što piše.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Draga Ane. Što se tiče pravila foruma. Osobe koje se biraju za mjesto moderatora ne bi trebale iznositi svoj stav na sebi svojstven homofoban način nego iznijeti stav tipa "ne volim homoseksualce". Ok. A ne tipa "mrzim pederčine, to su bolesni ljudi". Bolesni ili ne bolesni dio su zajednice a i ovog foruma. Ako ih netko smatra psihički bolesnim osobama, a taj netko upravlja forumom onda homićima nije mjesto na ovom forumu. Drago to tebi bilo ili ne.

Legalis prima članove koji javno promiču HOMOFOBIJU!!!

Nitko ne govori da ste svi homofobični ali ne sankcioniranje Mrljavca daje jasnu poruku.

A zanima me zašto vam je toliko drag? Što taj lik liječi sve bolesti?

Da Jadranka Kosor kaže da su homoseksualci "pederčine" "bolesne osobe" i da "ona to ne može razumjeti" svi bismo billi da je smijenimo. To je njen osobni stav, ali ljudi ona predstavlja Vladu RH na sličan način kao i Mrljavac Legalis.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

GaiusI je napisao:

zašto se bojite uzeti "nick" ? Ionako nitko ne može znati Vaš identitet !

 

a čak ne mogu biti ni siguran (bez hacklanja) s kim pričam.

 

i evo "kuhinje" !

 

a što si ti ovdje?

čemu služiš?

za hackiranje stranice, korisnika i "kuhanje"?

 

evo vam isječak vaših pravila kojima možete slobodno obrisati onu stvar:

 

4. .... Kako bi se osigurala anonimnost onih koji traže pravne savjete ili samo jednokratno navraćaju, pojedini forumi su otvoreni za anonimno objavljivanje.

 

1. Legalis pozdravlja i podržava svaku pristojnu komunikaciju između svih zainteresiranih za rasprave o pravnim temama. Nisu dozvoljeni nikakvi oblici komunikacije koji iskaču iz okvira pristojne komunikacije, a naročito pozivanje na diskriminaciju i nesnošljivost bilo koje vrste. Pod pristojnom i smislenom komunikacijom podrazumijevamo sve oblike argumentirane rasprave i iznošenja stavova koje ne uključuju korištenje prostota i uvreda, kako prema drugim diskutantima, tako i prema pojedinim ustanovama, organizacijama, pojedincima te drugima. Sve objave koje iskaču iz ovih okvira bit će djelomično ili potpuno izbrisane, dok će teme čija diskusija skrene iz okvira smislene i pristojne komunikacije biti zaključane ili obrisane.

 

i pozdrav!

 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Kao što smo već ranije naveli, Legalis promiče svaku pristojnu komunikaciju te razmjenu mišljenja, kako o pravnim, tako i o drugim pitanjima.

 

Na Legalisu su jednako dobrodošle sve političke, nacionalne, seksualne, rasne, vjerske i druge većinske i manjinske opcije sve dok se pridržavaju pravila ovog foruma, pozitivnih propisa i pravila elementarne pristojnosti.

 

Ova diskusija je već odavno iskočila iz okvira onoga što se naziva pristojnošću, a anonimni diskutant se svakako nije pokazao ništa tolerantnijim, a ni kulturnijim od moderatora kojeg je zbog svog istupa prozivao. Dapače, svojom tolerancijom čini samo kao naličje istog novčića protiv kojeg se tako žučljivo bori, i sasvim sigurno da takvim istupima neće baš puno doprinijeti dobrobiti zajednice koju zastupa.

 

Kao ovlaštena osoba se ispred Legalis portala i udruge Legalis javno se ispričavam svima koje je privatni komentar jednog od naših moderatora povrijedio ili uvrijedio.

 

Prozvani moderator je svojim volonterskim radom, svojim znanjem i savjetima u jednom vrlo kompleksnom i osjetljivom području, potpuno besplatno, kroz stotine napisanih objava pomogao doslovce tisućama ljudi, koji su zahvaljujući njemu uspjeli ostvariti svoja prava, ili barem primakli se njihovom ostvarenju. Njegovo djelovanje kroz stotine dobro sročenih objava, koje su pomogle mnogima, javno je, profesionalno korektno i stručno točno. S druge strane, njegov svjetonazor posljedica je njegovih životnih iskustava, takvav je - kakav je, privatan je, i na ovom forumu se nije trebao ni naći. Ubuduće niti neće.

 

No, zahtjevi za smjenom moderatora samo zbog toga što se njegov privatni stav razlikuje od stava onog koji proziva odišu netolerancijom daleko više od iznošenja samog takvog stava. Svako tko misli da se netolerancija može liječiti još većom netolerancijom na sigurnom je putu da sebi, i onima oko sebe, dugoročno posije nesreću i nezadovoljstvo. Razdoblja kad se različito mišljenje kažnjavalo gubitkom posla i dužnosti, nadam se da se nikad više neće vratiti.

 

Stoga je ova tema zaista dala svoje te je

:closed:

 

:amen:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Posjetitelj
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija