Jump to content

Savjet u vezi CZSS-ovog nadzora i promjena adrese


tino32zg

Preporučene objave

Poštovanje,
 
Situacija je slijedeća: moja djevojka (43 god) je rastavljena cca 9 god i ima 4 djece od kojih dvoje starijih ne žive s njom a dvoje maloljetnih, tj. dvije kćerke žive s njom.. Starija kćer koja ne živi s njom ju je lažno optužila da ju je ona kao majka zlostavljala,tukla šta li već i to je završilo time da je dobila nadzor od strane Centra koji polako ide kraju (nagodinu u 2 mj je gotovo).
Ona sa to dvoje djece živi kod starijeg gospodina (nisu rodbina niti išta slično), nije podstanar tamo nego su se interno dogovorili da ona kuha,plaća samo hranu i može tamo živjeti..
Da situacija bude gora, taj dotični gospodin ju psihički maltretira, prati ju,uhodi, vozi čak na posao s posla kući da si ona nebi nedaj Bože našla nekoga što je totalni apsurd i smiješno jer si on zadaje pravo da je neznam tko time što ona živi kod njega i koristi njenu trenutnu situaciju te  joj time radi pakao od života. U zadnje vrijeme stanje je neizdrživo, očito čovjek pati od neke psihičke bolesti,neznam točno.
 
Htjela se odseliti,iznajmiti stan ali po njenim riječima,Centar joj je to odbio,neznam iz kojeg razloga što je još jedan apsurd ali ne kužim se u zakone.
Mene zanima ako mi možete reći,dati savjet što učiniti po tome pitanju jer joj želim pomoći i nemogu gledati da ju neko psihički uništava pogotovo ne čovjek koji joj nije ništa,nula u životu.
 
Dali bi imala neke posljedice ako se odseli s djecom na stan,prijavi adresu gdje je i javi Centru ili prvo bi trebala otići na Centar i reći da se seli na drugu adresu (u pitanju je isto mjesto) ?
 
Hvala Vam na pomoći
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovani, pa niko nije dužan trpjeti ničije zlostavljanje i takve nečije "ispade", neka se javi CZSS da je taj čovjek psihički maltretira, uhodi idr., jednom riječju zlostavlja, da joj se život pretvorio u pakao što proživljavaju i njezina mld. djeca, nađe stan i s djecom odseli u stan, a CZSS prijavi novu adresu ili ga neka, jednostavno, prijavi policiji za nametljivo ponašanje, naravno, ako je to sve tako kao što opisujete...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Zahvaljujem se na pomoći.. Drago mi je što ima ljudi koji hoće pomoći..

Sve što ste napisali pokazao sam njoj  i situacija je slijedeća:

Onaj lik kod kojeg živi uspio je preokrenuti njezinu djecu protiv nje, napunio im glavu s kojekakvim raznim bedastoćama i glupostima. Sada klinke ne žele otići nigdje, ni na stan,ni u sigurnu kuću baš nigdje, žele ostati kod tog lika, koji im nije ništa u životu,baš ništa. Ona više nezna što napraviti jer to nije život. Nije joj više za biti kod tog lika koji ju psihički uništava,čak ju je i udario jednom... Zna ako se klinke protive što i jest, da ih ona nemože odgovoriit da ne ostanu, iako im je mama. Nemože više tako živjeti i zna ako sama ode i njih ostavi tamo da će klinke automatski završiti u domu. Nema puno izbora,nezna što učiniti,jednostavno je umorna od svega i najradije bi došla k meni živjet ali opet,ako to učini, klinke vjerojatno idu u dom..

Neznam ljudi moji ni ja što učiniti.. Rekao sam joj da ide opet u centar razgovarati o svemu pa vidjeti,iako nema puno izbora..

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Informacije , odnosno poluinformacije (u najboljem slucaju) kojima raspolazete nisu dovoljne za nekakav smisleni odgovor.

Sigurno joj CZSS ne brani da promjeni adresu unutar stanovanja ako su uvjeti u koje se seli odgovarajuci. (voda, struja, kupatilo, sigurna gradjevina itd.)
Ona kao majka maloljetne djece moze odrediti mjesto zivljenja svojoj djeci ako su njoj povjerena.
Preseli se i ode s djecom, ako djeca odu od kuce, prijavi policiji i policija ih doveze kuci.

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 mjesec kasnije...

Poštovanje svima na forumu..

Nisam pisao neko vrijeme no međutim došao sam opet ovdjejer mi treba pomoć i ne vidim izlaz šta i kako dalje pa molim ako netko može da mi pomogne..

Kako nisam pisao, u tom međuvremenu cura je imala neku parnicu sa bivšim jer je on htio joj uzet djecu, međutim nije uspio. Sad slijedi vrhunac svega.. onaj lik stari kod kojeg živi što sam pisao je otišao na centar i rekao laži.. Da ju je ljubavnik il ko već kakti istukao i da će tući kao klinke ako se onda odseli.. Možete zamisliti ljudi moji koji apsurd. Naravno to nije istina. A to šta ju on psihički maltretira svaki dan to nikome ništa? Ggdje je zakon i propis što se toga tiče?

Centar joj sad neda da se odseli itd i mora ići na neko savjetovallište jer ako neide slijedi joj zatvor... Neznam kakvi su to zakoni koji će vjerovati nekome s ceste nego tebi ??

 

Molim pomoć ako netko može što se može napraviti? Što recimo ja mogu napraviti u vezi toga svega? Ljudi došao sam do zida i neznam šta dalje. Ljut sam i ogorčen na sve. Sad onda mora biti tamo do 2 mj nagodinu.. Da trpi tog idiota svaki dan? To naravno neću dopustiti i nemogu

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije svega morate se smiriti i trezveno razmisliti, nemojte da Vas ta osoba dovede u takav stadij da reagirate nepromišljeno i, da ne kažem, napravite neku "glupost"...

A ona, ako je isti stalno maltretira i zlostavlja, neka pozove policiju, koja će o utvrđenom izvjestiti djelatnike CZSS, jer, iskreno, meni nije jasno kako uopće CZSS to dozvoli da djeca žive u takvom okruženju, pa oni bi prvi trebali štititi prava djece, ma na koji način oni nju mogu prisiliti da trpi tu i takvu torturu kao što opisujete, naravno, ako je točno sve to što navodite...

A na savjetovalište koje joj je predloženo svakako neka ide, pa i tamo neka iznese ovo što Vi ovdje navodite...

Da rezimiram, oprostite, ali meni je ta situacija, u najmanju ruku, malo sumnjiva, no ok, ako je zlostavljanje u pitanju, obvezatno zlostavljača, tj. tu osobu, neka prijavi policiji, a policija će, a i mora kad su u pitanju mld. djeca, izvjestiti CZSS...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Vrlo je sumnjiva situacija, najblaže rečeno. Je li ta osoba s kojom ona živi njezin otac, očuh, rod, partner ili bivši partner, netko tko bi bio relevantan da se sasluša u odluci glede povjere i brige o djeci? Ako ne, ne vidim zašto bi ga centar uopće slušao i donosio odluke na temelju njegovih iskaza. Moguće je da Vam Vaša djevojka lažno prikazuje situaciju iz nekog sebi znanog razloga. 

Koliko su stara djeca koja su kod nje? Gdje je ostalo dvoje njezine djece, jesu li joj oduzeta ili žive s ocem?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Nije joj ništa u životu. Niti rod neki,apsolutno ništa. Neznam onda kako centar može slušati bilo koga i donositi odluke na temelju što netko kaže..U ovom slučaju je on lagao naravno. Dao je lažnu izjavu što mislim da se ne smije i da je kažnjivo zakonom koliko znam. Centar njoj ne vjeruje apsolutno niti riječi. Uveli bi nadzor jer kao neznaju ko govori istinu a ko laže.. Znam da ga policiji mogu prijaviti i ja za to psihičko maltretiranje s njegove strane. Nisam pravnik, nisam joj takoreći nitko u životu,to šta smo u vezi ne mijenja stvar.Kao da bi netko mene slušao iako imam telefonske razgovore snimljene gdje je pričala šta radi i sms poruke u mobu..

 

Dvije kćerke od 9 i 13 god su s njom, stariji sin i kćer žive drugdje. Sin kod njezinog bivšeg tj. oca a kćer se udala.

Hoću joj pomoći,isčupati ju od tamo a neznam kako jer sama pomisao da će morat trpit tog idiota još 4 mj, muka mi je odmah. A ko zna poslije kad taj nadzor završi što će opet izmisliti taj lik. Koristi situaciju jer vidi da može zbog financija, jede i pije na njen račun i naravno ako ode on je propao. Zato to i radi sve njoj u inat. Inati se a neznam dokle će tako..

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 3 sati , Ruby_Danderfluff je napisao:

Vrlo je sumnjiva situacija, najblaže rečeno...

U potpunosti se slažem sa Vama poštovana Ruby, što sam i napisao u svom prethodnom postu, meni se ipak čini da ona prikazuje situaciju kakvom njoj odgovara, možda griješim, ali...., zato sam i napisao da pokretač teme dobro razmisli kako se, možebitno, nebi uvalio u neku glupost koja je, možda, nekome u interesu...

uređeno: od Željac047
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije svega,duboko se zahvaljujem na Vašim odgovorima. Drago mi je što još ima ljudi koji su spremni pomoći nekome jer vjerujte mi na riječ, lud sam već od svega i vidim da sam bespomoćan jer očito taj CZSS ne radi svoj posao kako treba. Ako idu vjerovat nekome,običnom čovjeku koji je nitko i ništa da tako kažem a ne vjeruju više drugoj strani,onda je to jadno i žalosno što se događa.
Taj čovjek je dao njima lažni iskaz,lažnu izjavu,nešto što se uopće nije dogodilo. Koliko znam to je kažnjivo, isto kao što je kažnjivo onemogućavat nekome slobodu kretanja,špijunirat,pratit, psihički zlostavljat i prijetit se. Ne shvaćam kako taj Centar može vjerovati nekome ako taj netko nema dokaze za to što tvrdi? Da je to tako lako onda bi svi cinkali svakoga po CZSS-u..što je apsurdno.
 
Evo nekoliko SMS poruka koje je ona slala meni da vidite iz prve ruke kakav je to užas:
 
"Naravno da je bio na Centru i pljuvao po meni,rekao da me ljubavnik istukao i da djecu vodim nemoralnoj osobi.Tako da za sad se nesmijem maknut nigdje jer riskiram zatvor".
 
"On me ucjenjuje mojom djecom a CZSS kaže i vjeruje njemu a iselit se nemogu.
Jedna od kćerki se ne želi maknut i počne plakat a on to iskorištava i prijeti se da će ići u centar me prijaviti da ju maltretiram"
 
"Moja odvjetnica mu je objasnila sve ali to ti njega ne dira"
 
Iz priloženog možete vidjeti kakva je to osoba. Kako se prijeti,ucjenjuje ju itd.
Iskreno neznam više kome da se obratim i što da napravim. Zar ne postoji neka institucija bilo tko bi to riješio jer tu ima propusta kolko hoćete. Kako i na koji način stati na kraj tom psihički bolesnom čovjeku da ne kažem luđaku koji terorizira?
 
Muka mi je jer joj želim pomoći i maknuti ju od tamo ali vidim da se nemogu boriti sam protiv svih.
Sama pomisao da će biti kraj te budale još 4 mj, idu mi suze na oči odmah.
Učinit ću što je god potrebno da joj pomognem,neću birati način i metodu jer ima samo mene.
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovani što Vam savjetovati ako je to stvarno tako...

1. Neka ode direktno u ODO i prijavi ga za niz KD koja opisujete (davanje lažnog iskaza, lažno prijavljivanje idr.)...

2. Ako CZSS neadekvatno postupa, te se neadekvatno postavlja naspram te i takve situacije, a mld. djeca su u pitanju, naravno, ako je sve navedeno i točno, neka se podneskom obrati nadležnom Ministarstvu, te zatraži provjeru rada tog i takvog CZSS,

3. Iskreno, morate se i Vi malo smiriti da nebi izazvali još više možebitnih problema, ne samo njoj i djeci, nego i sebi, znam da nije lako, ali ta četiri mjeseca će proći pa ćete vidjeti kako će se dalje odvijati situacija...

I jedan savjet ako smijem, oprostite, u SMS poruci se može napisati što se hoće, ali, vjerujem, da je to sve tako kako opisujete, nebi ona to sve trpila, ma tko i koja ustanova nekoga može prisiliti da trpi tu i takvu torturu kakvu Vi opisujete da ona trpi??

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija