Jump to content

Ustav RH


Jack Butler

Preporučene objave

  • 2 tjedna kasnije...

Nasmijao sam se ful na komentar!

Pa ovako..... 

krenuo sam čitat Ustav i radit bilješke. Nakon sat vremena skužio sam da sam ga cijelog išarao. I da bez detaljne analize ustavnosudske prakse cijele Europe i Amerike, to predstavlja jako težak posao. Također, što sam više čitao, uvidio sam da bi trebalo značajno izmijeniti neke stvari u samom načinu vođenja države i to posebno glede poreza (značajno smanjenje) do nekih poteza koji se nameću sami po sebi (barem po mom mišljenju) kao što je ukidanje Zavoda za zapošljavanje.

Uglavnom, došao sam do zaključka da ga treba  izmijeniti u značajnoj mjeri, promijeniti sustav vlasti, ukinuti Ustavni sud, itd. Našoj državi treba promjena paradigme. 

Ako imate kakve ideje ili mišljenja, molim iznesite ih na civiliziran način kako to i priliči našoj struci.

Disclaimer: U zadnje vrijeme puno čitam Miltona Friedmana, Thomasa Sowella, Jordana Petersona, čak i Ayn Rand pa bi izmjene u svakom slučaju išle u smjeru deregulacije i smanjenja ovlasti države i veličine državnog aparata.

 

uređeno: od Jack_Butler
pravopis
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

U biti da, ali Ustav je podloga.

Imaš li koji prijedlog ili ideju?

BTW čitao sam programske smjernice Hameda Bangoure objavljene prije mjesec-dva. Alternativa 101. Iskreno, bezveze. Čovjek misli da je moguće ukinuti Ovršni zakon. Ali, svejedno pohvala za trud i želju. Čini mi se da ga stvarno kopa situacija u zemlji i da ima najbolje namjere međutim program je truba najblaže rečeno.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Evo, malo sam uz kavu i cigaretu čeprkao, u najboljoj namjeri, po Ustavu RH. Pa ako vam se da bacite oko.

Nisam previše oko sustava vlasti, ali ideja je vratiti izvršnu vlast u ruke Predsjednika kao što je bilo za vrijeme Tuđmana. Polupredsjednički sustav s većim ovlastima Predsjednika u odnosu na Vladu. Još da je naći čovjeka za to..Editirao moderator

 

 

 

 

 

Ustav Republike Hrvatske.docx

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Jack_Butler, na ovom forumu imamo određenu razinu komunikacije i ispod nje se nećemo spuštati, pa te molim da to poštuješ.

I ne, to nema nikakve veze sa slobodom govora, malo si pobrkao neke pojmove.

A što se tiče teme, ti si ju otvorio (na forumu, koliko god on malen bio), pa bi bio red da nešto i obrazložiš.

Ovako ja jednostavno kažem da se ne slažem apsolutno s ničim što si označio u tekstu. I što ćemo dalje? Gdje je tu argumentirana rasprava?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija