Jump to content

prijevara


dejna

Preporučene objave

Molim za pomoć!

Prije 6 mj.prijavljen sam na PP za prijevaru novca.Telefonski sam se javio

inspektoru i objasnio da nije bilo prijevare što je to isto potvrdila osoba koja me je prijavila.Inspektor je rekao da to baš njemu ništa ne znači i ukoliko bude trebalo pozvaće me.Od tad me niko nije pozvao u PP.

Da li je to odbačeno od PP ili me mogu pozvati,i koliki je rok od dana prijave da me policija pozove?

Hvala!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Kako Sivko kaže, najbolja solucija je otići na PP gdje su vas prijavili i vidjeti što je s tim predmetom.

 

U svakom slučaju, ako je prijava zaprimljena na ODO-u i zavedena u upisnik kaznenih prijava, rok za njeno rješavanje je 6 mjeseci, pa ćete u tom slučaju imati pravo prigovora sucu istrage.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Kako Sivko kaže, najbolja solucija je otići na PP gdje su vas prijavili i vidjeti što je s tim predmetom.

 

U svakom slučaju, ako je prijava zaprimljena na ODO-u i zavedena u upisnik kaznenih prijava, rok za njeno rješavanje je 6 mjeseci, pa ćete u tom slučaju imati pravo prigovora sucu istrage.

 

prilikom prijave 14.10.2016 kad je policija došla kod prijavitelja doma,zvali su me telefonski i inspektor je rekao daj to riješi da nemaš problema s nama,to je bio petak,a u ponedjeljak sam zvao inspektora telefonom zajedno sa prijaviteljem i rekli smo da smo to riješili,da bi inspektor rekao pa baš mi to telefonski kao ne znači ništ,i od tada me niko ništa ne poziva pa me zanima da li me mogu pozivati i nakon 6 mjeseci, a ne mogu poslati na doo ako nisu mene priveli u pp.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

uglavnom, dok od nadležnog ODO ne dobijete rješenje o odbačaju kaznene prijave protiv Vas, ne možete biti sigurni da izvidi protiv Vas još ne traju.

 

hvala vam puno,a prije ove prijave imali smo spor što me je kazneno prijavio za krađu novaca što je doo donijelo rješenje o odbacivanju a ja sam bio pozivan u pp i pod raznim pritiscima i pred snimanjima obavljan razgovor jer ga je sin potkradao pa htio svalit na mene,i ovaj put je ponovno sin prijavio mene za prevaru novca njegovog oca a ja i njegov otac smo telefonski nazvali inspektora i rekli da smo mi to riješili a sin mi je prijetio pa je stari rekao da mu sin nije normalan i da ga je natjerao ako bude potrebno da će sin reći pp ili doo da smo se ja i njegov otac sve dogovorili,od tad je prošlo 6 mj i niko ništa ne reagira od pp i doo pa sam mislio da od tog nema ništa da me neće niko ni pozivati nigdje s obzirom da je prošlo 6 mj.A sutra ću otići na doo da provjerim da li tamo ima išta protiv mene,jer mislio sam da ako prođe 6mj da se to obustavlja.

Molim još Vašeg mišljenja jer jednostavno ne želim ići u pp da pitam zato što su me prije izmaltretirali jako a na kraju nisam kriv što to pp uopće ne zanima.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ako na DORH-u nema prijave, onda nema prijave odnosno je to očito razriješeno u međuvremenu.

 

A da smirite živce, otiđite slobodno do PP, pa i tamo pitajte što je s time. Vjerujem da je to riješeno.

 

Hvala Vam puno,zar pp može poslati na DORH bez da su me pozvali u pp prethodno?

LP

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija