Jump to content

Voznja u alkoholiziranom stanju


gudeljiv

Preporučene objave

Pozdrav,

 

Prije par dana sam dobio prekrsajni nalog jer sam na alkotesteru napuhao 0.58 (0.68 prije oduzimanja propisanih 0.1) i izrecena mi je kazna od 1000kn po clanku 199 stavak 7 ZSPC-9.

Isto tako mi je i izrecena zastitna mjera upravljanja vozilom B kat. od 6 mjesecu prema clanku 228 stavku 4.

 

Ja sam potrazio te clanke i clanak 199 stavak 7 govori o kaznjavanju vozaca u kojeg se ustanovi koncentracija alkohola u krvi do 0.5 sa 700kn ako je profesionalni vozac ili vozac instruktor. Ne govori se o kazni od 1000 kuna za "obicne" vozace.

 

A u clanku 228 stavku 4 nije specificirano nista u vezi sa oduzimanjem vozacke na n mjeseci.

 

Rjesenje sam odbio potpisati.

 

Da li se mogu zaliti na kaznjavanje po krivom clanku? Ili ja krivo citam te clanke - mozda negdje postoje promjene/nadopune?

 

Uglavnom, da li se mogu zaliti na ista posto smatram da je kazna previsoka pogotovo ako javno znamo da je prije par dana policajac na duznosti sa sluzbenim autom skrivio prometnu nesrecu sa 1.5 u krvi i dobio 2000kn i 3 mj oduzimanje vozacke?

 

Hvala.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Radi se o čl. 199. st. 7. pročišćenog ZSPC-a:

http://zakon.hr/z/78/Zakon-o-sigurnosti-prometa-na-cestama

 

Radi se o čl. 228. st. 4. Prekršajnog zakona:

http://zakon.hr/z/52/Prekr%C5%A1ajni-zakon

 

Na "pogrešne" članke se ne možete žaliti, a na visinu kazne svakako da.

 

Ako u zadnje 3 godine nemate istih ili istovrsnih prekršaja najbolje vam je pisati prigovor u kojem priznajete svoju grešku, a prigovarate na onu zabranu od 6 mjeseci kao prestrogu.

 

Sud će vanraspravno odlučiti o prigovoru i najvjerojatnija kazna je novčana od 1.000 kuna bez izricanja zaštitne mjere zabrane upravljanja.

 

Ako imate već kazni po alkoholu onda se snalazite jer sigurno slijedi par mjeseci zabrane. Tada treba priložiti potvrde o nužnosti vozačke dozvole, uvjerenje o prebivalištu, o mjestu rada, ugovor o radu, svašta nešto samo da kazna bude manja.

 

Sud će zanimati samo vaš predmet i ništa više, glatko ćete biti odbijeni sa nepotrebnim pričama o greškama nekih policajaca.

 

To što je policija taj podatak o 1,50 g/kg iznijela u javnost, samo njima služi na čast a ne na sramotu, jer pokazuju kako su oštri prema svojim službenicima, a ne da ostali likuju tim člancima.

 

Ako namjeravate u potpunosti poricati prekršaj, za to ipak uzmite odvjetnika jer je nužno napraviti uvid u spis.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Hvala na promptnom odgovoru.

 

Da li bi ovakav prigovor bio dobar?

 

 

OKRIVLJENIK:

PREKRŠAJNI SUD U ZAGREBU

putem

II. policijske postaje Zagreb

Jadranska avenija 8

PREDMET: prigovor na prekršajni nalog

Okrivljenik

VEZA: Vaš broj 511-19-45/6-N-17/7012 od 07.01.2012

 

P R I G O V O R

 

na prekršajni nalog serijski broj: 000510993974 od 07.01.2012. godine zbog izricanja zabrane upravljnja vozilom „B“ kategorije kao prestroge kazne.

Izrečena mi je novčana kazna u iznosu od 1.000,00 kn (jednutisuću kuna) i izrečena mi je zaštitna mjera zabrane upravljanja motornim vozilom „B“ kategorije u trajanju od 6 (šest) mjeseci jer sam počinio prekršaj iz članka 199. stavka 7. Zakona o sigurnosti prometa na cestama (ZSPC-9).

Naime, utvrđeno je da sam upravljao vozilom sa 0.58 g/kg alkohola u organizmu.

Prekršaj ne poričem i priznajem krivicu ali kako u zadnje 3 godine nemam istih ili istovrsnih prekršaja molim sud da ukine kaznu zabrane upravljanja vozilom „B“ kategorije u trajanju od 6 (šest) mjeseci kao prestrogu.

Napominjem da ja nemam vlastito vozilo, u prosjeku se koristim sestrinim vozilom jednom u 10 dana, nikako nemam običaj voziti u alkoholiziranom stanju te molim sud da moj slučaj prepozna kao slučaj od minimalne opasnosti od ponavljanja djela obuhvaćenog gore navedenim prekršajnim nalogom.

 

S poštovanjem,

u Zagrebu 13.01.2012.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...

Postovani,

 

gradjanin sam Bih ali bih mi puno znacilo ako biste mi pokusali pomoci u mome problemu.

 

Editirano

 

kazna je 200KM

 

Editirano

 

kazna za ovo mi je bila 500KM.

 

Editirano

 

Znam da nisam gradjanim drzave Hrvatske ali bi mi u mnogome pomoglo kada bih cuo rijeci nekog strucnjaka u ovoj oblasti prava.

S postovanjem

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Editirao sam vam post, a ostavio ono najvažnije potrebno za odgovor.

 

Dakle, ovo je "legalis.hr" portal hrvatskog prava i međunarodnog prava hrvatskih državljana u inozemstvu, ovdje se sve odgovara točno, ispravno i strogo pazimo da portal bude pregledan.

 

Što se tiče propisa Bosne i Hercegovine, iskreno nemam pojma ništa o njima.

 

Svaki moj odgovor po takvom pitanju bilo bi lupetanje napamet, a što se ovdje ne dopušta.

 

Svaki moj ili tuđi odgovor za neki propis neke druge države bi narušavao preglednost ovog foruma, a ni to ne dopuštamo.

 

Ne mogu vam pomoći.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ok hvala na odgovoru u svakom slucaju. Mozete li mi odgovoriti kakvo je stanje povodom ovoga u Hrvatskoj?

 

Na usmenom pretrresu da li se moze sudija oglusiti na poziv okrivljenog da se pregledaju kamere za nadzor saobracaja te dokazati njegovs nevinost i ipak presuditi u korisit sluzbenika policije tj vjerovati njemu na rijec uprkos ponudjenom materijalnom dokazu?

 

Ako ipak izgubim na sudu koja je procedura dalje? Drugostepeni sud? Da li mogu tuziti policajca privatnom tuzbom za klevetu dusevni bol, nerire stres i izgubljeno vrijeme naravno mogu li traziti suspenziju policajca eventualno ostavku po Zakonima drzave Hrvatske?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Students sam nisam nekog imovinskog stanja tj nemam neka primanja zato mi je svaka pomoc dobro dosla i nisam raspolozen za uzimanje odvjetnika samo zbog nekog savjeta jer je usmetni pretres vec prosao tj saslusanje. Mi smo ovdje da bi dobili besplatan pravni savjet i zato je i otvoren ovaj forum koliko znam.

Ja vjerujem da ce svi vasi gosti moci izvuci neku korisnu informaciju iz ovih mojih pitanja jer su interesantna i direktno govore o nekim stvarima kao sto sam i ja sam izvukao neke korisne informacije iz ranijih tema i odgovora.

 

Ja bi Vas jos jednom molio da mi odgovorite na postavljena pitanja bez obzira u kojoj se to meni drzavi dogodilo...pitanje je postavljeno kakve su procedure propisi zakoni mogucnostu u drzavi Hrvatskoj?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Jel ovo ok,

 

neznam sta treba napisati ovo gore

 

 

prekrsajni sud putem nisam siguran dal je to dobro i na svojem prekrsajnom nalogu nisam nasaso serijski broj pa sam napisao ovo gore.

 

 

PREKRŠAJNI SUD U ZAGREBU

putem

II. policijske postaje Zagreb

Jadranska avenija 8

PREDMET: prigovor na prekršajni nalog

Okrivljenik

VEZA: Vaš broj 511-19-28/6-P-1/2012 od 14.01.2012

 

P R I G O V O R

 

na prekršajni nalog serijski broj: 511-19-28/6-P-1/2012 od 14.01.2012. godine zbog izricanja zabrane upravljnja vozilom „B“ kategorije kao prestroge kazne.

Izrečena mi je novčana kazna u iznosu od 1.500,00 kn (jednutisuću kuna) i izrečena mi je zaštitna mjera zabrane upravljanja motornim vozilom „B“ kategorije u trajanju od 6 (šest) mjeseci jer sam počinio prekršaj iz članka 199. stavka 7. i prekršaj iz članka 163. stavka 1. Zakona o sigurnosti prometa na cestama (ZSPC-9).

Naime, utvrđeno je da sam upravljao vozilom sa 0.99 g/kg alkohola u organizmu.

Prekršaj ne poričem i priznajem krivicu ali kako u zadnje 3 godine nemam istih ili istovrsnih prekršaja molim sud da ukine kaznu zabrane upravljanja vozilom „B“ kategorije u trajanju od 6 (šest) mjeseci kao prestrogu.

Napominjem da ja nemam vlastito vozilo, te se koristim majčinim vozilom nekoliko puta tjedno kako sam primoran obavljati raznorazne dužnosti vezano uz obitelj (odlazak u trgovinu, po braću na trening, na fakultet …), nikako nemam običaj voziti u alkoholiziranom stanju te molim sud da moj slučaj prepozna kao slučaj od minimalne opasnosti od ponavljanja djela obuhvaćenog gore navedenim prekršajnim nalogom.

 

S poštovanjem,

u Zagrebu 13.01.2012.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

G. ivanfer1989

 

nastavili ste pisati u temi koja nije vaša, ali u redu.

 

Spominjete brata - dokažite da ga imate, spominjete bratov fakultet - dokažite sa ga pohađa i da nije u stanju tamo ići sam, spominjete odlazak u trgovinu - dokažite da u vašem mjestu prebivališta ne postoji baš niti jedna trgovina i da do prve ne postoji javni prijevoz, naveli ste sve ono što se može odraditi i bez vozila, najbolja ste meta baš za izricanje zabrane upravljanja.

 

Sud će izreći zabranu upravljanja za 1.000 kuna samo ponavljaču, bar do sada je bila takva praksa.

 

Za prigovor upotrebite više mašte ili prihvatite rizik, ako ne umijete angažirajte odvjetnika.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Dal je ovo ok,

 

 

Prekršajni sud u Zagrebu

putem

II. policijske postaje Zagreb Broj: 511-19-28/6-P-1/2012 Jadranska avenija 8

10 000 Zagreb

 

 

 

 

Okrivljenik: Ime Prezime, OIB: xxxxxxxxx, iz Zagreba, Adresa

 

 

 

P R I G O V O R

protiv Prekršajnog naloga II PP Zagreb od 23.01.2012. godine

 

 

U otvorenom zakonskom roku okrivljenik Ivan Rendulić podnosi prigovor na gore navedeni prekršajni nalog zbog izrečene prekršajne sankcije.

 

Naime, izrečena mi je novčana kazna u ukupnom iznosu od 1.500,00 kn (tisućupetsto kuna) i zaštitna mjera zabrane upravljanja motornim vozilom „B“ kategorije u trajanju od 6 (šest) mjeseci jer je utvrđeno kako sam upravljao vozilom sa 0,99 g/kg alkohola u krvi.

Ne poričem navedeni prekršaj i spreman sam platiti izrečenu novčanu kaznu, ali smatram kako je zaštitna mjera u trajanju od 6 mjeseci prestrogo određena, pogotovo s obzirom na činjenicu da do sada nemam istih odnosno istovrsnih prekršaja. Ističem da je u čl. 6. Prekršajnog zakona navedeno kako je opća svrha propisivanja i izricanja svih prekršajnopravnih sankcija u tome da svi građani poštuju pravni sustav i da nitko ne počini prekršaj, te da se počinitelji prekršaja ubuduće tako ponašaju. Napominjem kako u ovom konkretnom slučaju ovako strogo određena zaštitna mjera zaista nije potrebna da bi proizvela svoju pravu svrhu koju joj je namijenio zakonodavac.

Napominjem kako nemam vlastito vozilo; koristim se majčinim vozilom nekoliko puta tjedno iz razloga što u našoj obitelji obavljam razne dužnosti povezane s vožnjom i posjedovanjem vozačke (odlazak u trgovinu, odlazak po mlađu braću na treninge i sl.), a ovo je naročito bitno s obzirom na činjenicu da živimo dosta daleko od samog centra naselja i samog grada te mi je automobil doista potreban u svakodnevnici kako bi pomogao svojoj obitelji.

Napominjem kako nemam običaj voziti u alkoholiziranom stanju te molim Sud da moj slučaj prepozna kao okrivljenika kod kojeg postoji minimalna opasnost od ponavljanja počinjenog prekršaja.

 

 

 

S poštovanjem

 

 

Zagreb, 26. siječnja 2012. godine Ime Prezime

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 godina kasnije...

Pozdrav ,

Imam pitanje , naime prije tri tjedna vracajuci se sa pira iz Vinjana donji zaustavlja me policija gdje sam napuhala o,71 g/kg i sa smanjenjem iznosi 0,61g/kg , oduzeta mi je vozacka na 12h , zalba je napisana i prije 6dana stize mi od strane mupa uplatnica od 1000kuna i da u roku od 8 dana uplatim isto tako pise da sam kriva i koliko sam skuzila sada traze da mi se oduzme vozacka na 6mj ,medutim sad me zanima da li ce mene uopce sud zvati ili ? jer u ovom prekrsajnom postupku pise da ja mogu uzeti odvjetnika i ne moram ,da ce se rociste odrzati dosla ja il ne , i isto tako da protiv ovog prekrsajnog naloga mogu uloziti zalbu u zakonskom roku ,sto mi je ostalo jos dva dana.Ovo mi je inace prvi prekrsaj otkad ja imam vozacku . Ja sam vec sastavila prigovor po pogledu novcane kaze u kojoj priznajem da sve sto pise u prekrsajnom nalogu da je istina i da molim da mi se umanji kazna (napisala sam zasto tj u kojim uvjetima se nalazim) ili da odradim rad za opce dobro . E sad sto me jos zanima da li da cekam sud (ako ce me uopce zvati ) il da uz prigovor o novcanoj kazni napisem i prigovor u svezi vozacke dozvole .

Nadam se sto brzem odgovoru jer sutra mi je zadnji dan da predam to sve na policiju , izvinjavam se ako nisam dobro sve objasnila naime sve nekako uzurbano pisem i unaprijed veliko hvala na odgovoru .

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Po ovome posto ja ne poricem prekrsaj onda mene sud nece zvat , nista zalit cu se i na kaznu i na njihovo sto mi zele oduzeti vozacku na 6mj. Nadam se da ce mi to nekako progledat kroz prste jer mi je to prvi prekrsaj , a vozacka mi je ipak bitna, mada od kazne ja ne bjezim . Ovo sto ste rekli da neka dokaze stavim sto sam navela ,jel to npr ako sam nezaposlena osoba da kopiram preslik radne knjizice , i oce li mi sve to htjet uzeti na policiji ,jer oni uzimaju samo papir na kojem je prigovor .Nadam se pozitivnom ishodu . Hvala na odgovoru

uređeno: od Tonka Vatrogasac
izostavila nesto pitati
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Policija mora zaprimiti sve priloge prigovora.

 

U prigovoru navedite da je sastavni dio prigovora potvrda ta-i-ta, policija je to dužna zaprimiti.

 

Ukoliko slučajno odbiju, smijesta sa tog mjesta zovite dežurnog rukovoditelja policije na pozivni broj vaše županije 192 i prijavite tog dotičnog policajca ili namještenika u policiji da odbija uzeti prilog iz prigovora.

 

Ako ste nezaposleni na to vam se ne može oprostiti vozačka dozvola, smislite nešto probavljivije.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

To sam eto navela kao primjer ,al navela sam u prigovoru osim sto sam nezaposlena ,da sam i samohrana majka ,da od centra mjesta gdje su ducani ljecnik i sve potrebno da zivim 10-ak km udaljeno i da mi je vozacka prijeko potrebna .i stavila sam u prigovoru da ih molim po pogledu vozacke da ukinu sankcijsku mjeru oduzimanja vozacke dozvole na 6mj.Nadam se da je to ok ,jer sutra u toku dana cu to predati.Ako mislite da bi trebala jos nesto dodat ja vas molim da mi napisete.Hvala vam na pomoci

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Presliku osobne iskaznice iz koje je vidljiva adresa stanovanja, može pomoći i nekakav red vožnje rijetkih autobusnih linija, svašta nešto čega se sjetite.

 

Mislim da će tih 6 mjeseci umanjiti na mjesec-dva ili zabranu upravljanja ne izreći uopće.

 

Biti uporan s prilaganjima priloga, možete poslati i preporučeno poštom u policiju, dan predavanja u pošti se smatra danom predaje prigovora.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...

Pozdrav,

jucer u rano jutarnjim satima me policija zaustavila i napuhao sam 1.79 (bez oduzimanja propisanih 0.1). Policajci su mi odmah oduzeli vozacku dozvolu i rekli kako moram doci po nju za 8 dana na sud, a to mi je prvi prekrsaj takve vrste pa me zanima kakve mi kazne mogu uvesti sad kad smo usli u eu i jel mogu priloziti potvrde u kojima priznajem krivnju al da mi je vozacka neophodna zbog posla, da sam student i tako te stvari...

unaprijed hvala!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 4 mjeseci kasnije...
  • 1 mjesec kasnije...

Vozačka dozvola vam je oduzeta na samo 8 dana, po isteku tog roka idite na policiju po nju i slobodno vozite do okončanja prekršajnog postupka.

 

Sudovi rado smanjuju policijske kazne ako im se uz prigovor prilože kvalitetni prilozi.

 

http://www.legalis.hr/forum/entry.php/11-Prigovor-na-prekr%C5%A1ajni-nalog

 

Redovito zaprimajte poštu, sasvim sigurno će vam sud odrediti zaštitnu mjeru zabrane upravljanja motornim vozilom kategorije kojom ste tada upravljali bar na 3 mjeseca, a nećete smjeti upravljati od datuma prvog dana nakon zaprimanja zasebne obavijesti od policije koju će oni poslati u roku od 3 godine od pravomoćnosti sudskog rješenja.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Bok svima,

 

I mene su noćas zaustavili, 0,56 promila- 6 mjeseci bez vozačke i 1.000 kn. Klasika :) Naravno da ću pisati prigovor prekršajnom sudu, i zahvaljujem na svim dobrim savjetima. Imam dva kratka pitanja- prije više od 5 godina sam također zaustavljena sa nekom malom raznim alkohola u krvi, no nije mi bila izrečena kazna pošto sam bila ispod granice. Mogu li bez obzira na taj događaj navesti u prigovoru da u posljednjih 5 godina nisam imala sličnih prekršaja??

 

I drugo pitanje- koja je procedura sa višim prekršajnim sudom u Zagrebu? Da li se žalba piše na sličan način ili je potrebno dostaviti nekakve bolje argumente, dokumentaciju... ? Možda neće doći do toga, ali želim istražiti sve mogućnosti. Također, kakve su šanse da viši prekršajni sud umanji odluku lokalnog prekršajnog suda? Sigurno sam da ovisi od slučaja do slučaja, ali kad bismo generirali, da li je to npr. 1:10 ili 1:100?

 

Hvala i lijep pozdrav

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Što ste dobili?

 

Prekršajni nalog ili obvezni prekršajni nalog?

 

Na ovo drugo nakon odluke suda više nemate pravo žalbe, ali na 1.000 kuna u obveznom prekršajnom nalogu Prekršajni zakon nije predvidio da se izriče zaštitna mjera zabrane upravljanja.

 

Događaj od prije 5 godina će pisati u prekršajnoj evidenciji, a hoće li ga sud koristiti ili neće ovisi jeste li prigovarali na tu kaznu i da je nastupila trogodišnja rehabilitacija te pogreške (računa se od datuma plaćanja).

 

Ukoliko se prizna prekršaj tj. ne poriče, a prigovori se samo na visinu sankcije, u žalbenom postupku se ne smije povećati iznos kazne.

 

http://www.legalis.hr/forum/entry.php/11-Prigovor-na-prekr%C5%A1ajni-nalog

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Hmmmm radi se o OBAVEZNOM prekršajnom nalogu, nisam uopće primijetila. Šta to konkretno znači u mom slučaju? Koliko sam shvatila, ne postoji mogućnost dodatne žalbe višem prekršajnom sudu, ali postoji veća mogućnost da mi se NE dosudi zaštitna mjera zabrane upravljanja vozilom?

 

Koja je razlika između prekršajnog i obaveznog prekršajnog naloga?

 

Hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ako se ne varam, prema zakonu novčana kazna bi trebala iznositi 2.000 i više kuna kako bi mi se vozačka mogla oduzeti. Ali nije mi jasno- da li je to neka rupa u zakonu, da li policajac to "namjerno" napravio kako mi vozačka ne bi bila oduzeta ili jednostavno čovjek ne pozna dovoljno dobro zakone?? I da li mi je to dovoljan argument da ne dođe do zabrane upravljanja motornim vozilom ili da još navedem kako mi je vozačka neophodna za svakodnevno funkcioniranje (stalno zaposlena, razmišljala sam priložiti ugovor o radu), nepostojanje voznih linija na toj relaciji (prilog: vozni red) i sl. Na novčanu kaznu (1.000,00 kn) nisam planirala uložiti prigovor....

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Zahvaljujem na pomoći, zbija ne znam kome bih se bila obratila da nisam naletila na ovaj site!! Pošto prethodno nisam pisala nikakve žalbe ni prigovore, zanima me da li je potrebno citirati čl. 239. st. 4. ili ga samo navedem kao takvog i tažim da se sukladno time zabrana upravljanja mot. voz. odbaci?? Hvala još jednom.....

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...

Molim vas za pomoć i pravni savjet!!! prije neke večer policija me je zaustavila, priznao sam da sam popio 4 piva od 0.33 i napuhao sam 1.31 od čega se oduzelo 0.1 pa je na kraju upisano 1.21, kada sam vidjeo zaprepastio sam se i poricao sam rezultat jer sam bio uvjeren da sam manje popio nakon čega sam tražio da ponovimo alko test ali mi nije bilo dozvoljeno! u zapisniku (koji na kraju nisam potpisao) piše da sam zaustavljen u 3.30h i da je testiranje završeno u 3.35h i da sam zadnje pivo popio u 3.00h!!! 1. Pitanje je: ako sam poricao rezultate testa da li su bili dužni da me sačekaju neki kratki period i ponovo me testiraju ili mi ponude vađenje krvi??? 2. pitanje je:ako sam samo par minuta prije nego su me zaustavili povraćao (pivo) da li je to moglo utjecati na rezultat koji je pokazao dreger 6810 ???

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Što je zaokruženo u zapisniku pod

 

Ispitanik je upoznat s uputama o načinu uporabeuređaja i postupkom ispitivanja i upozoren je da odbijanjem čini prekršajiz članka _____. Zakona__________________________________________________________, te:

1. a) prihvaća ispitivanje, b)odbija ispitivanje;

2. nije postupio po uputamapolicijskog službenika, odnosno tvorničkim uputama proizvođača uređaja;

3. nije mogao biti ispitan zbog zdravstvenih razloga;

4.

a) poriče rezultate ispitivanja i zahtijeva stručni pregled - uzimanje krvi i urina radi analize,

b) ne poriče rezultate ispitivanja,

c) odbija stručni pregled – uzimanje krvi i urina radi analize

 

Ovdje možeš malo računat (okvirno)http://www.poslovniforum.hr/about/alkohol_promila.asp

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Zato jer ćeš u prigovoru objasnit svoje viđenje postupanja a protiv je tebe zapisnik.Napisat ćeš svoje i od suda tražit suočavanje s policajcem da objasni zašto nije sve zaokružio ako se nisi slagao sa izmjerenim.

Vjerovatno si dobio prekršajni nalog na 3000 kn.Kazna je 3000-5000 kn (1.00-1.50) a poricanjem može bit i veća od 3000 dok priznanjem i kajanjem možeš dobit manje.Ti si bio tamo i jedini znaš kako se dogodilo " i poricao sam rezultat jer sam bio uvjeren da sam manje popio" pa ćeš odlučit na koji način daješ obranu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Nisam bio sam, prijatelj je bio samnom sve vrijeme i on je svjedok svega! Pod "i poricao sam rezultat jer sam bio uvjeren da sam manje popio" sam htjeo reći da količina alkohola koji sam popio nije dovoljna za 1.22 promila alkohola u krvi jer sam znao za malo manju količinu napuhati ispod 0.5, smatram da je povraćanje par minuta prije testa utjecalo na rezultat koji je pokazao dreger i da sam ponovio test nakon 10-15 minuta vjerujem da bi bio drugačiji rezultat kao i da sam išao na vađenje krvi. Na sudu naravno neću poricati da sam konzumirao alkohol(kao što nisam ni policiji, uostalom piše u zapisniku) ali samo smatram da je bilo ispod 1.00 za šta je dosta manja kazna...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 mjesec kasnije...

pozzz imam pitanje u vezi voznje u alkoholiziranom stanju tocnije s 0.52promila s uracunatom greskom od 0.1 promil, dobio sam kaznu od 1000 kuna i oduzimanje vozacke na 6 mjeseci, to mi je prva kazna u vezi alkohola. kaznu sam platio ali zelim se zaliti na oduzimanje vozacke zato sto mi je prijeko potrebna u vezi posla, to jest posao mi je udaljen oko 20km od kuce i postoji jedina linija a to je vlak koji vozi svega par puta dnevno a moje radno vrijeme je promjenjivo i ponekad moram na poso otici i u noci pa i u ranim jutarnjim satima te ako bi mi mogli ikako pomoci bio bi jako zahvalan. detaljnije o kazni znaci prihvatio sam testiranje i potpisao kaznu ali moj komentar je u kazni da sam se odmarao nakon konzumiranja alkohola i da nisam ocekivao da u krvi imam alkohola te sam izjavio prije testiranja da nisam pod utjecajem alkohola.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Plaćanjem kazne prekršajni nalog postaje pravomoćan kao i visina zaštitne mjere.

 

Nije potpisana kazna niti je prekršaj priznat nego je potpisan primitak zapisnika i prekršajnog naloga.napomena u zapisniku nije previše bitna.

 

Jel se upravljalo vozilom ili bilo na parkiralištu?

 

Napisat prigovor na mjeru i čekat odluku suda.http://www.legalis.hr/forum/showthread.php/68999-Prigovor-na-oduzimanje-vozacke-dozvole

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija