Jump to content

Ovrhe i blokada računa


manca

Preporučene objave

prije 5 sati , manca je napisao:

Poštovani!Molim za savjet- U blokadi sam 5590 dana- ogroman dio je zastara.Što mi je činiti i kome i kako se obratiti da mi se deblokira račun na FIN-i' Hvala LP

zastara duga po rješenju o ovrsi, suda ili nadležnog tijela, nastupa nakon 10 godina od pravomoćnosti rješenja  za ovrhu.  dali se sa računa vrše plaćanja duga?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

HvalaVam na odgovoru.Bilo je tu promjene sredstva ovrhe,no pošto nemam imovine,ovrhovoditelji se nisu naplatiliU dva slučaja je predmet na Sudu arhiviran.Sud nije obavijestio FIN- u o tome.Neki su odustali od ovrhe,ali u ocevidniku stoji naplata.Posto su spisi sa Suda odlazili na druge ispistavne sudove desilo se da ne znaju gdje je spis.Imala sammotocikl na svom imenu koji je dovršen.Nakon sto je ovrhovoditelj odustao od ovrhe ja već dvije godine vidim boj da mi izbrišu ovrhu sa motocikla.Izgubili su knjižicu vozila tako da jr sada moram proglasitj izgubljenom.Uglavnom moja je situacija nezahvalna.Naime.veliki dio ovrha je od porezne i javnog biljeznika koji su bez sudske presude i bez mogućnosti da se obranim na Sudu blokirali Racun za minorne sume koje su lihvarenjem otišle u nebo.Hvala.Lp

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 13 sati , bovu je napisao:

zastara duga po rješenju o ovrsi, suda ili nadležnog tijela, nastupa nakon 10 godina od pravomoćnosti rješenja  za ovrhu.  dali se sa računa vrše plaćanja duga?

Sa računa se ne vrše nikakva plaćanja. Dakle, 5590 dana nema nikakvog prometa po računu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 10 sati , manca je napisao:

Sa računa se ne vrše nikakva plaćanja. Dakle, 5590 dana nema nikakvog prometa po računu.

nadležnom sudu podnijeti prijedlog za obustavu ovrhe zbog nenaplativosti.

http://www.hazud.hr/obustava-ovrhe-temeljem-odredbi-cl-337-ovrsnog-zakona-13910-cl-369-oz-a-1122012/

sud će pozvati ovrhovoditelja na promjenu ovrhe.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija