Jump to content
Sign in to follow this  
Kix_032

Domovnica u inozemstvu

Preporučene objave

Poštovani,

Nedavno sam se preselila u Englesku i, stjecajem nesretnih okolnosti, ostala sam bez putovnice i osobne iskaznice. gubitak dokumenata sam htjela prijaviti i u policijskoj postaji, ali su me preusmjerili na ambasadu, pošto sam stranac i oni se više ne bave ovakvim slučajevima. Domovnicu nemam sa sobom, a račun za e-građanin nikad nisam otvorila. S obzirom na potrebnu dokumentaciju za izradu nove putovnice, obratila sam se bratu da mi proba zatražiti domovnicu, u nadležnoj službi su ga odbili jer im treba moja osobna ili putovnica (?!) i da nisu u mogućnosti ju njemu izdati iako može osigurati sve potrebne podatke od OIBa do broja OI i datuma i mjesta izdavanja (čak i fotografije prednje i stražnje strane dokumenta)..

Moje je pitanje postoji li kakva mogućnost da domovnicu zatražim osobno u Hrvatskoj ambasadi u Londonu, postoji li uopće mogućnost izdavanja putovnice s obzirom da staru nemam ili je jedina opcija putni list i povratak u Hrvatsku? Kakva je mogućnost za izradom punomoći bratu odavdje jer za bilo što, opet moram priložiti javnu ispravu (koju nemam).. 

Hvala unaprijed i lijepi pozdrav.. :)

Podijeli ovu objavu

Podijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

If you have an account Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

Sign in to follow this  

• Similar Content

• objavio Ariela100
      Pozdrav,
      Da li hrvatski državljanin sa adresom stanovanja (prebivališta, pa i boravišta) u BiH mora kod podnošenja tužbe dostaviti ovjerenu punomoć za opunomoćenika za primanje pismena u RH ili je nekim od međunarodnih ugovora to uređeno na način da se presuda može dostaviti tužitelju na adresu u BiH?
      U nekom radu od jedne prof. Pravnog fakulteta u Zg naišla sam na rečenicu da se dostava osobama u inozemstvo dostavlja prema članku 146.ZPP-a (obavezna punomoć) osim ako međunarodnim ugovorom nije drugačije uređeno.
      S obzirom da RH i BiH imaju jako puno pravnih područja uređenih međunarodnim ugovorima, nekako mi se čini da je možda i ovakva "banalna" formalnost jednostavno dogovorena dostavom na inozemnu (BiH) adresu.
      Unaprijed hvala na odgovorima ...ili odgovoru ...nadam se da će biti barem jedan...po mogućnosti vrijedan
    • objavio branovich15
      Poštovani,
      Uskoro bi trebao ići na službeni put u Njemačku i to na 5 dana. Te se radi o putovanju avionom.
      Razlog puta je edukacija za rad na stroju.
      Zanima me, na koji način se obračunavaju dnevnice za takav put?

hvala
    • objavio Simoncelli
      Ako sam pokrenuo postupak izdavanje putovnice u redovnom postupku da li je moguće naknadno doplatiti za hitni postupak? Pitam zato jer mi za avionsku kartu treba datum isteka putovnice a svakim danom raste sve više cijena. Pošto nisam još letio avionom nisam ni znao da treba i taj podatak, mislio sam da je dovoljan broj putovnice koji sam dobio na potvrdi za izdavanje. Unaprijed zahvaljujem na odgovorima.
    • objavio ElleBall
      Radi se o idućem, otac djeteta i ja nismo zajedno već provodimo usmeni dogovor o roditeljskoj skrbi, dijete ima 9mj. Za par tjedana bi trebala ići u Njemačku avionom u posjetu, zanima me mora li otac dati punomoć i gdje se to može napraviti, postoji li poseban obrazac? Dijete je na mom prezimenu, ne znam igra li to ulogu, svakako sam planirala podići međunarodni rodni list. 
      Unaprijed hvala! 
    • objavio Shinzon
      Pitanja u vezi paušalnog obrta koji nije u sustavu PDV-a. Čitam da prilikom poslovanja s inozemstvom, iako obrt nije u sustavu PDV, potrebno je dobiti PDV broj.
      Primjer prvi:
      Preko Google AdSense-a se zaradi 1000kn i sad je to potrebno isplatiti na račun obrta koji nije u sustavu PDV-a. Je li na ovih 1000kn potrebno platiti PDV?
      Primjer drugi:
      Preko Google Ads-a se želi oglašavati i obrt ima trošak 1000kn. Je li na ovih 1000kn potrebno platiti PDV?
      Primjer treći:
      Obrt kupi preko AliExpressa artikal za 100kn koji dropship-a. Je li na ovih 100kn potrebno platiti PDV?
      Hvala na odgovorima!
  • Online korisnici

• Napravi novi...