Jump to content

Ugovor o djelu


Mrljavac

Preporučene objave

Vidim da mnogi umirovljeni branitelji razmišljaju o mogućnosti zapošljavanja, pogotovo na mogućnost rada na ugovor o radu ili ugovor o djelu pa evo jedan zanimljiv link (ne nudi se posao već razne obveze kod sklapanja ugovora).

 

http://www.mrms.hr/topics/zakon-o-radu/page/13/

 

Ako se dogovori s poslodavcem za iplatu na ruke a ne preko računa onda je dobro imati ugovor o djelu ali nikada ga ne sprovesti do kraja, odnosno on služi samo u slućaju kakve inspekcije da je sve pokriveno papirima. Ako inspekcija bane, lova za taj ugovor ide onda preko računa i sve se knjiži ako ne bane onda uzmeš lovu na ruke i pozdrav. I svi čisti i zadovoljni osim države jer neće imati za nove mobitele, baš šteta.

 

Ovo je pravni portal a ovo je jedan pravni savjet. Pravni savjeti ne moraju baš uvijek biti u skladu sa zakonima.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Nije mi jsano zašto moderator ne briše ovakve odgovore i onda je čudno zašto povlaštene idu 10% dolje!

 

Koji si ti lumen ?

 

Ovako kako sam napisao gore sa ugovorima o djelu ti radi velika večina civilnih invalida rada. Mogao bi reći preko 50 % istih. Otišli su u mirovinu kao civilni invalidi rada zbog ili psihičkih ili tjelesnih problema ali i dalje rade ili onaj posao koji su radili ili nešto sasvim treće. I to svakodnevno. Također tako ti radi i velika većina onih koji su na burzi rada godinama a i oni koji koji primaju neku vid socijalne pomoći i isto godinama nemaju stalno zaposlenje.

 

Najmanje ti ovako rade oni koji su u tzv. " povlaštenim " mirovinama a spadaju pod grupu HRVI-a od 20 do 90 % oštečenja . Njih ima, ali jako, jako malo. Možda od ukupnog broja svih HRVI-a u mirovini 5 do 10 % ili čak i manje. Evo ja prvi tako ne radim , ja uopće ne radim ništa i nemam nikakvih drugih prihoda osim mirovine.

 

A ti jutro1 ?

 

Zašto su onda srezali 10 % povlaštenima ? Sigurno nisu zbog ugovora o djelu i muljaža koje se rade s istima.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

A da prijaviš ekipu ,odakle novac za mirovine, plaće i socijalne naknade, a još bivši policajac!

 

Neke stvari vezano uz isto sam i bio prijavio . Dobio povratnu informaciju da poradi moje prijave tijekom inspekcije nisu pronađene nepravilnosti u radu .

 

Zato sam i napisao to sve što sam napisao ovdje.

To je sve više siva da ne kažem crna zona nego legalna a opet je sve po zakonu !

 

Kužiš ?

 

I više me briga tko i kako radi, više mi ne pada napamet da prijavljujem bilo koga za bilo što.

 

Neka svatko radi kako hoće i kako može , legalno, ilegalno baš me briga. Samo sam htio skrenuti pozornost da sve može biti ilegalno a opet legalno i da to što su nama rezali mirovine za 10 % nema veze s time što se tako radi jer mi koji su nam rezali mirovine mi to ne radimo ili ako netko i radi da je to jako mali postotak takvih.

Problem je u civilima a ne u HRVI-ma i rada na crno ( s ugovorima o djelu ).

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija