Jump to content

Kako odjaviti RTV preplatu nakon prodaje stana?


MonaLisa

Preporučene objave

Ako je netko imao sličan slučaj bila bih zahvalna na pomoći!

Prodala sam stan u kojem sam imala tv prijamnik i plaćala pretplatu. Sad smo suprug i ja privremeno kod mojih roditelja dok ne sagradimo kuću. Moji roditelji također uredno plaćaju svoju pristojbu. Kako da ja odjavim ovu pretplatu u stanu kad vidim na stranicama HRT-a da jedino mogu odjaviti ako mi je TV u kvaru, ako idem u dom za umirovljenike ili ako umrem. TV mi nije u kvaru, samo će neko vrijeme skupljati prašinu dok ne sagradimo kuću i uselimo u nju. Kako HRT nije predvidio i ovakavu situaciju, pa nećemo valjda na istoj adresi plaćati i roditelji i ja pretplatu.

Ako netko ima kakvu ideju kako ovo riješiti bila bih stvarno zahvalna!

P.S. Da li zbilja moram tu Izjavu o odjavi ovjeravati kod bilježnika? Pa to je kao da posjedujem nuklearni reaktor a ne neki jadni Tv iz 90-tih! :(

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 mjesec kasnije...
dva stana i dvije pretplate ?

mogao si imati sto stanova i sto rtv prijemnika a obveznik si plaćanja jedne pretplate.

dopisom HRT- odjavi jedanu pretplatu, . priloži koriju računa druge pretplate.

Da čovjek je sve dobro plaćao, isto plaćam i ja jer smo to dužni plaćati.

 

I nije dovoljno priložiti taj drugi račun, uplatnice će i dalje stizati.

 

Treba priložiti kopiju kupoprodajnog ugovora stana (ili drugu ispravu o otuđenju stana) i zapisnik o primopredaji.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

dva stana i dvije pretplate ?

mogao si imati sto stanova i sto rtv prijemnika a obveznik si plaćanja jedne pretplate.

dopisom HRT- odjavi jedanu pretplatu, . priloži koriju računa druge pretplate.

 

http://www.iusinfo.hr/dailycontent/Topical.aspx?id=12487

 

Čl. 34. http://www.zakon.hr/z/392/Zakon-o-Hrvatskoj-radioteleviziji

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

čl. 34.st.2. http://www.zakon.hr/z/392/Zakon-o-Hrvatskoj-radioteleviziji.

 

u prvom linku nema ništa o vlasnicima stanova ili kuća koji posjeduju u svakom stanu ili kući rtv uređaj, pod uvjetom da ga osobno koriste ili članovi njihovog kućanstva.

 

zar smatrate da je svaki stan ili kuću koju neko posjeduje drugo kućanstvo.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Da.

 

Ukoliko netko ima više stanova na različitim adresama u gradu ili više gradova, naravno da se radi o drugim kućanstvima.

 

U mojoj kući imam 3 tv aparata a plaćam samo jednu tv preplatu, na drugoj adresi sam iznajmio potpuno uređen stan sa tv aparatom gdje ja plaćam tv preplatu, a na trećoj adresi sam iznajmio stan bez tv aparata niti ga taj stanar uopće i ima tako da se na tom mjestu ne plaća ništa.

 

Ukoliko vlasnik stanova na svojoj adresi stanovanja uredno plaća tv preplatu to na ostalim adresama stanova u njegovom vlasništvu ne oslobađa ni njega ni njegove podstanare bez obzira na rodbinske veze da ne plaćaju tv preplatu ukoliko posjeduju tv aparat.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

I što?

 

Gdje piše da se ne mora plaćati za drugi stan?

 

Oba linka potvrđuju da je korisnik Loodsam s obvezom plaćao i da ja i dan danas plaćam jer moram.

 

Pa dao sam linkove, jer se slažem s tobom Petpetica.

 

Malo si me krivo shvatio. :-)

 

Ima slučaj otprije par godina, gdje je jedna firma iz svih svojih vozila povadila radio-uređaje, jer su im HRT-ovci htjeli obračunati po sistemu - kol'ko vozila, tol'ko pretplata.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ima slučaj otprije par godina, gdje je jedna firma iz svih svojih vozila povadila radio-uređaje, jer su im HRT-ovci htjeli obračunati po sistemu - kol'ko vozila, tol'ko pretplata.

 

firme su druga pjesma.

 

Članak 34.

(2) Kućanstva koja u vlasništvu ili posjedu imaju dva ili više prijamnika plaćaju mjesečnu

pristojbu utvrđenu člankom 35. stavkom 2. ovoga Zakona kao da imaju jedan prijamnik.

 

(4) Pravne osobe, udruge bez pravne osobnosti, obrtnici i druge fizičke osobe koje obavljaju

samostalnu djelatnost plaćaju mjesečnu pristojbu na svaki prijamnik u iznosu utvrđenom

člankom 35. stavkom 2. ovoga Zakona, osim ako zakonom nije drugačije određeno.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija