Jump to content

Logo2.jpg.df467c50602ed1173e41130f1129f825.jpg   XXXI. REDOVNO SAVJETOVANJE " AKTUALNOSTI KAZNENOG PRAVA U SVJETLU ODLUKA USTAVNOG SUDA REPUBLIKE HRVATSKE"

Hrvatsko udruženje za kaznene znanosti i praksu od 6. do 8. prosinca 2018. održava svoje 31. redovno savjetovanje pod nazivom "Aktualnosti kaznenog prava u svjetlu odluka Ustavnog suda Republike Hrvatske". Savjetovanje će se ove godine održati u Remisens Premium Hotelu Kvarner.

Program savjetovanja, prijavnicu, kontakte, kao i druge detalje vezane uz Savjetovanje, možete preuzeti u dokumentu: Program - Opatija 2018.

Wonder

Nasljedstvo ili poklon

Preporučene objave

Zanima me iz vidika: Ako oni umru i ako slučajno postoji nekakav njihov dug, dali ja onda nasljeđujem taj dug ili ne? Znam da u slučaju nasljedstva nasljedim jedno i drugo - ali kako je u slučaju, da je prijepis napravljen prije smrti?

A drugi dio pitanja bi bio: Dali je dobro upisati mene i moju ženu u zemljišnu knjigu, da bi izbjegao situaciju, da u slučaju vlastite smrti moji roditelji nasljede "nužni dio". Nemamo djece i želimo da bi u tom slučaju ili jedan ili drugi dobili sve.

Lijepi pozdrav.

Podijeli ovu objavu

Podijeli na drugim stranicama
Prije 13 minuta, Wonder je napisao:

Zanima me iz vidika: Ako oni umru i ako slučajno postoji nekakav njihov dug, dali ja onda nasljeđujem taj dug ili ne? Znam da u slučaju nasljedstva nasljedim jedno i drugo - ali kako je u slučaju, da je prijepis napravljen prije smrti?

A drugi dio pitanja bi bio: Dali je dobro upisati mene i moju ženu u zemljišnu knjigu, da bi izbjegao situaciju, da u slučaju vlastite smrti moji roditelji nasljede "nužni dio". Nemamo djece i želimo da bi u tom slučaju ili jedan ili drugi dobili sve.

Lijepi pozdrav.

Nasljedstvom nasljeđujete pokretnu i nepokretnu imovinu a i eventualni dug.ako se prepis nekretnine prepiše /daruje Vama onda ne "naslijeđujete" dug ( predpostavimo da nekretnina nije opterečena teretom/ kreditom)

Kad se upišete na nekretninu kao supružnici ,kod bilježnika napravite ugovore da u slučaju smrti jednog supružnika drugi nasljeđuje njegovu nekretninu.

Podijeli ovu objavu

prije 13 sati , Wonder je napisao:

Dali je dobro upisati mene i moju ženu u zemljišnu knjigu

Ako vam već roditelji daruju nekretninu,upišite isključivo sebe kao vlasnika.

prije 13 sati , Wonder je napisao:

da u slučaju vlastite smrti moji roditelji nasljede "nužni dio"

Uvijek možete sa suprugom sklopiti pravni posao usmjeren na to da stekne pravo vlasništva nakon vaše smrti.

P.S.uz dužno poštovanje,malo mi izgleda nezahvalno sa vaše strane u odnosu na roditelje,tj.idete na to da vam prepišu imovinu,a vi več razmišljate kako da ih onemogućite u njihovim pravima,no to je do vas.

Podijeli ovu objavu

Hvala buda2 i Matrix na odgovoru. 

P.S. Matrix-u: Da ste vi toliko duga platili za svoje roditelje kao što sam ja, bi se i vi željeli žaštiti. Ovo baš nije poklon u pravom smislu riječi.

Pozdrav.

Podijeli ovu objavu

Registrirajte se kako bi mogli sudjelovati u raspravi

Da bi postavili pitanje ili objavili komentar trebate biti naš korisnik.

Izradite korisnički račun

Izradite korisnički račun na našoj stranici. Lako je!

Registrirajte se

Prijavite se

Već imate korisnički račun? Prijavite se ovdje.

Prijavite se sad

• Similar Content

• objavio Brokenwave
      Poštovani;
      tijekom 20 godina braka, živio sam i ulagao u zajednički u stan koji pripada bivšoj supruzi i ne spada u bračnu stečevinu iako je kupljen u braku. Naime, izvor prihoda za kupnju stana bila je prodaja polovice stana kojeg je nasljedila od roditelja.
      Zanima me da li imam pravo tražiti nužni dio tog stana, obzirom da sam u njemu tijekom braka koji je razveden živio punih 20 godina, ulagao u njega u smislu povećanja vrijednosti ili mi ostaje samo pravo zatražiti podjelu preostale bračne stečevine?
      Unaprijed zahvaljujem na odgovoru.
      lp
    • objavio NinaRijeka
      Poštovani. 
      Imala sam dug prema Tele 2 iz 2013 godine. Taj dug je preuzela Svea E. Oni su neumorljivo zvali neko vrijeme i dug nisu uspjeli naplatiti. Ja već imam obustavu na 1/4 plaće i definitivno sam za to da se dug otplati čim dođu na red. Oni su sad taj dug prosljedili Credit E. Koji mi je doma poslao opomenu sa iznosom plus kamate. Kad sam nazvala i objasnila da sam za to da se dug otplati čim dođu na red počinju njihove prijetnje da će promjenut sredstva ovrhe. Ja definitivno nemam ništa na sebi  ni stan(koji doduše nije ni moj samo tu živim),nemam ni auto. Kad sam pitala da mi malilom pošalju neki izvadak-dokument da vidim šta zapravo moram platiti 4 000 kn plus kamate oni govore da dokumenta nemaju.Pa na temelju čega su onda došli do te cifre?Neki svjet? Njihov prijedlog je da im plaćam koliko mogu i da će se to onda zbrojiti sve skupa pa kad na Fini dođu na red da će se dug umanjiti za uplaćeni iznos s tim da se ne povlače s reda naplate u Fini. 
      Hvala svima na odgovorima
    • objavio Dado88
      Poštovanje, 
      Za vrijeme dok je moj otac bio živ pokrenili smo postupak za nadogradnju obiteljske kuce, sva sredstva za taj postupak od projektanta geodeta itd placao sam ja, ali je otac naveden kao investitor jer je vlasnik 1\1. Otac je preminuo nedavno a građevinska dozvola nije izdata u međuvremenu. 
      Na ostavinsku raspravu smo pozvani ja ,sestra i majka. One će se izjasnit da se odriču te kuće u moju korist. Dali automatski i sve investicije i katastar i ti zahtjevi za građevinsku prelaze na mene kao nasljednika, ili se to mora navesti zasebno na ostavinskoj raspravi? 
      Pomoć vas molim jer vise odvjetnika mi nije znalo objasniti što će se desiti. A čak ni referenti ni šef njihov u mjestu gdje sam u ime oca podnio zahtjev za građevinskom dozvolom.
    • objavio Puslica
      Poštovani,
      imam dugovanja za koje je prošlo i više od 10 godina od pravomoćne presude i donešenog ovršnog naloga. Predmeti se sve ove godine nisu "dirali" (osim onog koji se trenutno naplaćuje).
      Zanima me kako da napišem zahtjev za otpis duga zbog zastare, postoji li neki obrazac koji se ispunjava, što treba pisati ?

Hvala unaprijed,

LP
    • objavio igor.gajski
      Poštovani,

Trebam savjet.
      Dana 03.07. kontaktiran sam od strane odjela naplate PBZ-a zbog duga kojeg imam po kreditu. Dogovorili smo da ću cijeli dug podmiriti u petak 06.07. kada mi sjeda plaća.
      U petak 06.07. sam uplatio kompletan dug i od 16h kredit je u pretplati za 5kn. Kontaktirao sam odjel naplate PBZ-a i evidentirali su moju uplatu, ali su mi onako usput rekli da su jučer (05.07) poslane zadužnice na Finu.
      Poslao sam mail svim referentima naplate u PBZ-u čije mail adrese imam (njih 3) i jedan od njih je pročitao moj mail u subotu 07.07.18.
      Nažalost u ponedjeljak negdje iza 10h sam ipak blokiran od strane Fine što znači da dotični iz PBZ-a koji su uredno pročitali moj mail nisu reagirali uopće. Oni kažu da jesu ali u današnjem 21 stoljeću oni takve stvari rade preko pošte...
      Pa zar baš nitko nij mogao dići jeb.... slušalicu i nazvat i u Finu i stopirati blokadu mene, supruge i kolege koji su mi sudužnici.
      Danas sam bio u Fini i platio da mi izlistaju dokument iz kojeg se vidi da su zaprimili predmet od PBZ-a 07.07. u 08:48.
      Naravno naplaćen je iznos tražen po zadužnici, ali su mi isto tako sredstva vraćena danas 11.07. jer nije ni bilo potrebe za blokadu.
      Ono što mene muči jer što zbog sporosti sustava i zbog toga što ove u PBZ-u nije briga za nikoga od nas je to da su meni naplaćene naknade od strane Fine u ukupnom iznosu od 267kn, a isto toliko i mojim sudužnicima po kreditu (2 osobe x 267kn).
      Što znači da sam u ovom postupku oštećen za ukupno 801kn.
      Poslao sam mail-om prigovor u banku i uputili su me u Finu, bio sam danas u Fini i uputili su me u banku...
      Klasično ping-pong loptanje s nama, ali i našim novcima.
      Zanima me zna li netko mogu li ikako na "legalan" način dobiti povrat svojih novaca ili ne, kome da se više žalim i tko mi u ovakvoj situaciji može pomoći?
      Unaprijed hvala na odgovorima.
  • Online korisnici