Jump to content

100.000 tema na Legalis portalu!  Nakon 16 godina od pokretanja ove stranice, dana 31.07.2019. na Legalis portalu je pokrenuta 100.000-ta tema. Time je na ovom portalu raspravljeno više od 100 tisuća pravnih pitanja, i to kroz 526.000 pojedinačnih objava korisnika. U ovom trenutku Legalis portal broji 90.700 registriranih korisnika.

marcozd

Autorski ugovor i Ugovor o djelu - poveznica

Preporučene objave

Pozdrav,

zanima me ima li poveznice između Autorskog ugovora i Ugovora o djelu.

Dakle ja preko Autorskog ugovora radim u, ajmo reći, noćnom klubu, a preko Ugovora o djelu radim u jednom obrtu.

Zanima me ima li poveznice između njih po pitanju poreza?

Dakle 230 000 kuna je limit do kojeg ja kao autor ne ulazim u sustav PDV-a, dakle ne plačam porez.

Jel u tih 230 000 kuna ulazi samo novac kojeg sam zaradio autorskim ugovorom ili sve skupa ulazi u tih 230 000 kn?

Ako sam nešto krivo shvatio i Vi znate, molim Vas da mi pomognete oko toga.

Unaprijed hvala na odgovoru.

LP,

Marko

Podijeli ovu objavu

Podijeli na drugim stranicama

Tumačenje porezne uprave je, da je obveza za upisivanje u registar obveznika PDV-a, ako ukupna vrijednost godišnje isporuke dobara i obavljenih usluga obveznika poreza na drugi dohodak (u što spadaju autorski honorari i ugovor o djelu) prelazi 230 000 kn.

Podijeli ovu objavu

OK. Dakle ako je meni sjela uplata od 50 000 kuna (karikiram), može mi još sjesti 180 000 kuna?

Jer meni sjeda neto, a osoba koja me plaća plati još prireze i ostale stvari.

Još jednom se ispričavam ako nešto ne kužim. Učim se sada

Podijeli ovu objavu

Registrirajte se kako bi mogli sudjelovati u raspravi

Da bi postavili pitanje ili objavili komentar trebate biti naš korisnik.

Izradite korisnički račun

Izradite svoj korisnički račun na ovoj stranici. Lako je, potpuno besplatno i trajno!

Registrirajte se

Prijavite se

Već imate korisnički račun? Prijavite se ovdje.

Prijavite se sad