Jump to content

Ovrha na dugovanje PBZ American Express


HUM4N

Preporučene objave

Dobar dan svima!

Molim vas za pomoč!

Danas sam primio:

"PRIJEDLOG ZA OVRHU NA TEMELJU VJERODOSTOJNE ISPRAVE opčenito na imovini ovršenika" radi 10,379,30

 

Navodi se da se prijedlog temelji na stanju iz poslovnih knjiga od dana 14.04.2011 pa se predlaže temeljem odredbe čl. 28., čl.35. st. 2 čl. 37., a u sve u svezi čl. 252 b. i 252 c. a u pogledu troškova odredbe čl. 14 (divim se ljudima koji imaju mozak za ovo!!) donese RJEŠENJE O OVRSI.

Također da platim trošak postupka sa zateznom kamatom i nekih 5 postotnih poena...I 1.709,70kn odvjetnički i jb trošak :S

Ja dug jesam napravio(kupio bivšoj ženi deku od 8000 kn koja skuplja prašinu,uzeto na 32 rate...)i nako što sam ostao bez posla 3 mjeseca kasnije PBZ ukida rate i potražuju cjeli iznos nastao 25.07.2009.g.

U prilogu mi šalju kopiju pristupnice za AE card te prijepis iz poslovnih knjiga.

 

E sad,nakon što su ukinuli rate dogovorio sam sa bankom otplatu na rate(3 puta veće od početnih..)i uplaćivao 6 mjeseci ali nakon toga opet ostajem bez posla i ne uspijevam platiti...

Dobivao sam doma opomene i uplatnice nakon toga ali iznos NIJE bio umanjen za moje uplate!

Uplatnica od prošli mjesec iznosi 14.386,42kn..

Zašto se ne podudaraju iznosi? :S

Odvjetnici su im sad Leko i partneri a prije njih neka firma za naplatu mi također šalje iznos još veči od iznosa na uplatnici...

Što da ja radim?

Zaposlio sam se prošli mjesec,imam kredit(dugujem 4.000,00kn)sa ratom 1.300,00kn i imam djete (2 godine mali :D) i bivšu ženu(u postupku :/ )

Izgubljen sam,kako preživjeti ovo?

Help :place: :tuzan:

 

EDIT:Ne posjudem ama baš ništa!Živim sa mamom trenutno i sve stvari u stanu su njezine!

Hvala još jednom svima,oprostite na dugom postu,al sad stvarno nisam svoj..iako sam sam kriv za sve!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

u roku od 8 dana odprimitka rješenja za ovrhu obvezno uložiti žalbu i osporavati dug uz obrazloženje da je dug podmiren te da nije bilo potrebno pokretati ovršni postupak

zbog kojeg ja nastao trošak.

uplatnicu čuvaj a žalbi prilioži kopiju uplatnice (ulatnica) .

zbroji sve uplate ili angažiraj računovođu da izračuna dali je ostalo duga ili je plaćeno više.

 

ako dođe do suđenja

bit će potrebno predložiti vještačenje

a vještak košta a ako nisi siguran da je dug plaćen bolje platiti nego nabijati troškove .

 

izračun odoka

(glavnica)8000x14(%)x3(godine)

-- -----------------------=3360 (kamate)+8000 =11360 kn

100

 

a kolike su dosadašnje uplate

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ispričavam se ako sam krivo shvatio vaš odgovor,malo sam zbunjen...

Naime,ja sam uplatio cca. oko 6.500,00kn te mi je trebalo ostati još toliko.Govorim sada napamet,sve ču papire i račune staviti na jedno mjesto.

Dakle trebalo je ostati još 6.500,kn duga cca. i nakon 6 mjeseci neplačanja,kamate na to i opomene da na kraju ispadne preko 10 tisuća po ovrsi a preko 14 tisuća po računu + odvjetnici :S

Nebi si htio povečavati troškove,htio bi to platiti u ratama pošto sam počeo raditi a da mi ne blokiraju račun!

Kome se javiti,dali tim odvjetnicima ili banci(iako tvrde /banka/ da su proslijedili naplatu nekom drugom)

Dal da probam to riješiti na rate,dati i više neg im spada ili se buniti,pa izgubiti,pa platiti i sud?

Argh,zapjevao bih od Tonija "UMIREEEEM 100 PUTA..."

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Odite u PBZ banku i napravit će vam reprogram toga duga,znači potvrditi ćete papire u firmi gdje radite da ste zaposleni i sjedat će vam administrativna zabrana na plaću tako ćete otplaćivati na 3,4,5god ovisi kako vam bude moguće.

Ako ostavite to ovako otvoreno kao sada....biti će gadno....toliko će kamate i troškovi narasti da nećete sebi moć doći!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

U PBZ kažu da NE otplačujem kod njih dug te da kontaktiram American,oni mi kažu da kontaktiram firmu koja im "utjeruje?" dugove,koja se izmjenila 2 puta...

Zvao javnog bilježnika koji nije dostupan nego neka gospođa se javi i objašnjava mi da odem u banku?!?WTF?

Ja se ne kužim u njihov sistem rada,svi bi se htjeli namiriti ali bez da moraju biti umješani :S

Sad budi pametan...

To bi podmirio u 10-11 rata.Trebalo bi ostat za rate kredita i za malog što mu šaljem 1000kn.Ja ču na kruh i vodu...ako i to :(

Još SAMO da otkrijem sa kim se to dogovara!

Hvala na odgovorima! Volim vas jako :D

 

Edit:Da ne otvaram novi thread,dali je moguće dogovoriti(ako netko ima iskustva)da se naknada za opomene skine sa sveukupne cifre?

Ionako se naplačamo kamata,right?Potražit ču po forumu još vezano za to! I opet vas volim :P

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

HUM4N je napisao:

U PBZ kažu da NE otplačujem kod njih dug te da kontaktiram American,oni mi kažu da kontaktiram firmu koja im "utjeruje?" dugove,koja se izmjenila 2 puta...

Zvao javnog bilježnika koji nije dostupan nego neka gospođa se javi i objašnjava mi da odem u banku?!?WTF?

Ja se ne kužim u njihov sistem rada,svi bi se htjeli namiriti ali bez da moraju biti umješani :S

Sad budi pametan...

To bi podmirio u 10-11 rata.Trebalo bi ostat za rate kredita i za malog što mu šaljem 1000kn.Ja ču na kruh i vodu...ako i to :(

Još SAMO da otkrijem sa kim se to dogovara!

Hvala na odgovorima! Volim vas jako :D

 

Edit:Da ne otvaram novi thread,dali je moguće dogovoriti(ako netko ima iskustva)da se naknada za opomene skine sa sveukupne cifre?

Ionako se naplačamo kamata,right?Potražit ču po forumu još vezano za to! I opet vas volim :P

 

 

Ok,ajmo ispočetka....odite u PBZ banku u Radničkoj cesti,tamo je ujedno i sjedište PBZ CARDA...jel!!!...moj kolega sa posla je prije 6mjeseci napravio isto,imao je 5,6 American kartica i dug jaaako veliki i već je stiglo rješenje o ovrsi na koje se žalio naravno i onda je slučajno otišao u American u Radničkoj cesti da pita koliki je sveukupni dug da bi ga djelatnica poslala na vrata preko puta u PBZ banku gdje je kod osobnog bankara napravio reprogram...nadam se da je sada jasnije!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Živim u Umagu!

I nisam ja krivo shvatio več su me krivo uputili jer neznaju svoj posao!

I zvao sam American Express a ne PBZ card i došao do osobe koja je zadužena za moj "slučaj" te uspio dogovoriti sve!Platit ću im nešto više nego moram al ajde...tko da,taj i dobije,jel!?

Hvala na pomoći i čitajte što ljudi pišu! <3 :palac:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

burn je napisao:

Poštovana,

 

u banci su Vam dobro rekli-PBZ BANKA ne naplaćuje dug. Dug ste napravili društvu PBZ CARD i njima ga plaćate. To su dva različita društva. Njima se javite.

 

Ovo je več neznam koji put da mi zamjene spol lol.Muško sam i nisam gay niti bi :) To što kažem da vas volim,to eto tako,fali malo nečeg ljudskog u ovom umjetnom svjetu...

 

Hvala svima,sry na smetnji i sje..te ovaj sistem ako je moguće jer jednostavno NE funkcionira! :palacdolje:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 5 godina kasnije...

Pozdrav,

 

supruga mi ima dug u PBZ American Expressu od 50-70000 kuna. Imamo stan na 3 dijela/ 3 vlasnika: mene, ženu i kćer. Planiramo stan prebaciti na moje i kćerino ime kako bi izbjegli ovrhu.

Moje pitanje: hoće li ovršit stan i u kojem roku?

Može li se izbjeći ovrha tako da se stan prebaci na moje ime i ime kćerke koji nemamo dugova? Hvala.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Moje pitanje: hoće li ovršit stan i u kojem roku?

 

To je prije svega pitanje za ovrhovoditelja.

 

Može li se izbjeći ovrha tako da se stan prebaci na moje ime i ime kćerke koji nemamo dugova? Hvala.

 

U apsolutnom smislu - ne. Naime, ovakav vid pravnog posla podložan je pobijanju tzv. paulijanskim tužbama od strane ovrhovoditelja.

 

Ionako ovrha može ići samo na supruzinoj 1/3 udjela, a šanse da to netko kupi su nikakve. No, dug je dug i tako dugo dok ne ode u zastaru, morat će se podmiriti.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pozdrav,

 

supruga mi ima dug u PBZ American Expressu od 50-70000 kuna. Imamo stan na 3 dijela/ 3 vlasnika: mene, ženu i kćer. Planiramo stan prebaciti na moje i kćerino ime kako bi izbjegli ovrhu.

Moje pitanje: hoće li ovršit stan i u kojem roku?

Može li se izbjeći ovrha tako da se stan prebaci na moje ime i ime kćerke koji nemamo dugova? Hvala.

 

Nema razloga da to ne učinite iako vjerovnik u vašem slučaju može podići tzv. "paulijansku" tužbu u roku od tri godine od potpisivanja darovnog ugovora! Vaš vjerovnik vjerojatno nije previše ažuran i ne prati redovno promjene u zemljišnim knjigama pa će uz malo sreće rok od tri godine brzo proći i mogućnost pravnog pobijanja darovanja će otići u zastaru! Meni je logično da vaša žena darovnim ugovorom svoj dio pokloni kćerki a ne vama a tako biste izbjegli i plaćanje poreza!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Je 100% sigurno ovo da ovrha može ići samo na supruzinoj 1/3 udjela?
e sad da je 100%..nije,obzirom na odredbe Obiteljskog zakona o odgovornosti bračnih drugova za dugove.
da vaša žena darovnim ugovorom svoj dio pokloni kćerki a ne vamaa tako biste izbjegli i plaćanje poreza!
u oba slučaja vrijedi porezno oslobođenje.
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Meni je logicno da ostane stanje kakvo je u ZK jer sve ostalo se moze pobijati.

Svako ima po 1/3 knjiznog vlasnistva i to je vrlo dobar osigurac. No sve ovisi o zilavosti i aktivnosti ovrhovoditelja. Ovrhovoditelj mora najprije saznati da je supruga bila vlasnica 1/3 stana i onda ustati sa tuzbom. Najelegantnije bi bilo da se ona ne spominje kao vlasnica stana u ZK i ako to mislite napraviti ona napravite ODMAH.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

e sad da je 100%..nije,obzirom na odredbe Obiteljskog zakona o odgovornosti bračnih drugova za dugove.

 

Točno, ali zasad ne znamo još na što je novac utrošen, a dokazivanje istog je na strani ovrhovoditelja.

 

Osobno, ne znam kako će to izgledati u praksi kada se zaredaju takvi postupci. Mislim da to nije dobro rješenje, ali ionako je i dobar dio cijelog OZ-a upitan, pa imam osjećaj da će se ovaj "cirkus" nastaviti, a kao i uvijek obični građani će patiti.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija