Jump to content

Odlazak u mirovinu


tbrez@

Preporučene objave

Pozdrav!

 

Planiram odlazak u mirovinu, tražio sam izlist staža na datum odlaska, tako da bi s datumom odlaska stanje bilo slijedeće:

 

Radni staž: 21g, 7mj, 3d

Staž osiguranja: 23g, 2mj, 3d

Mirovinski staž: 30g, 0mj, 19d

 

Proučavao sam teme iz ove problematike, ubacio podatke u tablicu "usporedni izračun svih mirovina za DVO i PS"koju je izradio, pretpostavljam @prof, ali ne znam kako doći do "prosječnog vrijednosnog boda", gdje to naći, vjerujem da ovisi o činu?

Također vjerujem da bi trebao iznose isplačenih brutto plaća od 1998 g.?

 

Što predstavlja tzv. avm, odnosno aktualna vrijednost mirovine?

 

Zahvaljujem na odgovoru!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prvo na HZMO dat zahtjev za predkompletiranje (i registrirat se) gdje će oni prikupit sve podatke za radni i mirovinski staž koje se mogu dobit i doma ali i vidjet na stranicama za korisnike HZMO-a.Tamo će uz ostalo bit prosječni vrijednosni bodovi za svaku godinu pa se uzmu najbolji za niz od 10 najpovoljnjijih (zbroje i podjele sa 10) te ubace u tablocu poštovanog profa i izračun je tu.

 

AVM je jedan dio formule za izračun koje vlada mijenja.

 

http://www.mirovinsko.hr/default.aspx?id=226#7

http://www.mirovinsko.hr/default.aspx?id=755

http://www.mirovinsko.hr/default.aspx?id=1278

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Zahvaljujem na odgovoru, dakle sve je isto kao i kod civilnog postupka, radio sam to za mamu prije par godina.

 

A sad me mući još jedna stvar, a to je invalidska mirovina. U moru tih propisa, pravilnika i zakona, koji je trenutno na snazi.

Zapravo, kako je regulirana ta invalidska? Čitam i gledam omjere, rat: mir, ništa mi nije jasno. Malo sam naglo to započeo pokretati, stjecajem raznih životnih okolnosti, jednostavno sam primoran otići iz sustava.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

tbrez@

za odlazak u invalidsku mirovinu ,prvo i osnovno moraš biti bolestan.( naravno sve potkrijepljeno specijalističkim nalazima)

da li ćeš je dobiti i kada ,to je već nešto drugo ( prilike su se uveliko promjenile u zadnjih 5-10 godina).

 

Naravno, inaće bi otišao prije 2000 kao i svi sa zrnom mozga. Smatrao sam da sam sposoban raditi, pola u gardijskoj postrojbi, pola u specijalnoj, što u zadnje vrijeme ide sve teže. Rad u takvim postrojbama uzima danak.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

jedno je što ( i kako) mi mislimo a drugo što misle vještaci.uglavnom su oni u "pravu".

predstoji ti duga bitka sa neizvjesnim završetkom.

 

Ok, to mi je jasno. Čeka me prikupljanje dokumentacije i periodički pregled koji ću svakako pasti, na temelju stanja i papirologije. Ali kako dalje? Da li moram specificirati vrstu i čl. pod kojim bi išao u mirovinu? Ili se to oderđuje kakvom komisijom?

Ionako zahtjev mogu predati sa 01.01.2016., pa prvo želim vidjeti koje mogučnosti i solucije postoje. periodički pregled u 12/2015.

 

Koji zakoni i podzakonski akti po pitanju odlaska u mirovinu DVO trenutno jesu na snazi? To je šuma zakona i propisa, a ja bez kompasa:vojak:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

koliko sam shvatio ti još nisi ni počeo sa liječenjem od neke bolesti ( nisi naveo od čega boluješ), a već " gledaš" omjere za invalidsku mirovine.

 

Zato jer imam gratis jednu invalidsku, od dr. Ru..le.:dvoje:

 

Vjerujem da će slijedeće pitanje biti : gdje si bio '91?

 

Nisam se obratio liječničkoj komisiji da predam papire,i obrazlažem dokaze, nego pomoći kolega koji su to prošli/prolaze da mi skrate vrijeme pretraživanja i kucanja na razna vrata svojim iskustvom i savjetom, za što bi po svoj prilici i ovaj podforum trebao biti namjenjen.

uređeno: od tbrez@
svrbio me jezik
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ionako zahtjev mogu predati sa 01.01.2016., pa prvo želim vidjeti koje mogučnosti i solucije postoje. periodički pregled u 12/2015.

 

Koji zakoni i podzakonski akti po pitanju odlaska u mirovinu DVO trenutno jesu na snazi? To je šuma zakona i propisa, a ja bez kompasa:vojak:

Možeš predat zahtjev po čl.6 sada ili za mjesc dva sa odlaskom 1.1.2016 http://www.propisi.hr/print.php?id=542 a prijavi se na mirovinsko i zatraži pretkompletiranje da dokumentacija bude spremana.
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

...tvoj doktor opće prakse popuni zahtjev za pristupanje vještačenju u mirovinskom ,pošalje i čekaš poziv.

komplicirano ??

 

Nije komplicirano, nego vidim nepotrebno. Informirao sam se kod nekoliko kolega koji su otišli u mirovine. Sve ovisi o omjeru rat:mir, i odlukama liječničkih komisija. U konačnici ispada da je bolje ići po čl.6 nego čl.11, u slučajevima poput mog.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija