Jump to content

Odricanje od nasljedstva


MrAnderson

Preporučene objave

Pozdrav!

Sa pokojnim djedom i bakom sam imao ugovor o doživotnom uzdržavanju po kojem od svakoga nasljeđujem po 1/6, sveukupno 2/6 ili 1/3 imovine. 

Nakon djedove smrti, 2007 god. sam po ugovoru nasljedio 1/6.

Baka, vlasnica 5/6 imovine, je nedavno umrla, nas trojica unuka smo nasljednici, ostavinska rasprava se čeka, a mene zanima sljedeće:-

-da li moram prikazati ugovor o dož. uzdržavanju na ostavinskoj raspravi?

- ako ga prikažem, nasljeđujem po ugovoru još 1/6 (sa djedovim, već nasljeđenim dijelom ukupno 2/6 ili 1/3 imovine). Kako se raspodjeljuju preostale 4/6 tj 2/3?

U slučaju mog odricanja od nasljedstva, kakav utjecaj na to može imati ugovor o doživotnom uzdržavanju tj. da li me taj ugovor obvezuje na prihvaćanje nasljedstva i da li se mogu prihvatiti samo nasljedstva navedenog u ugovoru (1/6)?

Unaprijed hvala! ?

uređeno: od MrAnderson
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 2 minuta, MrAnderson je napisao:

Baka, vlasnica 5/6 imovine, je nedavno umrla, nas trojica unuka smo nasljednici, ostavinska rasprava se čeka,

Niste dužni čekati ostavinski postupak da bi se upisali kao vlasnik na imovini obuhvaćenoj ugovorom,obzirom da ista imovina trenutkom smrti primateljice uzdržavanja nečini ostavinu.

 

Prije 5 minuta, MrAnderson je napisao:

Kako se raspodjeljuju preostale 4/6?

Na jednake dijelove svim nasljednicima,uključujući i vas,neovisno na ugovor o dož.uzdržavanju.

 

Prije 7 minuta, MrAnderson je napisao:

nasljeđujem po ugovoru

Brkate pravne temelje stjecanja prava vlasništva,ovo iz razloga što vi ugovorom niste stekli vlasništvo nasljeđivanjem već pravnim poslom.

 

Prije 9 minuta, MrAnderson je napisao:

U slučaju mog odricanja od nasljedstva, kakav utjecaj na to može imati ugovor o doživotnom uzdržavanju

Nikakakav negativan utjecaj nema.

 

Prije 10 minuta, MrAnderson je napisao:

da li me taj ugovor obvezuje na prihvaćanje nasljedstva

Ne

 

Prije 10 minuta, MrAnderson je napisao:

da li se mogu prihvatiti samo nasljedstva navedenog u ugovoru

Nitko vas neće pitati da li se prihvaćate imovine obuhvaćene ugovorom,niti ste dužni davati izjavu o prihvatu po tom pitanju.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija