Jump to content

Razbojnistvo


miljacka

Preporučene objave

Dobar dan! Moj muz je priveden prije mjesec dana u policijsku postaju pod isprikom da se tice jedne stvari,medutim,nije to uopce bilo u pitanju,vec optuzbe jedne cure koja je ''zaljubljena'' u njega,optuzila ga je za razbojnistvo,u policijskoj postaji su ga tukli,potom je odvezen na sud i dodijeljen mu je istrazni zatvor,na netu sam citala da mu se mora pruziti med.pregled u roku od 72 sata,a njega su odveli dr. tek nakon tjedan dana, ( inace,ja sam hrvatska drzavljanka,a on drzavljanin BiH),potom su privedena jos dvojica,od kojih jedan tvrdi da je to ucinio zajedno s njim i s tim trecim pritvorenikom,a taj treci pritvorenik krivi,mog muza i onog drugog,po njima dvojici,u to je upetljan jos jedan koji se vise ne nalazi u Hrv. Uglavnom,osim tudih rijeci,ne postoje nikakvi drugi fizicki dokazi o tome.Ne razumjem kako ga mogu drzati u pritvoru bez ikakvih fizickih dokaza?!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Vi ste puno toga napisali, a koliko vidim, a vidim dobro i bez "cvikera", niste napisali gotovo ništa .

Razboništvo je teško KD i počinitelji takvog kaznenog djela idu u "buvaru".... (o visini kazne odlučuje pravosuđe).

 

Pročitajte kazneni zakon, a iz prakse, zbog razbojništva - svakako-zatvor.

Vjerojatno je dokazano od strane MUP-a da je napravio nekakvu svinjariju.

 

Kazneni zakon u RH "kaže" ovako:

Tko uporabom sile protiv neke osobe ili prijetnjom da će izravno napasti na njezin život ili tijelo oduzme tuđu pokretnu stvar s ciljem da je protupravno prisvoji,kaznit će se kaznom zatvora od jedne do deset godina.

Ako je razbojništvo počinjeno u sastavu grupe ili zločinačke organizacije, ili ako je uporabljeno kakvo oružje ili opasno oruđe, počinitelj će se kazniti kaznom zatvora od tri do dvanaest godina.

 

Mišljenja sam da vam treba "dobar" odvjetnik.

Razbojništvo je teško KD i policija nema milosti prema počiniteljima.

 

;-)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pravosuđe-Sudac će najvjerojatnije uzeti u razmatranje i olakotne okolnosti...očekujete dijete... a i neke druge okolnosti - porazgovarajte sa odvjetnikom.

 

Ako do sada nije kažnjavan i, to je olakotna okolnost (sudac će najvjerojatnije odlučiti o lakšoj kazni).

Ali ako je sklon činjenju KD-a, kupite mu Šampon, novu četkicu za zube i pastu za zube jer će "odležati".

 

Sudac će odlučiti (priložite olakotne okolnosti......dokumentaciju).

 

Razgovarajte sa svojim odvjetnikom.....

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Taj ''tilt'' mi ne znaci bas nista.....znate li ista o tome kako funkcionira to pri porodu ( dali ga mogu dovesti meni u bolnicu) ili ne?

 

Nisam do sada rađao pa ne znam kako to "funkcionira" ali zna moja supruga.

A na sudu možete zatražiti da suprug bude prisutan tijekom rađanja djeteta,

 

Sud će odlučiti o toj problematici.

 

Koliko vidim, imate odvjetnika...., a on zna svoj posao.....

 

 

Napisali ste:

Znaci,onda je bar dobro to sto sam mu odvjetnika koji mu je dodijelio sud, zamjenila jako dobrim advokatom?!

 

Razgovarajte i savjetujte se sa vašim odvjetnikom.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

A koliko dugo ga smiju drzati u istraznom? I da,ako ga slucajno osude,a ja budem radala,jer se moze dobiti da ga dovedu meni u bolnicu dok radam?

Zavisno iz kojih razloga je istražni i određen.A koliko će prvotno trajat piše u rješenju suca istrage.Prvo je 1 mjesec pa se može produžit za 2+ dodatna 3 a to ovisi kad će bit podignuta optužnica.

Onaj privatni odvjetnik kojeg plaćate vodit će brigu da istražni traje što kraće.

No,jos uvijek mi nije jasno kako mogu nekoga zatvarati i eventualno osuditi bez fizickih dokaza?!

U istražnom je dok se ne skupe dokazi protiv njega i dok se skupljaju pošto je strani državljan da mu se ne omogući bijeg.

Nije ni počelo suđenje tako da nema još i govora o osudi.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Dobro,minus nam je i to sto njegova prijava boravka istice 30.4,nama je receno da do tada predamo zahtjev za spajanje obitelji pa ce onda moc biti tu dok se zahtjev ne odobri,ali ja sad ne mogu predati zahtjev jer mi za to treba fotokopija njegove putovnice,a putovnica mu je na cuvanju u istraznom....rekla sam mu da trazi da mi predaju putovnicu samo na fotokopiranje pa da je vratim njima,ili nek mi daju samo fotokopiju.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

MUP-u.Prije nego je doveden u istražni tamo je pregledan i ako je bilo ozljeda treba postojat dokument.Tek kad je osoba uhićena ima pravo na odvjetnika ukoliko sam to želi.Kad ga upoznaju sa pravima naprave zapisnik koji se potpisuje.

Sve nepravilnosti recite tom svom odvjetniku pa neka on dalje radi.

 

Eh,ne moze on osobno,ali moze meni dati punomoc,mora samo traziti javnog biljeznika.

Nisam za to čuo, ali kako god lijepo će izgledat pri predaji dokumenata za odobrenje boravka.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 godina kasnije...
ovo je baš neshvatljivo,pa kako je onda uzimao novac,na zamolbu ili šta već…

 

Obzirom je kazneno djelo razbojništva složeno kazneno djelo, ukoliko nema sile niti prijetnje da će se napasti izravno na život ili tijelo druge osobe, nema ni kaznenog djela razbojništva.

 

Slažem se da jeste malo čudna situacija, ali u ovom slučaju drugačije nisu ni mogli kvalificirati djelo.

 

Kako kaže Sivko, obzirom na visinu otuđena novca, razlika je velika - 6 mjeseci do 5 godina naprema 1 do 10 godina.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

U ponedjeljak 14.12 mu je rociste+presuda zanimljivo da je zamjenica opcinskog drzavnog odvjetnistvs odbila uvjetnu kaznu iako nikad nije kaznjavan i ima 24 god...Evo dijela optuznice njegove

 

1.da je 12.rujna 2014. u 20,21 sati,u Splitu..m(ulica ****) ,s nakanom da se domogne vrijednih stvari i neosnovano ih za sebe zadrzi,usao u trgovinu mjesovite robe maskiran salom, te iskoristivsi odsutnost djelatnica istrgao i otudio ladicu registar kase u kojoj se nalazilo 2100 HRK dnevnog utrska nakon cega je pobjegao.

 

Jos tri ovakca identicna djela je optuzen......

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Sud nije vezan zahtjevom DORH-a u pogledu kazne (osim kod kaznenog naloga ili u slučaju priznanja okrivljenika za djela do 5 godina zatvora i slaganja sa predloženom sankcijom), tako da i ne mora doći do izricanja takve kazne.

 

A ukoliko je djelo priznato, izraženo kajanje i žal zbog učinjenog te iskazana spremnost na vraćanje otuđene koristi, obzirom na prvo kazneno djelo - 99,999999% neće dobiti 2 godine zatvora, već u najgorem slučaju djelomičnu uvjetnu osudu.

 

Iako, moram još napomenuti, kako s obzirom na činjenični opis, moguće ni ne opstane ovakva kvalifikacija.

 

Javite ishod.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Jutros na opcinskom je dobio 2 uvjetno uz rok kusnje 2 god..kaze da mu sudac na kraju rekao da ima srece sta su hrvatski suci blagi jer bi za ovo u zapadnoj evropi dobio 2 bezuvjetne kazne...

 

Ažurirano

 

Iako su te djelatnice kao rekle da su dozivjele teski stres a nije im prijetio nicim...sudac kaze zakljucio da je takvo djelo u bliskom srodstvu s razbojstvom. .Ipak izvuka se jer nije kaznjavan do sada...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Potpuno očekivana odluka, a sudac je u pravu. Naši zakoni su po pitanju minimalnih kazni vrlo, vrlo blagi. Djelo je blisko razbojništvu, ali očito se ono nije moglo konstruirati, jer je falila prisila kao njegovo strukturno obilježje.

 

Škola za ubuduće prijatelju i neka se mani takvih daljnjih radnji, jer sljedeća kazna definitivno bude zatvorska.

 

Vama zahvaljujem na javljanju.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija