Jump to content

Porezno rješenje


Mamme123

Preporučene objave

dobila sam Privremeno porezno rješenje u srpnju  2016  ( za 2015g.) prema kojem moram vratiti porez. upravi.  U 2015 imala sam prijavljenu kćer studenticu kao poreznu olakšicu, kćer je  radila preko student servisa nekoliko sitnih poslova (zarada je bila manja od 13.000kn)

U istom periodu 2015. dobivala je sportsku stipendiju,  koja se navodno ne oporezuje  -  prema Zakonu o porezu na doh., primitci na koje se ne plaća porez na dohodak Čl 10. 14. Športske stipendije  koje se prema posebnim popisima isplačuju za njihovo sportsko usavršavanje do propisanog iznosa  ( ukup.do 1,600kn/mj) 

 Sveukupni iznos  (rad preko servisa + stipendija)  prešao je iznos od 13.000kn  ( cca 15.000 kn)

 na privremeno porezno rješenje 2016. žalila sam se u propisanom roku ( 15d) te od tada nisam dobila odgovor od porezne uprave , sve do  do rujna 2017. kada sam dobila Opomenu  po kojoj moram vratiti iznos + kta.  u roku od 8dana) ili postupak ide u ovrhu !

Zanima me:

1. da li se ipak sportska stipendija oporezuje (radi se o isplati u izosu od 600kn /mj ) pa smo bili u zabludi i nismo bili dobro upučeni 

2. može li se zatražiti plaćanje poreza samo na dio ostvarenog  dobitka  koji je prešao  poreznu olakšicu od 13.000kn ( npr na 2.000 u slučaju da je bilo isplaćeno 15.000kn) 

3. da li je cjelokupni  pravni postupak u redu da nakon privremenog rješenja 2016.,  žalbe u  propisanom roku  dobijem  Opomenu i ovrhu ,  bez izdanog službenog  rješenja 

hvala,

jedna mama

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 3 tjedna kasnije...
, Mamme123 je napisao:

da li se ipak sportska stipendija oporezuje (radi se o isplati u izosu od 600kn /mj ) pa smo bili u zabludi i nismo bili dobro upučeni 

Neke zanimljive stvari se nalaze u mišljenju porezne uprave 

 

, Mamme123 je napisao:

da li je cjelokupni  pravni postupak u redu da nakon privremenog rješenja 2016.,  žalbe u  propisanom roku  dobijem  Opomenu i ovrhu ,  bez izdanog službenog  rješenja 

prigovor protiv privremenog rješenja odgađa njegovo izvršenje do donošenja rješenja po prigovoru.

Ukoliko rješenjem po prigovoru bude potvrđeno privremeno rješenje imate pravo na žalbu,koja međutim neodgađa izvršenje rješenja,odnosno u obvezi ste platiti porez u roku od 15 dana.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 23 sati , Matrix je napisao:

Neke zanimljive stvari se nalaze u mišljenju porezne uprave 

 

prigovor protiv privremenog rješenja odgađa njegovo izvršenje do donošenja rješenja po prigovoru.

Ukoliko rješenjem po prigovoru bude potvrđeno privremeno rješenje imate pravo na žalbu,koja međutim neodgađa izvršenje rješenja,odnosno u obvezi ste platiti porez u roku od 15 dana.

hvala  :(

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija