Jump to content

Logo2.jpg.df467c50602ed1173e41130f1129f825.jpg   XXXI. REDOVNO SAVJETOVANJE " AKTUALNOSTI KAZNENOG PRAVA U SVJETLU ODLUKA USTAVNOG SUDA REPUBLIKE HRVATSKE"

Hrvatsko udruženje za kaznene znanosti i praksu od 6. do 8. prosinca 2018. održava svoje 31. redovno savjetovanje pod nazivom "Aktualnosti kaznenog prava u svjetlu odluka Ustavnog suda Republike Hrvatske". Savjetovanje će se ove godine održati u Remisens Premium Hotelu Kvarner.

Program savjetovanja, prijavnicu, kontakte, kao i druge detalje vezane uz Savjetovanje, možete preuzeti u dokumentu: Program - Opatija 2018.

Preporučene objave

Ovo je nemoguće, ovako paušalno, odgovoriti, jer traži revizijsku i ine odluke sudova te temelj ustavne tužbe (koje ustavno pravo je navodno povrijeđeno).

Podijeli ovu objavu


Link to post
Podijeli na drugim stranicama

Registrirajte se kako bi mogli sudjelovati u raspravi

Da bi postavili pitanje ili objavili komentar trebate biti naš korisnik.

Izradite korisnički račun

Izradite korisnički račun na našoj stranici. Lako je!

Registrirajte se

Prijavite se

Već imate korisnički račun? Prijavite se ovdje.

Prijavite se sad


  • Similar Content

    • objavio Brokenwave
      Poštovani;
      ljubazno molim da mi odgovorite na pitanje da li dolje navedeno spada u elemente za podjelu bračne stečevine, kako slijedi:
      1. Ukupno obračunati iznos za plaćanje pričuve za održavanje zgrade u kojoj se nalazi stan u vlasništvu bivše supruge tijekom 20 godina braka (ulaganja u povećanje vrijednosti stana)
              - Da li se ukupno obračunati iznos umanjuje za neku vrijednost i temeljem čega?
      2. Troškovi za kupovinu i ugradnju PVC stolarije, plinskog bojlera i prateće instalacije te ulaznih protuprovalnih vrata u stanu tijekom braka (ulaganja u povećanje vrijednosti stana)
              - Da li se ukupno obračunati iznos umanjuje za neku vrijednost i temeljem čega, obzirom da je PVC stolarija i vrata još uvijek u dobro očuvanom i uporabnom stanju?
      3. Stvari u stanu koje su kupljene zajedničkim sredstvima od zarađenih plaća tijekom braka (bijela tehnika, namještaj, kućanski aparati i sl.)
              - Da li se njihova vrijednost računa prema cijeni kupnje ili prema procjeni vještaka sukladno trenutnoj tržišnoj vrijednosti?
              - Da li sud po tužbi samo utvrđuje elemente za podjelu bračne stečevine ili i ukupnu vrijednost te nalog za isplatu bračne stečevine u određenom roku?
       
      Unaprijed zahvaljujem na iscrpnom odgovoru i potrebnim pojašnjenjima.
      lp
       
    • objavio čoko
      u kuću mi je banuo čovjek i prijetio mi da će mi poslat ljude da me riješe te mi je zadao udarac. bio je prisutan jedan svjedok od kojeg je uzeta izjava u postaji. protiv napadatelja osumnjičenika podnio sam kaznenu prijavu policiji, a djelo je okarakterizirano po člancima kazneno djelo prijetnje 139. st. 1. KZ/11 onaj tko drugome ozbiljno prijeti zlom da bi ga ustrašio ili uznemirio, te djelo uvrede čl.147. st. 1. KZ/11 onaj tko uvrijedi drugoga.
      državno odvjetništvo je odbacilo kaznenu prijavu s objašnjenjem da nije u njihovom nadležnom postupanju jer da prijavljeno kazneno djelo nije djelo za koje se progoni po službenoj dužnosti. iz preuzetog spisa predmeta vidljivo je da nije izvršeno uzimanje izjave od osumnjičenika, tj da osumnjičenik nikada nije bio pozvan u policijsku postaju na ispitivanje.
      mogu li se žaliti na postupanje državnog odvjetništva, da li su oni trebali narediti ispitivanje osumnjičenika? da li je policija bila obavezna po zakonu (i kojem) u postaji uzeti izjavu od osumnjičenika?
       
      imam li osnovu za pisanje žalbe na rješenje državnog odvjetništva ili na postupanje državnog odvjetništva? imam li osnovu za pisanje žalbe na postupanje policije u proceduri (osumnjičenik nije priveden)?
      upućen sam na podizanje privatne tužbe. da li je to uistinu jedino što mogu učiniti?
      unaprijed zahvaljujem na odgovoru
       
    • objavio zzivanazzu
      Pozdrav, suprug i ja se zelimo sporazumno rastati. Mnogo njegovih novaca ulozeno je u nas stan, koji glasi na mene (dobiven nasljedstvom). Dogovorili smo da cu mu vratiti cijeli iznos ulozen u stan, obzirom da ja zelim rastavu. Trebamo li o tome detaljno pisati u zahtjevu za sporazumni razvod ili da odemo kod odvjetnika/biljeznika i ucinimo poseban ugovor o podjeli bracne stecevine? Trebamo li imati racune koji pravdaju cjelokupan iznos koji mu placam ili mozemo proizvoljno odrediti iznos sami? Hvala
    • objavio momo1234
      Ukratko, bračni drugovi na opčinskom sudu su se tuzili za podjelu kuce tj zena je potrazivala i dobila presudom prvostupanjskog suda 1/2(pola) kuce koji su stvorili zajedno za vrijeme braka!
      bivši suprug (on) je uložio zalbu drugostupanjskom sudu na presudu prvostupanjskog!
      s obzirom da je proslo vec godinu dana od zalbe zanima me koliko se čeka odluka drugostupanjskog suda ili  i koliko moze bit naj duzi rok za odgovor, i sta ako ni u tom najduzem roku ne bude nikakvog odgovora???
    • objavio Maxich
      Poštovani,
      stan je kupljen 2016. godine. Napisana je žalba u kojoj molimo da me se, kao dotadašnjeg nevlasnika nekretnine, oslobodim svog dijela poreza.
      Rješenje na žalbu još nije stiglo.
      U Poreznoj su rekli da je zahtjev poslan na 2. stupanj te da neki ljudi dobiju rješenje za 2 i pol mj., a neki za 2 godine.
      Zanima me smije li država naplatiti kamate na neplaćeni dio poreza za vrijeme u kojem nismo dobili rješenje na žalbu?
      U poreznom rješenju koje smo dobili i na koje smo pisali žalbu piše sljedeće:
      Rok za plaćanje poreza propisan je čl.19. Zakona o porezu na promet nekretnina.
      Na nepravodobno uplaćeni iznos poreza plaća se zatezna kamata sukladno čl.116. Općeg poreznog zakona, čl. 29 Zakona o obveznim odnosimai čl. 3. Zakona o kamatama.
      Žalba odgađa izvršenje rješenja temeljem čl.167. stavak 1. Općeg poreznog zakona.
      Na temelju navedenog riješeno je kao u izreci rješenja.
       
      Također, ima li netko preporuku, je li bolje da čekam rješenje ili da uplatim i tražim povrat?
       
      Hvala!
  • Online korisnici



×