Jump to content

Kupnja stana kćerki koja je u braku


tear123

Preporučene objave

Pregledom foruma nisam naišla na sličnu temu, pa molim za pomoć.

Kao što se iz naslova vidi, kupila bih kćerki stan. Na koji način da to uradim , a da u slučaju razvoda  ta nekretnina ne uđe u bračnu stečevinu, koju bi ona morala dijeliti sa svojim suprugom , koji usput rečeno od deset godina braka, barem šest-sedam ne radi. 

Također me zanima da li nekretnina koju sam stekla ugovorom o dosmrtnom uzdržavanju između mene i moje majke ulazi u bračnu stečevinu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 12 sati , tear123 je napisao:

Pregledom foruma nisam naišla na sličnu temu, pa molim za pomoć.

Kao što se iz naslova vidi, kupila bih kćerki stan. Na koji način da to uradim , a da u slučaju razvoda  ta nekretnina ne uđe u bračnu stečevinu, koju bi ona morala dijeliti sa svojim suprugom , koji usput rečeno od deset godina braka, barem šest-sedam ne radi. 

Također me zanima da li nekretnina koju sam stekla ugovorom o dosmrtnom uzdržavanju između mene i moje majke ulazi u bračnu stečevinu.

1. kupi stan na svoje ime  i daruj ga ćerki (ako nemaš druge djece koja bi bila zakinuta darovanjem).

2.da. nekretnina je stečena na način da za uzdržavanje dobijete nekretninu.

darovana nekretnina ili stečena prije braka je osobna imovina.

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija