Jump to content

Može li partnerica moga oca polagati pravo na stan koji je njegov i koji bi inače meni pripao?


Bat01

Preporučene objave

Dakle iako sam ja jedini nasljednik stana koji je u cjelosti očev, što bi direktno pripalo meni kao njegovom djetetu u normalnim okolnostima, hoće li ta žena i eventualno njena djeca imati ikakva prava u budućnosti s obzirom da žive već više od 10 godina skupa i mogu li imati problema s njom u nekoj budućnosti? Ako nešto znači, otac nije u formalnom braku s njom nego samo žive skupa. I još ako znači - tata je rekao da je ona potpisala nešto gdje se odriče svega u korist mene, iako ja taj papir nisam nikad vidio nego je ostalo samo na priči i zato to i ne računam. Ali taman i da je potpisala, ima li prava na neki nužni dio? 

uređeno: od Bat01
Dodatne informacije
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ne moze se odreci necega sto nema, tako da jedino na ostavinskoj raspravi nakon smrti oca moze reci da ne zeli prihvatiti svoj dio, polovicu cijele ostavine. Potpisite s ocem ugovor o uzdrzavanju pa cete biti sigurni da ona nece dobiti stan i ostalo sto je upisano u ugovor.

Njena djeca ako nisu i od Vaseg oca nece dobiti nista direktno.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija