Jump to content

Samoobrana bez svjedoka


Bundzy

Preporučene objave

Imam jedan neobičan problem. U tijeku sam brakorazvodnog postupka koji, naravno, ima poteškoća. Jučer sam se slučajno sreo sa ženinim ljubavnikom koji je počeo provocirati i izazivati. Kada sam se okrenuo da se udaljim, krenuo me udariti, ali sam se na vrijeme izmaknuo i uspio uzvratiti, te ga s par udaraca složio na pod. Odmah sam zvao policiju i prijavio ga za napad. Odveli su nas obojicu u postaju i uzeli izjave. Ali, on sad tvrdi da sam ja njega napao. Nažalost, nemam svjedoka ali imam motiv. Osoba je od prije poznata policiji zbog niza prekršajnih i kaznenih djela. Strah me kako će to ispasti, pogotovo jer u rastavi tražim da dijete živi sa mnom. Molim savjet

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ima i on motiv, jednako kao i vi.

 

Ozljede koje ste mu nanijeli, nisu valjda teške? Niste slomili neku kost, ili izbili 2 zuba ili nešt slično?

 

Je li policija rekla kakav postupak iniciraju? Pretpostavljam prekršajni zbog javnog reda i mira, ali izjasnite se.

 

Inače, ne patroniziram, al pokušajte ovakve situacije uvijek izbjegavati, tim više što je on moguće ciljano išao na provokaciju, a da se vas prikaže kao nekog nasilnika, što bi vam moglo štetiti u postupku odlučivanja kojem roditelju će se dijete povjeriti da živi s njim. Dobra je stvar što ste prvi prijavili napad.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ima i on motiv, jednako kao i vi.

.

da se malo našalim,obično veći motiv imaju prevareni od ljubavnika :)

 

situacija je "škakljiva"....ovako na prvu,da se radi o običnom ljubavniku malo tko bi ti povjerovao da je tako kako si napisao...ali pošto se radi o rastavi,a pogotovo ako je on budući odabranik vaše supruge,onda i on ima motiv da raščisti nešto sa Vama...iako ste dosta blizu tome da budete zabrinuti za ishod kako i sami pretpostavljate....

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Imam jedan neobičan problem. U tijeku sam brakorazvodnog postupka koji, naravno, ima poteškoća.

Definirajte 'poteškoće'.

Je li to visokokonfliktni razvod u kojem se žestoko sukobljavate ... ima li prijetnji, podmetanja, lažnih prijava...?

Ako se kao otac borite za skrbništvo, velika vjerojatnost da ima......

 

 

 

Jučer sam se slučajno sreo sa ženinim ljubavnikom koji je počeo provocirati i izazivati. Kada sam se okrenuo da se udaljim, krenuo me udariti, ali sam se na vrijeme izmaknuo i uspio uzvratiti, te ga s par udaraca složio na pod. Odmah sam zvao policiju i prijavio ga za napad. Odveli su nas obojicu u postaju i uzeli izjave. Ali, on sad tvrdi da sam ja njega napao. Nažalost, nemam svjedoka ali imam motiv. Osoba je od prije poznata policiji zbog niza prekršajnih i kaznenih djela. Strah me kako će to ispasti, pogotovo jer u rastavi tražim da dijete živi sa mnom.

 

Ja bih se na vašem mjestu zapitao koliko je taj isprovocirani sukob baš bio 'slučajan'.

Sada će vas supruga sigurno optužiti da ste 'nasilnik'. I to će ući u evidenciju na CZSS i pratiti vas na sudu.

Velika je vjerojatnost da je on ispao 'korisni idiot' vašoj suprugi , da ga je nagovorila da vas isprovocira.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Zar mi ne ide malo u prilog što je osoba u pitanju sitni kriminalac otprije poznat policiji?

 

To je irelevantno za postojanje samog nedjela.

 

Najvjerojatnije ćete oboje dobiti novčanu kaznu za prekršaj protiv JRM-a, a tu onda u postupku imate mogućnost pozivanja na nužnu obranu, ali će biti problematično za dokazati komponente nužne obrane obzirom na odnos i očitu netrpeljivost među vas dvoje.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija