Jump to content

Brisanje iz kaznene evidencije


Slac2911

Preporučene objave

Poštovanje,imam pitanje.. Kako sam kao mlad ima problem sa zakonom radi Marihuane izdržao kaznu 2010g rehabilitacija mi je nastala 2015g ali se iz mupa briše tek 2020g..dobio sam ponudu za posao u americi zanima me dali će priliku provjere od strane ambasade oni gledati da sam čist u kaznenoj evidenciji ili če uzimat isto tako i iz mupa?ovo mi je prilika života a nisam siguran dali ču proći da dobijem vizu?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Po zakonu, kod nastupanja rehabilitacije vi mozete nijekati dosadasnju osudivanost. Dakle, ta presuda i kazna koju ste izdrzali, ne moze vam biti nikakva zapreka u buducnosti, odnosno u situacijama kada se od vas trazi "cistoca pred zakonom". I da  ste se prijavljivali za posao u drzavnoj sluzbi, takoder bi prosli, iako zakon o drzavnim sluzbenicima nalaze da osudivane osobe za KD po sluzbenoj duznosti, kao i one protiv kojih se vodi KP za KD koja se progone po sluzbenoj duznosti, ne mogu dobiti posao u drzavnoj sluzbi. Vi biste mogli, po slovu zakona vi ste neosudivana osoba i imate pravo nijekati dosadasnju osudivanost. Isto tako, mogli biste ishoditi famoznu potvrdu o nekaznjavanju, odnosno o ne vođenju KP-a, ukoliko se isti trenutno protiv vas ne vodi. I to za djela po sluzbenoj duznosti. Smatram da kod ovakve vrste provjere, nitko nece raditi dodatne provjere(koje zapravo i ne postoje, jer ako vas nema u kaznenoj evidenciji-to je to), jer ipak, idete raditi obicni posao, ne idete raditi za FBI. Rehabilitacija je nastupila, vi ste neosudivana osoba, imate pravo nijekanja osudivanosti i ne trebate se plasiti. Ako grijesim, ispravite me.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 9 sati , Slac2911 je napisao:

Sigurni ste u to?čitao sam neke vaše komentare od prije baš vezani za to...i dali negirat da sam bio kažnjavanju?

Ne mogu jer ih ograničava čl.11 ovog zakona

Ameri,kadađani i australci su posebna sorta i traže ono što je napisano u njihovim zakonima (nema rehabilitacije) a ne u drugim državama.Kako kaže poštovani G man legalnim putem ne mogu provjerit ništa.

prije 9 sati , atomic95 je napisao:

, nitko nece raditi dodatne provjere(koje zapravo i ne postoje, jer ako vas nema u kaznenoj evidenciji-to je to),

posebne provjere postoje a rade ih "naši" samo za "naše potrebe"

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 24 minuta, sivko je napisao:

Ne mogu jer ih ograničava čl.11 ovog zakona

Ameri,kadađani i australci su posebna sorta i traže ono što je napisano u njihovim zakonima (nema rehabilitacije) a ne u drugim državama.Kako kaže poštovani G man legalnim putem ne mogu provjerit ništa.

posebne provjere postoje a rade ih "naši" samo za "naše potrebe"

Tu eventualno mislite na sigurnosne provjere koje se vrse u posebnim situacijama. Inace, malo off topica. No, ako znate. Zapravo i nije off topic. Posto nigdje nije precizirano u zakonima, a sluzbe taj dio nisu duzne obrazloziti, kada netko pada sigurnosnu provjeru? Barem odokativno. Sto se mora dogoditi?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 6 minuta, sivko je napisao:

To se radi prilikom zapošljavanja u policiji,oružanim snagama,obavještajnim agencijama,kod provjera za oružja,strance,državljanstava i tko zna čemu još.A propisi postoje.

Znam kada se radi, ali nisam nigdje naisao na propis koji govori kada ce neka.osoba pasti sigurnosnu provjeru, odnosno sto.se mora ispuniti.da osoba padne? Moze uputstvo ako znate za neki propis gdje.je.to precizirano ili ako znate iz iskustva?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

, Slac2911 je napisao:

Poštovanje,imam pitanje.. Kako sam kao mlad ima problem sa zakonom radi Marihuane izdržao kaznu 2010g rehabilitacija mi je nastala 2015g ali se iz mupa briše tek 2020g..dobio sam ponudu za posao u americi zanima me dali će priliku provjere od strane ambasade oni gledati da sam čist u kaznenoj evidenciji ili če uzimat isto tako i iz mupa?ovo mi je prilika života a nisam siguran dali ču proći da dobijem vizu?

Iz iskustva mog prijatelja. Prilikom traženja vize prešutio je isti podatak ali oni su već unaprijed znali. Konzul mu je rekao da je trebao biti iskren prilikom intervjua jer oni imaju uvid u takve podatke. Nije dobio vizu samo zato jer je slagao da nije bio kažnjavan iako je od izdržavanja kazne prošlo 10ak godina. Njima je važnije da budete iskreni nego to što ste kažnjavani zbog takve sitnice. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija