Jump to content

Opomena pred ovrhu !


dado5

Preporučene objave

Dobio sam opomenu od čistoče pred ovrhu za neplaćeni dug iz 2015.godine.Molim vas da li se mogu pozvati na zastaru jer je prošlo više od godinu dana? Prije su računi bili skupni za komunalije,naknada za slivne vode i čistoču.Kada sam plaćao dug za komunalije i naknadu za slivne vode rečeno mi je da čistoču neču morati platiti za tu 2015.godinu.Sada čistoča ima svoje vlastite račune, te me tereti za 2015.godinu. Hvala !

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Dobio sam opomenu od čistoče pred ovrhu za neplaćeni dug iz 2015.godine.Molim vas da li se mogu pozvati na zastaru jer je prošlo više od godinu dana? Prije su računi bili skupni za komunalije,naknada za slivne vode i čistoču.Kada sam plaćao dug za komunalije i naknadu za slivne vode rečeno mi je da čistoču neču morati platiti za tu 2015.godinu.Sada čistoča ima svoje vlastite račune, te me tereti za 2015.godinu. Hvala !

 

Ako je riješenje za ovrhu od strane javnog bilježnika napisano u roku od godine dana od tog računa , onda nema zastare.

 

 

Jedino što možete je napisati prigovor na to rješenje o ovrsi i da stvar ide u građansku parnicu na sud. No, ako izgubite parnicu onda plaćate sve ! i to za što vas se tereti i sudske troškove i odvjetničke troškove ove druge strane .

 

Ako je samo opomena na neplaćeni račun, onda bi mogla biti zastara za taj račun ako je prošlo više od godine dana od izdavanja tog računa. na to obavezno onda pišite prigovor i pozovite se na zastaru.

 

Lopovska posla.

Tako je meni bilo u slućaju računa za hrt iz 2008 .... Riješenje o ovrsi javni bilježnik je napisao u roku od godine dana od izdanog računa i nema zastare. Htjeli su me ovršiti 2016. godine ali nisam im dao gušta. Uložio sam prigovor , stvar je završila na sudu u građanskoj parnici i tek onda su odvjetnici hrt-a povukli tužbu. A zna se tko su odvjetnici hrt-a ( neću ih reklamirati ).

 

Tako da me nisu ovršili ali po zakonu su mogli, da ja nisam pravodobno uložio prigovor danas bi bio ovršen , bez obzira što je račun za hrt nepostojeći , napisan meni za adresu na kojoj nikada bio nisam i što je u pitanju 2008 . godina.

 

Lopovska posla.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Dobio sam opomenu od čistoče pred ovrhu za neplaćeni dug iz 2015.godine.Molim vas da li se mogu pozvati na zastaru jer je prošlo više od godinu dana? Prije su računi bili skupni za komunalije,naknada za slivne vode i čistoču.Kada sam plaćao dug za komunalije i naknadu za slivne vode rečeno mi je da čistoču neču morati platiti za tu 2015.godinu.Sada čistoča ima svoje vlastite račune, te me tereti za 2015.godinu. Hvala !

 

na opomenu ne pišeš nikakvu žalbu ili prigovor.nepotrebno. opomena nema uputu o pravnom lijeku. tek kad dobiješ rješenje o ovrsi pišeš prigovor i pozivaš se na zastaru (zastara za svako račun je godinu dana . unutar tih godinu dana trebaliu pokrenuti ovrhu)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija