Jump to content

Tužba protiv Željke Markić na njenu izjavu o samohranim roditeljima


ivomaric

Preporučene objave

Poštovani,

 

Kao što ste sigurno i upoznati s izjavom Željke Markić (iz gradske inicijative "U ime obitelji") koja ide ovako: "Odrastanje sa samohranim roditeljem je neprirodno okruženje". Zanima me postoji li mogućnost nekakve tužbe protiv nje, pojedinačno ili udruženo? Postoji li kakva šansa za to? Smatramo da je ovom izjavom povrijedila sve samohrane roditelje i njihovu djecu koji iz raznih razloga nemaju majku ili oca.

 

Ispričavam se ako sam temu stavio gdje joj nije mjesto.

 

Srdačan pozdrav!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

možeš tužiti koga hoćeš, ako imaš love na bacanje.

hoćešli uspjeti ?????

šta si se našao uvređen tom izjavom?

zar nije u pravu. svako djete treba i oca i majku.

neku djecu je okolnost uskratila za jednog roditelja.(smrt jednog roditelja)

neka djeca su voljom jednog roditelja uskračeni zadrugog roditelja.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Izvini bovu ali nisi u pravu....

Upravo se rastajem od žene koja je psihički i fizički maltretirala moje dijete od 5 godina i mene.

Misliš da moramo na silu živjet zbog djeteta?

Da si okusio,i vidio ono šta smo prošli ja i moja kćer,nebiš se toliko samouvjereno ponašao...

Hvala i sorry

G.bovu je u pravu, ja sam bio samohrani roditelj jer mi je supruga liječničkom greškom umrla mlada, jedno dijete mi tad nije imalo ni godinu dana a starije je imalo 5 god. To je neprirodno, djeca su imala velike traume a mislim da če ih imati i do kraja života. Uz svu moju pažnju ja im nisam mogao nadomjestiti majku, djeci su potrebna oba roditelja.

A vi ste si sami krivi što ste odabrali lošu ženu a također ste i krivi što ste joj dozvolili da maltretira vas i dijete. Isto tako bolje je da ste se razišli nego da živite u lošem braku jer tu i djeca stradaju. Pružite tom djetetu puno pažnje i ljubavi ,a tužbe zaboravite.

Pozdrav.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

, u najmanju ruku doista nespretnom izjavom dotične gospođe, .

da ste poslušali izjavu dotične gospođe skužili bi da su mediji izvuki iz kontesta puno toga.

s razlogom da bi njihovi mediji bili u centru pozornosti.

dotična gospođa je izjavila da među članstvom ima puno roditelja koji su "samohrani roditelj"i kako je teško sam voditi brigu o djetetu.

navodnike sam postavio obzirom da neki roditelji ne brinu o svojoj djeci, zato što ne želea a živi su.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Upravo tako, posljednjih dana, tjedana, mjeseci, godina ....... svjedočimo nevjerovatnim medijskim manipulacijama pa tako i sa pojedinim izjavama iz te emisije, a koje su izvučene iz konteksta. Ali ono što je najfascinantnije kojom lakoćom ljudi nasjedaju na te manipulacije.

Nadalje nisam primjetio da je poveći broj tih samoprozvanih "samohranih" roditelja koji su se našli povrijeđeni, nisam zapazio da se itko od njih i u jednom trenutku zapitao: što o svemu tome misli moje dijete, koju organizaciju života bi ono željelo!?

Također ovo se odnosi i na prigodničarske borce i borkinje protiv diskriminacije koji i dalje dijete doživljavaju kao objekt odnosa roditelja, odraslih, a što je u suprotnosti sa preuzetim međunarodnim ugovorima.

 

Pitzek K. Bijažić nemojte trošiti energiju uzalud, fokusirajte se na ono što je u ovom trenutku za vas najbitnije, a to je kako zaštititi vlastito dijete i sebe samoga.

Također, preporučam vam i mislim da bi vam to bilo korisno da pročitate znanstvene radove najeminentnijih svjetskih stručnjaka koji govore o važnosti oba roditelja u djetetovom životu. Kroz sve te radove provlači se jedna rečenica: za kvalitetan psihofizički razvoj djeteta i zdravu spolnu identifikaciju bitna su oba roditelja.

 

Ukoliko budete zainteresirani za trošenje energije na te radove za koje smatram da će vam u ovom trenutku biti daleko više od koristi, možete me kontaktirati.

 

Nadalje, ono što je također važno za naglasiti u vašem slučaju, a to je da morate znati da dijete, koje nije moglo birati svoje roditelje, voli oba roditelja ma kakvi god bili.

Brojni su slučajevi gdje je jedan roditelj osuđeni zlostavljač/ica pa je prva djetetova reakcija nakon dugo vremena što nije moglo vidjeti i takvog roditelja bila "kada ću opet moći vidjeti svog tatu ili mamu". A taj tata ili mama tom su djetetu bili nanijeli trajne fizičke posljedice.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Kao dijete samohranog roditelja ova tema i mene dira. Stvarno mislim da broj roditelja s kojim živimo ne bi smjelo opisivati pojmovima kao što su prirodno i neprirodno. Mislim, ako nam je stvarno do prirodnosti, hajmo se vratiti u špilje, u vrijeme kada muškarci nisu vodili brigu o djeci do trenutka kada su mogla držati koplje u ruci, a i tada samo o muškoj djeci. Eto, to je prirodno i zapravo daje argument svim ženama koje inzistiraju na skrbništvu nad djecom i svim presudama koje su djecu dodijelile majkama. Opasno, vrlo opasno.

Moja mama je učinila sve da normalno odrastemo (dvije sestre i ja), bez alimentacije, bez pomoći baka i djedova, uspjela nas je postaviti na noge bez većih problema (ako je ona sama imala problema, to je uspješno skrivala), bilo je teško, je, ali bi bilo neusporedivo teže da je naš otac, onakav kakav je, ostao sa nama. Nikad u društvu nisam bila na piku zato što živim samo sa mamom, nitko mi se nije rugao, nisam se nikada zbog toga osjećala drugačijom. A sad me zanima kako se danas osjećaju djeca rastavljenih roditelja, što oni prolaze u ovakvom ozračju, ona malo starija koja vide i razumiju što se događa?

 

Ne može Željka Markić reći "joj, krivo ste me shvatili, nisam mislila..." Ako javno istupa - mora misliti!

 

Nadalje, često se čuje kako su djeca samohranih roditelja sklonija onome, ovome, uglavnom svemu negativom, što je često argument da se bračne zajednice na silu održavaju, ali ovo tumačenje je krivo i izuzetno površno. Samohrane obitelji nisu RAZLOG za takve posljedice, one su jednako posljedice kao i spomenute posljedice same - pravi uzrok jednom i drugom je ono što je dovelo do takvog stanja, dakle - smrt roditelja, nezrelost roditelja, svađe i nespremnost da se dobrobit djeteta stavi na prvo mjesto, a sve ostalo tome prilagodi, kada roditelj ostavi svoje dijete jer ga ne voli i ne želi... to su pravi uzroci, ako možete primijetiti razliku.

 

Djeca iz tako razorenih obitelji osjećati će posljedice bez obzira tko i koliko ih je ostalo da se brinu o njima - pravi razlog se ne može ukloniti, a ako se posljedicama ne pristupi na pravi način, one će biti intenzivnije i dugotrajne bez obzira odgajao ih jedan roditelj, ušao taj roditelj u novi brak, posvojili to dijete bake, djedovi, stričevi, tete... posvojila ih jedna osoba ili dvije, hetero ili homo (mislim da je ovo "homo" pravi, izvorni kontekst u koji treba staviti izjave Željke Markić).

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

 

Također, preporučam vam i mislim da bi vam to bilo korisno da pročitate znanstvene radove najeminentnijih svjetskih stručnjaka koji govore o važnosti oba roditelja u djetetovom životu. Kroz sve te radove provlači se jedna rečenica: za kvalitetan psihofizički razvoj djeteta i zdravu spolnu identifikaciju bitna su oba roditelja.

 

 

Vidite Gringo, dijelom se i slažem.

 

Samo obje strane vrlo šturo i samo strukturalno referiraju na problem o kojem se diskutira.

 

Naravno da dijete svoje primarne stavove te svoj identitet veže na roditelje, no jednako tako je za razvoj djeteta bitna i šira zajednica (baka i djed?).

 

No, kad govorimo o stvaranju identiteta djeteta zavisno o oba roditelja i idealnoj obitelji - o kojem slučaju to govorimo? Da li o tradicionalnoj obitelji gdje tata radi a mama je kod kuće? Ili oboje rade ali čisto 8 h i nema prekovremenih?

 

Ako da, onda u redu.

 

No, brak i obitelj su u posljednjih nekoliko desetljeća doživjeli velike promjene, neovisno o homoseksualcima i njihovoj želji za djecom.

 

Što je sa obiteljima gdje roditelji rade po cijele dane i ne vide svoje dijete?

Što je sa roditeljima koji zbog inih razloga žive odvojeno i ne komuniciraju toliko često (pomorci, ljudi koji su otišli trbuhom za kruhom)?

Što je sa restrukturiranim obiteljima (nakon razvoda, 1 ili više, obitelji se mogu sastojati od moje, tvoje, naše, tuđe i ine djece)?

Što je s djecom čiji tata ima 4 žene?

 

Brak i obitelj su kompleksne tvorevine i ne mogu se svesti na prostu sintagmu - prirodno/neprirodno niti na za ili protiv na referendumu.

 

 

Ovo su sve situacije koje su odraz modernih uvjeta života i nemaju veze sa referendumom, a onaj tko uopće upotrebljava pojam prirodno/neprirodno trebao bi prvo objasniti što za NJEGA taj pojam znači.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Kada napišete "Vidite Gringo, dijelom se i slažem.", zaključujem da postoji i dio sa kojim se ne slažete, a ako se on odnosi na "Samo obje strane vrlo šturo i samo strukturalno referiraju na problem o kojem se diskutira.", naravno da ste u pravu, a zašto to čine može se pretpostaviti ili je nešto drugo u pitanju!?

 

O ovome što dalje pišete, naravno da se treba i mora razgovarati i to se moralo započeti puno prije, ali ne kao što je bio slučaj do sada sa pozicije moći, arogancije, predrasuda, diskriminacije, interesa pojedinih lobija, selektivnog pristupa, bez argumenata i sl., najsvježiji primjer sva dešavanja uz, oko, iza, pored i sl. na Nacrt novog Obiteljskog zakona. I kod ovog zakona vrlo često smo u pojedinim medijima mogli pročitati kako su se pojedini ljudi bez argumenata nazivali konzervativnim, a prosječni čitatelj bi iz toga valjda trebao zaključiti kako su oni drugi revolucionarni, a od te revolucionarnosti da je nastavljena tim tempom vjerojatno bi završili na obiteljskom zakonu Kraljevine SHS.

 

Slažem se da ako ljudima nešto nije jasno to treba argumentirano objašnjavati i vjerujem da će većina njih objašnjenje i pronaći.

Ako s pozicije odgovornosti sustava za cjelokupnu situaciju u društvu promatram ovaj referendum, moje mišljenje je da je on nužan ako će on biti poticaj da se o problemima napokon počne razgovarati i da se napokon definiraju brojni kriteriji koji su se do sada zbog interesa, neznanja, lijenosti i tko zna čega sve ne izbjegavali definirati.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ne interesiraju me etikete revolucije niti konzervativnosti.

 

I nikakva lijenost mi ne može biti razlog za potrošnju tolike svote novaca kada je država pred bankrotom.

 

Postoje prioriteti potreba, i kad je čovjek gladan gleda kako da nađe koru kruha a ne interesira ga što taj mjesec nije odradio kulturnu normu i posjeti barem jednu predstavu.

 

Novci su novci, a ovce su ovce.

 

Ovo je toliko prešlo granicu stupiditeta da se ne vidi niti sa dalekozorom.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

da ste poslušali izjavu dotične gospođe skužili bi da su mediji izvuki iz kontesta puno toga.

 

Ova primjedba je u redu, Bovu. Mediji danas nisu servis već profesija, koja kao i svaka druga profesija teži profitu ili progurivanju određenih svojih stajališta kroz institucionalne okvire (naravno, opet zbog financijskih razloga). A nalaze se u poziciji koja ima to omogućava. Vrlo lako. Žalosno, ali tako je.

 

Što se tiče same izjave dotične gospođe - bez ulaženja u raspravu tko je "na čijoj strani", jedna stvar je kristalno jasna - ideali, uvjerenja i stajališta stvar su pojedinačne percepcije, na koju svatko od nas ima apsolutno pravo. I oni su a priori subjektivno konotirani, jer objektivni ni ne mogu biti. Međutim, kada netko iskoči iz ovog okvira i počinje polemiku o tome što je "prirodno", a što "neprirodno" (mislim da se svi možemo složiti kako su ovo prilično ružni izrazi) te kada počinje nametati svoje ideale, uvjerenja i stajališta kao jedine moguće, to više nema "veze s vezom", jer time ograničava jednako pravo druge osobe, a to je nedopustivo. Bilo kome.

 

Isto tako javne osobe, a dotična gospođa trenutno ima takav karakter, kao što Potočnica veli, moraju itekako paziti na koji način javno istupaju, jer tema je osjetljive naravi, zato jer direktno ulazi u intimu svakog pojedinca, neovisno bio on hetero, homo ili oboje. I naravno da su ljudi nervozni, i to na bilo čiji istup koji nešto nameće. Nije to samo problem dotične gospođe, već i istupa pojedinih predstavnika LGBT udruga. U najmanju ruku, objektivno gledajući sa strane, reklo bi se da se sprema neki "sukob na otvorenoj sceni" (neću reći rat, jer je to ipak malo pregruba riječ, ali nije ni daleko).

 

I ono najbitnije pitanje - je li Hrvatskoj, u ovom trenutku potreban ovaj referendum? Odnosno preciznije - trošak od 47.000.000,00 kuna? Za nešto što po mom osobnom sudu ni nema što raditi u Ustavu, već je stvar zakonske regulative, a zakoni su ovdje sasvim jasni i izričiti - Obiteljski zakon te Zakon o istospolnim zajednicama. A najgore od svega - što ako referendum "padne" zbog nedovoljnog izlaska birača? Hoće li netko odgovarati za bačenih 47.000.000,00 kuna u vjetar? Malo tko će vas pitati za demokraciju kada mu je ugrožena egzistencija. I ne dao Bog da to netko iskusi na svojoj koži.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Zanima me postoji li mogućnost nekakve tužbe protiv nje, pojedinačno ili udruženo? Postoji li kakva šansa za to? Smatramo da je ovom izjavom povrijedila sve samohrane roditelje i njihovu djecu koji iz raznih razloga nemaju majku ili oca

Postoji mogućnost i možete je tužit ukoliko vam stvarno smeta izjava osobe koja nije u stanju izjavit 2-3 prosto-proširene rečenice bez da ijednu ne ponovi.
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

A najgore od svega - što ako referendum "padne" zbog nedovoljnog izlaska birača? Hoće li netko odgovarati za bačenih 47.000.000,00 kuna u vjetar? Malo tko će vas pitati za demokraciju kada mu je ugrožena egzistencija. I ne dao Bog da to netko iskusi na svojoj koži.

novac nije bačen. novac je podjeljen članovima biračkih odbora, koji će za taj novac nešto kupiti, vratit ga nazad državi, kroz porez, i nekom poboljšati materijalnu sitaciju.

država bi trebala u biračke odbore postavljati volontere, kao i 1991., kad članovi biračkih odbora nisu bili plaćeni (barem ja nisam dobio i tadašnji dinar ili paru).

bačen novac je kad država pokušava sanirati neku firmu u vlasništvu političara ili njihovih prijatelja (kao dioki- ježić prijatelj linića, ili brodogradilište -podobnik-račan...).

ili kad u sanaciju uloži 100 kuna ? a istu firmu proda za 10kuna ?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

novac nije bačen.

 

Kad sam rekao bačen, mislio sam da se mogao puno pametnije utrošiti. Samo da o tome odlučuju ljudi koji znaju.

 

bačen novac je kad država pokušava sanirati neku firmu u vlasništvu političara ili njihovih prijatelja (kao dioki- ježić prijatelj linića, ili brodogradilište -podobnik-račan...).

ili kad u sanaciju uloži 100 kuna ? a istu firmu proda za 10kuna ?

 

Slažem se. Ali to je nažalost politika - u jednom od svojih najgorih oblika.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija