Jump to content

preuzimanje duga


endyyyyy

Preporučene objave

Dobar dan. B2 .kapital je preuzeo moj dug od PBZ te su taj dug poslali u računovodstvo moje firme u visini cca 36.000 kn na dan 24.06.2016. Moja firma nije odmah počela skidati sa moje plaće nego se uplačivalo koliko se moglo jer imam zaštičeni račun. Dana 05.05.2017. sa FINE je B2 kapitalu sijelo na račun 19.900 kn jer sam imao depozit u drugoj banci koji je FINA proslijedila B2 kapitalu. O tome nisu obavijestili moje računovodstvo te su sa plaćom za 08. njesec od firme dobili uplatu od 3.600 kn a ja sam u 07. mjesecu bio kod njih i stvarno dugovanje je bilo samo 220 kn i o tome nisu obavijestili računovodstvo i ja sam bio u pretplati 3.400 kn. Od 06.09. oni taj novac drže kod sebe i ni mene nisu obavjestili o pretplati dugovanja nego tek kad sam ih ja zvao priznaju pretplatu ali tvrde da neznaju kako da vrate taj novac.Zanima me šta da poduzmem u vezi toga i kako? I uz to B2 kapital je od te cifre 36000 kn već ukupno naplatio 50.000 kn pa me zanima koja je to zatezna kamata kad je nakon godine dana dug bio manji od 10.000 kn

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 30 minuta, endyyyyy je napisao:

priznaju pretplatu ali tvrde da neznaju kako da vrate taj novac.

Podučite ih da to mogu učiniti uplatom sa svog računa na vaš tekući račun!:ideja:

Zatražite preporučenim dopisom sa crvenom povratnicom da vam dostave analitičku knjigovodstvenu karticu i stanje duga od dana preuzimanja do danas sa obračunom svih troškova i kamata! Zakonska zatezna kamata u zadnjih godinu dana iznosi oko 8% a to znači da bi za dug od 50000 kn zatezna kamata iznosila oko 4000 kn i to u slučaju da im niste ništa uplatili a za 36000 kn zatezna kamata bi bila 2880 kn tako da je računica vrlo sumnjiva! Napišite im da ćete ukoliko vam ne pošalju jasnu specifikaciju naplaćenog kao i obračun kamata pokrenuti postupak za stjecanje bez osnove i prevaru pred nadležnim sudom kao i da ćete angažirati odvjetnika! Ukoliko ne pošalju traženo to i učinite ili zaboravite na preplaćeni iznos! Na žalost trećeg nema!

Da ste se javili prije nego ste priznali dug i dozvolili takvu naplatu mogli ste dobiti savjet kako da spriječite ovrhu i prođete sa u najgorem slučaju polovinom iznosa koji ste im do sad uplatili! Sada vam po mojem mišljenju preostaje samo dogovor da vam vrate previše obračunato i naplaćeno ili sudski postupak zbog stjecanja bez osnove (članci 1111-1120 Zakona o obveznim odnosima!):glavomozid:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...

Firma koja je pružala financijske usluge mjesečnih pozajmica otišla je u stečaj. Moj dug je ostao, nisam ga platio. To je u stvari otišlo na prisilnu naplatu i nakon mojih žalbi, presuda je postala pravomoćna u lipnju prošle godine. Sud mi je skinuo određeni iznos za sudske pristojbe i takse a taj glavni dug je ostao. Što se događa sa tim dugom? Pokušao sam ga platiti ali firma je u stečaju, telefon je isključen, email-om ih ne mogu kontaktirati, žiro račun nije aktivan. Jednostavno ne mogu saznati kome i na koji račun mogu platiti dug. Mislio sam da će mi skinuti automatski ta sredstva sa tekućeg računa kao i ove sudske pristojbe i troškove. Nije veliki iznos ali da mi se ne dogodi da mi neko za 10 godina pošalje da sam dužan neki astronomski iznos. 

Zahvaljujem na odgovoru,

Lijepi pozdrav,

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

, deltas je napisao:

Firma koja je pružala financijske usluge mjesečnih pozajmica otišla je u stečaj. Moj dug je ostao, nisam ga platio. To je u stvari otišlo na prisilnu naplatu i nakon mojih žalbi, presuda je postala pravomoćna u lipnju prošle godine. Sud mi je skinuo određeni iznos za sudske pristojbe i takse a taj glavni dug je ostao. Što se događa sa tim dugom? Pokušao sam ga platiti ali firma je u stečaju, telefon je isključen, email-om ih ne mogu kontaktirati, žiro račun nije aktivan. Jednostavno ne mogu saznati kome i na koji račun mogu platiti dug. Mislio sam da će mi skinuti automatski ta sredstva sa tekućeg računa kao i ove sudske pristojbe i troškove. Nije veliki iznos ali da mi se ne dogodi da mi neko za 10 godina pošalje da sam dužan neki astronomski iznos. 

Zahvaljujem na odgovoru,

Lijepi pozdrav,

provjeri u nadležnom trgovačkom sudu dali firma još postoji ili je brisna iz registra. provjeri dali postoji nasljednik.

ako firma ne postoji ne postoji ni dug osim ako ga nije preuzela država.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija