Jump to content
Norarhea

neplaćanje alimentacije i pokretnine

Preporučene objave

Poštovani, 

iz prošle veze prije nekoliko godina temeljem dugova koji su nastali između mene i optuzenika naplatila sam se preko prijepisa auta na mene. U međuvremenu kako sam ja odselila iz tog mjesta,dala sam mu punomoc tj njegovom ocu da proda auto i da se dotad može koristit autom dok ga ne uspije prodat. E sad, to što je meni dužan novce (auto) ne planiram još potraživat nego kad se uspije prodat auto. Međutim ga je bivša supruga/cura s kojom ima dijete tužila za neplaćanje alimentacije. U zadnje vrijeme mene zovu i maltretiraju me da prepišem auto na odvjetnika, da napravim darovni ugovor na auto na nju jer on koristi to auto,a  gospođa se gleda ovrhom ili kaznenom prijavom naplatit. Shvaćam gospođu i želim joj svu sreću pri naplati, ali mi prijeti kaznenom prijavom za "dug" koji je između mene i optuzenika. Hvala unaprijed

Podijeli na drugim stranicama

Kako je auto u Vaše vlasništvu tako slobodno raspolažete s njim, pa ga imate pravo i ustupiti na korištenje. Ne možete Vi svojim vlasništvom odgovarati za dug druge osobe. Recite gospođi da u ovršnom postupku pokuša naplatu, jer alimentacija ionako ima prednost u odnosu na drugim potraživanjima. Ovakav auto ne može biti predmet ove ovrhe, jer naprosto nije u vlasništvu dužnika već Vas kao treće osobe.

Pozz evo mene zanima dali je netko u ovoj situaciji i sto sad trebam ocekivati ili kako se pripremiti DOBILA SAM DA JE POTVRDENA OPTUZNICA ZA KAZNENO DJELO čl.172 st.1 i 2...MOJ ODVJETNIK KAZE SADA SAMO CEKAJ JOS MALO ...KAO NEKI TERMIN ILI ROCOSTE NA KOJEM TREBAM POTVRDITI SVE ZA STO TERETNIM KAZNENIM POSTUPKOM...DALI JE NETKO U TOJ SITUACIJI BIO I DALI JE IZASO POZITIVNO VAN

prije 22 sati , Mali crni vrag je napisao:

Pozz evo mene zanima dali je netko u ovoj situaciji i sto sad trebam ocekivati ili kako se pripremiti DOBILA SAM DA JE POTVRDENA OPTUZNICA ZA KAZNENO DJELO čl.172 st.1 i 2...MOJ ODVJETNIK KAZE SADA SAMO CEKAJ JOS MALO ...KAO NEKI TERMIN ILI ROCOSTE NA KOJEM TREBAM POTVRDITI SVE ZA STO TERETNIM KAZNENIM POSTUPKOM...DALI JE NETKO U TOJ SITUACIJI BIO I DALI JE IZASO POZITIVNO VAN

Molim bez velikih slova, jer se na forumu smatraju vikanjem.

Iz Vaše objave nije jasno, je li protiv Vas potvrđena optužnica?

Vi ste ili svjedok u ovom postupku, ili pomagatelj u kaznenom djelu povrede dužnosti uzdržavanja (dakle, da ste pomogli njemu da sakrije svoju imovinu kako bi osujetio mogućnost naplate alimentacije). Ako ste pomagatelj, tada ćete iskazati ono što ste i ovdje rekli, da je okrivljeni imao dug prema Vama i da je taj dug platio time što Vam je prepustio svoj automobil, dakle, ne bez naplate, već za naplatu svoga duga po alimentaciji.

, Borbena7 je napisao:

Molim bez velikih slova, jer se na forumu smatraju vikanjem.

Iz Vaše objave nije jasno, je li protiv Vas potvrđena optužnica?

Ja se ispricavam navika velikih slova dugi niz godina👌👌👌OPTUZNICA JE POTVRDENA PROTIV BIVSEG  sada cekam datum kada se moram pojaviti samo potvrdit sve valjda...pa me zanima sta da ocekujem i kako ide sljed dogadanja ako je tko prosao.Hvala

Onda ćete biti svjedokinja. Kao svjedok morate govoriti istinu, odgovoriti na ono što Vas se pita i ništa više. Imate pravo na putne troškove ako ste ih imali i troškove izbivanja s posla uz potvrdu poslodavca. Gospođa može Vama prijetiti kaznenom prijavom, ali očigledno državno odvjetništvo nije našlo da ste za išta krivi.

Govorimo o mom bivsem znaci potvrdili su optuznicu za to sto sam ga okrivila da djetetu neplaca alimentaciju bila sada su mi rekli da samo ceksm termin za sud...nisam shvatila ovu poruku vasu gospoda moze vama prijetit nerazumijem ko kome prijeti mene je zanimalo samo sta ocekivati sada nakon sto dobim termin za sud na kojem je mom bivsem muzu donesena presuda da je kriv za clanak 172.stavka 2...nista drugo to bi trebala pretpostavljam biti zadnja faza s obzirom da se bivsi muz nije zalio na presudu niti ima pravo zalbe na istu...

Uključi se u diskusiju

If you have an account Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

• Similar Content

• objavio telesisija
      Otac ima troje djece ispod sedam godina. Ovršen je pa kakav god posao da dobije FINA će mu izbit trećinu zarade, a realno ne može dobiti posao iznad 5500 HRK.
      Vidim minimalna naknada za djecu do sedam godina je oko 938 kn. Zanima me je li to po djetetu ili za svo troje djece odjednom? Pretpostavljam ovo prvo. 
      Računam li dobro, otac s plaćom od 5500 kn nakon FINA-e ima 3667 kn. Nakon naknade za skrb 3x(938 kn) mu ostane tek 853 kn. 
      Je li moguće na razgovoru o skrbi za djecu odbiti da on plaća dio naknade? Recimo, da se pogodimo da plaća 500 kn ili 1000 kn? 
      Ne kanim ga oderati do gole kože naknadama, iako realno, njemu je lakše jer ne plaća podstanarstvo. 
    • objavio Allena
      Muž i ja imamo u planu kupiti kuću, na predugovoru smo oboje. On ima dijete iz prvog braka,a mi imamo dvoje. Uredno i na vrijeme plaća alimentaciju za prvo dijete, ali prije nije plaćao (u to se ne želim miješati zašto) tako da ima dugovanja. Mene zanima da li njegova bivša supruga može sjesti na imovinu koju je stekao samnom u braku? Ili postoji mogućnost da se odmah kod potpisivanja ugovora sve prepiše na našu zajedničku djecu i da se time zaštiti imovina? Hvala
    • objavio Moje Pitanje
      Pozdrav, zanima me dali je za zemljište (navedeno u prilogu) moguće tražiti brisanje založnog prava radi zastare ili nekog drugog osnova?
      Prilažem dio zk-izvadka gdje se vidi da se Porezna uprava "upisala" na zemljište, a vlasnik se žalio da se stavka izbriše na osnovu zastare te je odbijena.
      Pitam jer neznam ima li uopće za takvo potraživanje/založno pravo zastare ili je bio problem u formi podneska.
      Dug prema poreznoj je nastao radi ne plaćanja doprinosa vlasnika zemljišta.
      Nisu mi dostupni ni podnesak niti to rješenje, ali vidim da se radi od 2005. godini te da se do sad nije ništa "pomaklo".
      Puno hvala unaprijed.

• objavio Moje Pitanje
      Poštovani, u sljedećoj situaciji sam i molio bih vas pomoć.
      Na nekretnini koja je upisana na majku bilo je upisano 7 ovrha - da 7 :).
      Nakon realizacije kredita isplatio sam u gotovini svih 7 ovrhovoditelja i njihovi odvjetnici su poslali (neznam točan naziv-ali sve što je trebalo sudu) i nakon 15 dana jedna je maknuta sa zk-a, druga nakon 5 mjeseci tek,...
      Trenutno su ostale 2 još nemaknute. 
      Kad gledam preko sustava e-građani piše status brisanje zabilježbe vec 2 mjeseca,
      Također piše vezano na nekretninu "upis prava vlasništva" (neznam dali se to odnosi na odbijeni darovni ugovor od prije nekoliko godina koji smo bezuspješno pokušali provesti ili na nešto drugo - drugih ugovora nakon toga nije bilo).
      Pisao sam požurnicu.
      Moja pitanja:
      1. Koji je sljedeći korak? 
      2. Na što bi se moglo odnositi to "Upis prava vlasništva"?
      3. Mogu li pokrenuti zahtjev za upis na temelju izjava ovrhovoditelja o isplati duga ili nekog drugog njihovog dokumenta?
      3. Kako se zaštititi od eventualnih daljnjih ovrha s obzirom da nekretnina još nije prepisana na mene.
      Puno Vam hvala na vremenu.

• objavio Mineane
      Pozdrav,

Ispis izbrisanih ovrha sa FINAe:
      - ovrha iz 2007. izbrisana 08/2018,
      - ovrha iz 2008. izbrisana 08/2018,
      - ovrha iz 2009. izbrisana 02/2019.

Ne znam jesu li ovo samo ovrhe na novčanim sredstvima ili općenito na imovini, nemam rješenja o ovrsi.
      Pretpostavljam da nisu tražili promjenu predmeta ovrhe u zakonskom roku jer se u međuvremenu ništa nije događalo: niti pokušaji ovrhe na nekretninama ili pokretninama, niti je što došlo od suda ili FINAe.
      Je li onda ovo u zastari -- jer je prošlo preko 10 godina -- ili griješim?
  • Online korisnici

• Napravi novi...